Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.06.2021 o 10:44, Beemas napisał:

Ja ostatnio kupiłem pianownice Kwazar Venus i jestem z niej zadowolony, 3 wkłady do gęstości piany robią robotę. 🙂 Nie widziałem jej nigdy tutaj w temacie

jaką pojemność tej pianownicy kwazar kupiłeś? Masz wersję standardową czy alkaline? Ja się nie mogę ostatecznie zdecydować, szukam czegoś niedrogiego i solidnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jaką pianę aktywną polecicie do całorocznego stosowania na nawoskowany samochód (Fuso Coat) z pianownicą PA?
Myję samochód systematycznie co tydzień. Na myjnie nie jeżdżę, chyba tylko na szybkie opłukanie czystą wodą.
Moje typy:
- FX Protect Active Foam - dość droga, ale wydajna. Właśnie kończę 0,5L
- Cleantech Citrus Foram - nie miałem
- GoodStuff Snow Foam - mam szampon GS (ciasteczko)
- ADBL Yeti -nie mialem
- SG Snow Foam -nie mialem

 

PS
Czy jest w ogóle sens rozważania konkretnej piany, poza zwróceniem uwagi na pH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat, czyli te, które wymieniłem, są "słabe"?
BH wszędzie się przewija w propozycjach - czy to naprawdę jest taka "petarda"?
Nie ma "litrówek"

@GrzechuKR, niekoniecznie tanio. Może być "drogo", ale chce porządny produkt, ale wart swojej ceny.
 

 

 

Co sądzicie o przygotowaniu sobie gotowego roztworu piany i przechowywaniu w bańkach, np pół roku?
Jest to diabelnie wygodne - nalewam z baniaka do pianownicy i myję, bez rozcieńczania, dorabiania, ...
Czy piana w taki sposób przechowywana się nie degraduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saczi co do Twoich propozycji - FX'a nie miałem, jak chodzi o pozostałe; CT używam do szczurów ew. przy odtykaniu LSP albo przed dekontaminacją (chociaż w sumie nie jest jakaś mega mocna), ADBL i SG wg mnie są najsłabsze i nadają się do użycia na lekko zabrudzonych autach. GS w moich porównaniach był od nich mocniejszy i z tej piątki gdybym miał wybrać tylko jedną uniwersalną do częstego używania wybrał bym właśnie tą pianę. Osobiście używam AD Magi i CT CF, co do BH - robi świetną robotę ale wg mnie bardziej z pianownicą ręczną niż PA - a z tej korzystam... ale od 2 lat obiecuję sobie kupić ręczną 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CarlosBlack jako jeszcze blokers a zaraz domkers pewnie zostanę przy ręcznym oprysku 🙂 a pianownica będzie do robinia show 🙂 marolex. Chwila roboty. 70ml na auto. Efekty są w zasadzie gwarantowane. BH ma jeszcze jedną ogromną zaletę w lecie - nie spływa na sucho, zostawia film, wolno wysycha. Przed chwilą myłem auto, 28*c, silny wiatr. Spoko loko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie , ciężko mi coś znalesc wiec zapytam ludzi którzy maja wiedze w temacie .

Pacjent to motocykl enduro , po każdym używaniu trzeba go myc z błota 😄

Przyznam się bez bicia ze dimer myje pięknie nawet bardzo małym stężeniu ale to dimer i tyle w temacie 

Pytanie czym ? Poza plastikiem jest masa aluminium w tym anodowane i ocynk , czym to myc żeby nie zjadło tego wszystkiego .

Polećcie jakiś działający środek który jednocześnie  nie zniszczy aluminium .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam magifoam i pianownice techkar. Aby dobrze Piana trzymała to do butelki 1l. muszę wlać ok 1/3 samej piany więc kurcze droga zabawa, czy sa jakieś wydajniejsze piany? kupiłem 5l piany i bardzo szybko się kończy, myje auto minimum 1 raz w tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kivlov również miałem problem z nową pianownicą techkar , żeby piana była pianą to musiałem lać po 200-300 ml. Stara pianownica sprzed 6 lat z uwalonym sitkiem robiła lepszą pianę przy normalnych stężeniach (1:10,1:20). Zwróciłem i kupiłem tą na wzór MTM (szara butelka) , działa bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze czyli mnie w konia zrobił techkar? Wszyscy ja polecają. tez mi było dziwnie, że musiałem lać  tyle piany, przecież to się wręcz nie opłaca. Musze spróbować u sasiada na myjce K7, ja mam Nilfisk C-PG 135.1-8 X-TRA EU więc tez nie jest taka zła.

 

Dzisiaj umyłem auto:

Piana aktywna magifoam

niestety prawie nic nie umyło auta 😞

Jakieś pomysły

IMG_20211022_151035.jpg

IMG_20211022_151038.jpg

IMG_20211022_151040.jpg

IMG_20211022_151043.jpg

IMG_20211022_151046.jpg

IMG_20211022_151049.jpg

IMG_20211022_151053.jpg

IMG_20211022_151059.jpg

IMG_20211022_151101.jpg

IMG_20211022_151105.jpg

IMG_20211022_151110.jpg

IMG_20211022_152436.jpg

IMG_20211022_153049.jpg

IMG_20211022_153051.jpg

IMG_20211022_153057.jpg

IMG_20211022_153102.jpg

IMG_20211022_155931.jpg

IMG_20211022_155955.jpg

IMG_20211022_160007.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kivlov napisał:

niestety prawie nic nie umyło auta 😞

Piana to przygotowanie do mycia właściwego. Nie ma za zadanie umyć na gotowo. Jeśli chcesz lepsze domywanie wypróbuj oprysk agresywniejszymi środkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam pianę ecoshine car cleaner i k2 bela(zwykła, nie pro), pianownicę niemiecką z allegro, która na forum swego czasu robiła furrore oraz opryskiwacz marolex ergo master 2000. Macie może jakieś gotowe stężenia dla tych produktów bym mógł je wykorzystwmywac z oprysku ręcznego by efekt był zadowalający? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kivlov 300ml piany i do pełnego wodą?

Jak chcesz szybko dobrze i oszczędnie to opryskiwacz ręczny + bilt-hamber autofoam. W lecie 50ml na auto. Jak jest poważnie brudne to do 100. 1-2zl mycie i domywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 300ml piany i do full woda

Dzisiaj zrobiłem dwa razy tak i prawie nic nie zeszło więc niesttey ręcznie robiłem, ale wiadomo lepiej jak jest prawie czyste auto,

Dodatkow pobawiłem się i szamponem przed myciem jeszcze pianownicą narzuciłem na auto i wtedy ręcznie mycie z wiadra także z szamponem.

bilt-hamber autofoam nie znam, ale może wypróbuję, a jest jescze coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kivlov być może bithamber touchless 🙂 BH jest znana z domywania. Możesz kupić dużo produktów o wiekszej mocy, używać APC albo TFR. BH ma tą zaletę, że jest bezpieczny, wyważony, nie ściąga wosków. Nie jest super wydajny z pianownicy - pewnie zbliżone proporcje do dwoich. Rewelacyjnie działa w oprysku. 2-3l na auto, roztwór 2-3-4%.

Możesz też pójść w inną stronę. Kup mocniejszą pianę zasadową. Spoko jest tenzi carmax np. do tego neutrala typu adbl. wypracujesz sobie proporcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.