Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w pianownicy Techkar zawsze miałem skręcone pokrętło i pianę ubijał a aż miło. Więc te kliknięcia do niczego by się nie przydały. Jak stac, to brac drozszą, funkcjonalność obstawiam taką samą.

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, 

Już jakiś czas posiadam pianownicę Techcar podłączoną do Nilfiska 110. Od samego początku mam problem - gdy pianownica jest zalana do pełna leci mleko, dopiero jak poziom zejdize do 100 ml zaczyna lecieć ładna gęsta piana. Próbowałem już różnych pian i stężeń, czyściłem sitko.

Może problem z długością wężyka w pianownicy?

Może myjka za słaba?

MIał ktoś podobny przypadek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dawid_STi najlepiej było by taką samą pianownicę podpiąć żeby wykluczyć jej "feler" ale jak piszesz przyczyna raczej tkwi w mocy myjki. przy k7 na tych samych ustawieniach pianownicy miałem inną - bogatszą - pianę niż z k5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, CarlosBlack napisał:

@Dawid_STi najlepiej było by taką samą pianownicę podpiąć żeby wykluczyć jej "feler" ale jak piszesz przyczyna raczej tkwi w mocy myjki. przy k7 na tych samych ustawieniach pianownicy miałem inną - bogatszą - pianę niż z k5. 

 

17 minut temu, AudiBlask napisał:

@Dawid_STi zmiana dyszy na 1.1mm może pomóc , jeżeli nie to pozostaje zakup pianownicy PA.

Dzięki,

sprawdzę czy to pomoże. Jak nie przerzucę się na ręczną pianownicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z pianownicą ręczną Kwazar Venus Foamer 2L - przerobiona z wentylem, żeby podpinać pompkę, ale mniejsza o to. Stosowałem dwie piany - SG Citrum Foam i Chemotion Active Foam. Na przykładzie Chemotion - stężenie 1:25 na 1,5 L wody. Za każdym razem jest tak, że na początku wszystko gra, ale po 30 sekundach pianownica zaczyna "pluć" i z pianowania nic nie wychodzi. Gdzie może leżeć problem? Zastanawiałem się nad stężeniem (może zatyka sitka?), ale nie jest ono zbyt duże. Czy może za dużo wody jak na pojemność 2L? Woda zawsze mocno ciepła, roztwór wymieszany przed pianowaniem. Sitka zawsze czyszczone i przedmuchiwane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szukam pianownicy do Karchera z wejściem !EasyLock, mam już druga z Techkar, ale jest to samo tzn. zaczyna lecieć mleko wymieniam sitko, rozbieram i dalej jest to samo. W serii K miałem P.A. Może ktoś polecić coś co pasuje do easylock albo dana pianownice + jakiś adapter? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, mam problem z pianownicą pa. Pianownica na początku robiła fajną pianę (adbl yeti), lecz coś jej odwaliło i zaczęło lecieć mleko. Wymieniłem dzisiaj sitko i nadal to samo. Stężenie jakie robię zazwyczaj to 9:1, lecz dzisiaj zrobiłem trochę mniejsze, mianowicie 5:0,5. Wina niskiego stężenia piany aktywnej i wody, czy gdzieś jeszcze leży przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil1995 Ta sama piana co poprzednio? Jeśli tak, to coś chyba masz z myjką nie tak. Można pokombinować z wierceniem w pianownicy, zwiększając przepływ, ale to raczej robota dla serwisu Techcar. Moja propozycja na szybko. Kup sobie 0,5L Ultracoat Master Wash i jeśli po tym przy 1;9 nie będzie śmietany, a właściwie kożucha ( nie znam mocniej pieniącej się i wydajnej piany) to znaczy, że jest problem ze sprzętem.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gprzesniak Tak, ta sama piana co wcześniej. Znaczy oprócz tej adbl yeti używałem jeszcze piany firmy lavor, która otrzymałem wraz z myjka. Dodam tylko, że myjka to lavor vertigo 28pro, niby 180 bar i po czytaniu różnych postów raczej twierdzę, że w myjce nie leży przyczyna, lecz w pianownicy. Tak czy owak dzięki za rady, gdy będę w domu to według sugestii kolegi @Streat spróbuję jeszcze raz rozebrać pianownice i sprawdzić czy coś wpadło w dyszę. I jeszcze faktycznie kupię ten środek, nie jest drogi, a może pomoże.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, gprzesniak napisał(a):

nie znam mocniej pieniącej się i wydajnej piany

to chyba nie miałeś FX Protec albo Sonax Energy 🙂 

@Kamil1995 Dokładnie, rozebrac, przedmuchac kompresorem. Może coś małego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D@ViD No FX nie miałem, ale Sonaxa przelewam właśnie 5L ( to jest inny produkt bo to 2w1, czyli szampon i piana w jednym, podobnie jak piany od CHG, także według mnie nie do końca można te siuwaksy porównywać ). A Ty miałeś Ultracoat? Przy 1:9 jest tego tyle że trzeba ''odcinać niejako myjką'' to co leży na aucie. Nie wiem czy to jest zrozumiałe co napisałem, ale efekt jest taki, że 40 a nawet 30ml na PA wystarcza aby mieć dobrą pianę, przy 50 ml jest bita śmietana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior Bardzo fajny siuwaks. Wszystko co miałem od Ultracoat mogę polecić z czystym sumieniem. Dobrze się pieni, domywa, niezły zapach, wydajność no i cena jest całkiem przyzwoita, szczególnie za 5L. Kupiłem na próbę 0,5L i zaraz potem 5L i jestem zadowolony.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze do pianownicy z techkaru na myjkę: Sonax Actifoam czy Bilt Hamber auto foam ?

Kiedy stosuje się zasadowe piany? Już miałem zamówionego BH, ale sprzedawca powiedział, że jednak nie ma i zaproponował SG Citrus Oil lub CT Citrus Foam, ale ma tez sonaxa w ofercie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Detalista BH to jedna z najlepiej domywających pian na rynku. Musisz sprawdzić PIR swojej myjki, albo stosować z oprysku tak jak wyżej kolega napisał. Co do Sonaxa to świetny siuwaks, ale bardziej jednak na lato, tak przynajmniej ja uważam. Możesz także rozważyć BH touch-less, cena nieco wyższa od ich klasycznej piany ,ale domywanie jeszcze lepsze.

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.