Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.04.2022 o 15:18, AudiBlask napisał:

@rombinik jakościowo jest to bardzo dobry sprzęt. Robi pianę w zupełności wystarczającą , z dyszą 1.1 jest bardzo ok. MTM zmieniło ten pojemnik , bo w tym starszym ,co ja mam (Schiuma) pianownica ma tendencje do przewracania.

Na pewno nie brał bym tych najtańszych pianownic z Techkar. Kilku znajomym polecałem i mieli z nimi problemy.

Ja mam od ponad roku z techkaru i 0 problemów auto myte co weekend a czasami nawet 3 na raz i nic się nie dzieje. Ale zawsze po pianowaniu płuczę pianownice moze dlatego

W dniu 17.04.2022 o 15:18, AudiBlask napisał:

@rombinik jakościowo jest to bardzo dobry sprzęt. Robi pianę w zupełności wystarczającą , z dyszą 1.1 jest bardzo ok. MTM zmieniło ten pojemnik , bo w tym starszym ,co ja mam (Schiuma) pianownica ma tendencje do przewracania.

Na pewno nie brał bym tych najtańszych pianownic z Techkar. Kilku znajomym polecałem i mieli z nimi problemy.

Ja mam od ponad roku z techkaru i 0 problemów auto myte co weekend a czasami nawet 3 na raz i nic się nie dzieje. Ale zawsze po pianowaniu płuczę pianownice moze dlatego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Warto interesowac sie pianownica IK Foam czy szkoda kasy i kupić cos innego. Wacham sie jeszcze nad KITem ADBL bo jak zrezygnuje z recznej pianownicy to przerobil bym ja na opryskiwacz chociaz... Dajcie jakąś rade 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mateusz_O napisał:

@zeea W sumie ostatnio nabyłem zaworek i użyłem go raz z pompką. Może pomogę?

Chodzi mi o ogolne odczucia czy warto. Ja to bym pompowal kompresorem. Dzis pierwszy raz uzyłem i juz wiem, ze kupie go tylko wole sie utwierdzic w decyzji, ze warto 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompowanie ręczne jakoś zniechęciło mnie do Glorii więc postanowiłem zainwestować w zaworek. Kompresor jakieś stare xiaomi. Nabiłem ręcznie z 2.8 bara i ustawiłem pompkę na 2.9. Przeleciałem całe auto i ciśnienie spało do 1.8 przy ciągłym pompowaniu przez kompresor. Praca z pianownicą stała się o niebo przyjemniejsza. Zaworek sam w sobie bez zarzutów.  

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Siema , zakupiłem ostatnio aktywną pianę BILT HAMBER AUTO FOAM 5 L, jaką polecacie dawkę ? Do pianownicy techkar pa(hydroline taka mi wysłali) myjka parkside PH170 B2. Chciałbym uzyskać pianę aby się utrzymała chociaż z 5 minut. Do tej pory wychodziło mi mleko przy stężeniu 1:10.

 

 

Edit. Właśnie troche poczytałem i dochodzę do wniosku że nie uzyskam z BH gęstej pianki, Aczkolwiek ta piana robi robotę nawet w mleku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DominikBP napisał:

Siema , zakupiłem ostatnio aktywną pianę BILT HAMBER AUTO FOAM 5 L, jaką polecacie dawkę ? Do pianownicy techkar pa(hydroline taka mi wysłali) myjka parkside PH170 B2. Chciałbym uzyskać pianę aby się utrzymała chociaż z 5 minut. Do tej pory wychodziło mi mleko przy stężeniu 1:10.

 

 

Edit. Właśnie troche poczytałem i dochodzę do wniosku że nie uzyskam z BH gęstej pianki, Aczkolwiek ta piana robi robotę nawet w mleku.

Musisz policzyć PIR

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DominikBP ta piana najlepiej działa z oprysku , z pianownicy to zazwyczaj 1:5. 

Ale jak kolega wyżej wyżej napisał , najlepiej jest wyliczyć PIR , czyli stężenie końcowe na lakierze 

Tutaj masz filmik żeby wiedzieć jak to obliczyć 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał problem z pianownicą Kwazar Venus Foamer 2L? Pianownica po czterech użyciach, zawsze na koniec rozkręcana itp. Wczoraj zauważyłem, że dekel od góry jakby delikatnie odszedł. Już nie pamiętam czy to tak było fabrycznie, ale dziwnie to wygląda. Miałem też problem z pianowanien. W załączeniu zdjęcia. 708aa44b80e88a338a268c6c6dc30f18.jpg9995effb32e02653e527ea489fccd7ed.jpg

Wysłane z mojego IN2013 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@noicd Mam SCHIUMA oraz Techkara Foam PRO. Jeśli chodzi o jakość wykonania to Schiuma bije na głowę techkara. Wyraźne kliki na pokrętle, płynnie chodząca głowica no i strumień który na najszerszym ustawieniu nie leci wszędzie. Jeśli pozwoli ci budżet to bym się nie zastanawiał i brał Schiuma MTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.