Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.02.2023 o 11:05, polll napisał(a):

Taki mój mały amatorski test apropo BH AF piana vs oprysk 🙂

To już 2 butla BH która zużywam i potwierdza się opinia z forum, bh tylko z oprysku 🙂

Jakie stężenie stosujesz ? do mocno zabrudzonego auta w oprysku ? 

Stosowałeś w PA ? Pytam bo zmówiłem bańkę dla testów i chciałbym stosować w oprysku jak i PA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mic1 z tego co pamiętam do PA robiłem 1:20, ale piana nie była jakoś gęsta 🙂 (osobiście wolę oprysk)
na potrzeby testu aby było równo użyłem do oprysku i piany po 90 ml na 2 litry 🙂

na bardzo brudne auto wlewałem 110-120 ml na 2 litry, przy lekkim zabrudzeniu od 70 do 90 ml 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki 🙂 kupiłem i zobaczę co to za cudo zachwalane wszędzie na forach, ostatnio miałem 5l Nerta blue diamond całkiem dobra w Pa w stężeniu 150ml na 1l  piana bardzo gęsta ale trochę słabsza w domywaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam szukam jakiejś fajnej ale nie drogiej Opryskarki ręcznej na myjnie bezdotykową i do tego jakiś fajny środek żeby nie zabijał wosku 😉  ponieważ na myjniach są mocno zasadowe piany  i wosk podjadają mocno to chce przejść na własny oprysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą pianę rozcieńczasz, inaczej ekonomicznie nie bardzo ma to sens + wyjdzie niepotrzebnie mocno gęsta i ciężka. Chyba, że rozcieńczona już się nie pieni, pianownica Karchera tak działa

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MMCzysci napisał(a):

Każdą pianę rozcieńczasz, inaczej ekonomicznie nie bardzo ma to sens + wyjdzie niepotrzebnie mocno gęsta i ciężka. Chyba, że rozcieńczona już się nie pieni, pianownica Karchera tak działa emoji3.png

Wyryte w skale z S20 FE 5G


 

Dzięki kolego za odpowiedź w drugim już wątku 🙂 Biorę szampon Shiny Garage Base - czy piana Shiny Garage Fruit Snow Foam będzie ok? Czytam, że rozcieńcza się na 1:8 - 1:10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedź w drugim już wątku  Biorę szampon Shiny Garage Base - czy piana Shiny Garage Fruit Snow Foam będzie ok? Czytam, że rozcieńcza się na 1:8 - 1:10. 
Rozcieńczenie może wyjść różnie w zależności od pianownicy , wody etc. Musisz już sam przetestować. Kup sobie przejściówkę na quick connector i będziesz miał fajny wybór pianownic

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tę marketową pianę rozcieńczałeś? Jeśli nie, to kup sobie mały testerek i sprawdź, jak sobie pianownica poradzi. Tak podpowiadam, bo sam przy pierwszym użyciu "ditejlingowej" piany w zalecanym stężeniu się gorzko zawiodłem... Miałem oryginalną pianownicę Karchera, wydawało mi się, że porządną. Okazało się, że musiałbym wlewać piankę bez rozcieńczenia, żeby coś z tego było - pianownicę też musiałem dokupić
Nie używałem piany od SG, prawdopodobnie pozostanę wierny przez dłuższy czas Magifoam. Coś mi się jednak kojarzy, że ta, którą wymieniłeś opisywana była jako raczej "letnia", do rozcieńczania lekkich zabrudzeń. Masz całą masę propozycji w tym wątku

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, aifeme napisał(a):

czy piana Shiny Garage Fruit Snow Foam będzie ok? Czytam, że rozcieńcza się na 1:8 - 1:10. 

Piana to taki letniaczek, zbytnio za wiele nie zbierze ale zmiękczy bród. W podobnej cenie jest Sonax Energy która dla mnie jest dużo przyjemniejsza i skuteczniejsza. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, pytanie jest następujące, chce kupić sitka do pianownica PA, widze ze są różnych gęstości 3,7 g oraz 2,7 g, która będzie lepsza? 
Tak samo dysza, nie wiem jaką mam ori ale chyba wszędzie szły takie same i się zastanawiam czy nie zmienić, tylko na jaką? 1.0 , 1.25 czy może 1.5. Proszę o podpowiedz w tym temacie bo nie wiem jakie są zależności. Pianownica ma około roku i już średnio daje pianę, bardziej mleko, ale mój błąd nie zawsze ją płakałem…
Myjkę jaką posiadam to karcher k5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, pytanie jest następujące, chce kupić sitka do pianownica PA, widze ze są różnych gęstości 3,7 g oraz 2,7 g, która będzie lepsza? 
Tak samo dysza, nie wiem jaką mam ori ale chyba wszędzie szły takie same i się zastanawiam czy nie zmienić, tylko na jaką? 1.0 , 1.25 czy może 1.5. Proszę o podpowiedz w tym temacie bo nie wiem jakie są zależności. Pianownica ma około roku i już średnio daje pianę, bardziej mleko, ale mój błąd nie zawsze ją płakałem…
Myjkę jaką posiadam to karcher k5.

Napisz do techkar dobiora/doradza najlepsze do Twojej myjki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bapko napisał(a):


Napisz do techkar dobiora/doradza najlepsze do Twojej myjki emoji1360.png

No właśnie chciałem kupić u sąsiada zza oceanu bo różnica w cenie to kosmos. Dlatego wole pierwsze zapytać może ktoś się interesował i dowiadywał jak to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie kilka dni temu przyszły sitka 5g od skośnookich. Mam starego karchera 700 i 10 letnia pianownica PA w końcu działa jak nówka. Piana gęsta, taka jak powinna być bo juz mi robiła rzadkie mleko.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.04.2023 o 13:23, imola33 napisał(a):

A ktoś się orientuje, czy Techkar zajmuje się również serwisowaniem pianownic? Przydałoby się przejrzeć moją PA i zrobić jej serwis, ale nie mam w ogóle do tego nerwów i czasu

TAK, na 100%

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie kilka dni temu przyszły sitka 5g od skośnookich. Mam starego karchera 700 i 10 letnia pianownica PA w końcu działa jak nówka. Piana gęsta, taka jak powinna być bo juz mi robiła rzadkie mleko.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka



Wcześniejsze tez miałeś 5g?
Moje fabryczne ma 3-4g i zastanawiam się czy jak kupię 5g to nic nie popsuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.