Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Za poradami z forum kupiłem pierwszą w życiu pianę Bilt Hamber Auto Foam.

Umyłem 2 samochody nie myte przez całą zimę. Jeden czarny, drugi granatowy. Oba zrobiły się białe od osadów.

Myjka Kranzle 1152 tst ustawiona na 100 bar.

Bilt Hamber Auto Foam użyłem w formie oprysku i stężeniu 40ml na 1L. Przeżyłem szok. Nie mam porównania do innych pian, ale samochody zrobiły się prawie czyste. Został tylko lekki film z przyklejonego brudu, który pięknie zszedł po umyciu szamponem zielonym od Carlab. Na koniec dałem Auto Finese QD i oba samochody święcą się najmocniej na parkingu :D.

Piana rozpuściła gówna, owady i różne inne naloty, no nie mogłem uwierzyć, że można umyć samochód bez szorowania 🙂

Jestem mega zadowolony, bo praca z tą chemia nie kosztowała mnie zbyt dużo wysiłku.

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzech i właśnie po to mamy pre-wash. Jak autko częściej jest myte to takim 2% bh zdejmiesz również film. Mycie właściwe jest wtedy formalnością.

Natomiast obraziłem się kiedyś na piany adbl yeti. Dwie leżały u mnie 3 lata. Ostatnio myłem auto tylko przykurzone. Po prostu stało w garażu i goście obok odpalili jakąś maszynę do przycinania drewna.

Fajna śmietana na aucie wszystko udało się myjką zdmuchnąć 

Podejrzewam że tak samo poszłoby mi samą wodą 🙂 takie heheszki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Karcher K5 + pianownica MTM PF 2.2 , gęstej bitej śmietany nie mogę zrobić . Pianownica Techkar , ten sam efekt. Piana wychodzi dość gęsta , w sumie to taka jak być powinna , ale czy to 1:5 czy 1:10 to różnicy w gęstości nie ma. Myjka zaczyna nie domagać ? Czasem bym sobie bitą smietankę rzucił na auto 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, AudiBlask napisał:

gęstej bitej śmietany nie mogę zrobić .

Pierwsze co, to sprawdź drożność węża do myjki i wydatek wody.
Druga sprawa, szczelność uszczelnień złączek w wężu i myjce.

Ja w piątek myłem samochód i z pianownicy wydobywało się coś, co przypomina pianę.
Roztwór piany mam "od zawsze" ten sam, bo rozrabiam do bańki 5L.
Winnym okazał się oring na końcówce węża lancy - wyraźnie po myjce woda ciekła.
Musze kupić i wymienić (a to kosztuje czas przede wszystkim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D@ViD pianownica praktycznie nowa , od pierwszego użycia tak było. Myślałem że to przez pianę bo miałem tylko BH Autofoam. Zakupiłem Funky Witch Tsunami i Autobrite Magifoam , jest gęściej ale śmietany i tak nie zrobi , jest dość gęsto ale po prostu nie mam możliwości regulacji piany. Chodzi o wymianę dyszy na 1,1mm ? 

@Saczi wszystko szczelne , wiadro 20L napełnione w 1,32 min. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, AudiBlask napisał:

Karcher K5 + pianownica MTM PF 2.2 , gęstej bitej śmietany nie mogę zrobić . Pianownica Techkar , ten sam efekt. Piana wychodzi dość gęsta , w sumie to taka jak być powinna , ale czy to 1:5 czy 1:10 to różnicy w gęstości nie ma. Myjka zaczyna nie domagać ? Czasem bym sobie bitą smietankę rzucił na auto 😅

To nie możesz zrobić gęstej czy możesz ?

Z tą bitą śmietaną nie ma co przesadzać bo to nic nie wnosi.

Może masz w tej PA dyszę 1.1 mm ?

Może za długi wężyk masz i nie pobiera tyle roztworu ile powinno - obetnij trochę.

Może pokrętło regulacji ile roztworu do wody zablokowało się czymś co było w wodzie - dmuchnij kompresorem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@V1RU$ no nie mogę , napisałem że używałem Autofoam która jest wodnista więc myślałem że jest wszystko ok. Dokupiłem Tsunami i Magifoam , jest gęściej ale nie jest to co powinno być. Wiem ze śmietaną nic nie daje , ale czasem bym sobie taką zarzucił. 😅

Dysza standardowo montowana to 1.2 lub 1.4 , nie pamiętam dokładnie. 

Wężyk spróbuję lekko przyciąć i przedmuchać kompresorem całość , przy okazji zamontuje dyszę 1.1 i wymienię sitko na nowe 

@Saczi  kupiłem ją ze sklepu Techkar , o nazwie Schiuma. Pod pokrętłem jest MTM Hydro. Chyba że to podróba 😅

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, widzę.
No, tania to ona nie jest, ale masz zamienne końcówki i wkładki spieniające, jako zamienne części.
Może najpierw warto skorzystać ... ?
 

Ja w ubiegłym roku miałem produkt pianownico-podobny (Karcher FJ6). Przy pierwszej okazji wymieniłem na PA i jestem w 100% zadowolony, chociaż mogłaby mieć bardziej równomiernie rozłożoną pianę przy szerokim kącie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, AudiBlask napisał:

@V1RU$ no nie mogę , napisałem że używałem Autofoam która jest wodnista więc myślałem że jest wszystko ok. Dokupiłem Tsunami i Magifoam , jest gęściej ale nie jest to co powinno być. Wiem ze śmietaną nic nie daje , ale czasem bym sobie taką zarzucił. 😅

Dysza standardowo montowana to 1.2 lub 1.4 , nie pamiętam dokładnie. 

Wężyk spróbuję lekko przyciąć i przedmuchać kompresorem całość , przy okazji zamontuje dyszę 1.1 i wymienię sitko na nowe 

@Saczi  kupiłem ją ze sklepu Techkar , o nazwie Schiuma. Pod pokrętłem jest MTM Hydro. Chyba że to podróba 😅

 

rozkręć i wyjmij sitko może coś na nie wpadło z wody jakiś paproch czy kamień

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AudiBlask napisał:

@V1RU$ no nie mogę , napisałem że używałem Autofoam która jest wodnista więc myślałem że jest wszystko ok. Dokupiłem Tsunami i Magifoam , jest gęściej ale nie jest to co powinno być. Wiem ze śmietaną nic nie daje , ale czasem bym sobie taką zarzucił. 😅

Dysza standardowo montowana to 1.2 lub 1.4 , nie pamiętam dokładnie. 

Wężyk spróbuję lekko przyciąć i przedmuchać kompresorem całość , przy okazji zamontuje dyszę 1.1 i wymienię sitko na nowe 

@Saczi  kupiłem ją ze sklepu Techkar , o nazwie Schiuma. Pod pokrętłem jest MTM Hydro. Chyba że to podróba 😅

 

Sprawdź ultracoat master wash.  Jak tym nie zrobisz kożucha to znacxy , że jest problem sprzętowy.  Dodatkowo za grosze zyskasz świetny produkt. Dla mnie jeśli chodzi o gęstość piany to nr1. Przy 1:10 jest tak gesto, że trzeba "odcinać" strumieniem z myjki to co leży na aucie. Przy 1:20 masz pianę jak śmietana.  Za 100 zł na promo kupisz 5, ale są też mniejsze pojemności.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniał ktoś z Was w pianownicy Tekchar LS3 tej która pasuje do parkside dyszę na jakąś inną? Warto to zrobić? Mam standardowy zestaw i zastanawiam się czy inna dysza da lepszy efekt?

Szukałem na forum, ale jakoś nie widzę konkretnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. W przypadku pianownicy MTM zmiana na dyszę 1.1mm daje widoczną poprawę , w dalszym ciągu nie uzyskamy bitej śmietany takiej jak w MJJC Pro  (mowa tu o myjce Karcher K5). Sam producent mi odpisał że w przypadku myjek elektrycznych ciężko będzie uzyskać taki efekt , ich pianownica jest skonstruowana tak aby tworzyć efektywną pianę.

Mjjc Pro kosztuje około 300 zł także sobie daruję 😅

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rombinik jakościowo jest to bardzo dobry sprzęt. Robi pianę w zupełności wystarczającą , z dyszą 1.1 jest bardzo ok. MTM zmieniło ten pojemnik , bo w tym starszym ,co ja mam (Schiuma) pianownica ma tendencje do przewracania.

Na pewno nie brał bym tych najtańszych pianownic z Techkar. Kilku znajomym polecałem i mieli z nimi problemy.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.