Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

@kivlovTo nowa magi ? Czy stare wydanie. Ta nowa 4 liter nie urywa. Byłem zawiedziony i więcej już tej piany nie kupiłem mocno przereklamowana. A co do PA może masz nie odpowiednią dyszę i dlatego. Pokrętło od dawkowania mas zna max'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
23 godziny temu, KUBA46 napisał:

Poszukuje piany, która poleży równie długo co Magi. Równie długo mam na myśli conajmniej 15-20 minut. Pojawiło się coś takiego na rynku czy jednak Magi nie ma w tym sobie równych?

ja nie znalazlem nic co by sie chocby przyblizalo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2021 o 11:25, KUBA46 napisał:

Poszukuje piany, która poleży równie długo co Magi. Równie długo mam na myśli conajmniej 15-20 minut. Pojawiło się coś takiego na rynku czy jednak Magi nie ma w tym sobie równych?

Magi raczej tutaj nie ma konkurencji. Sprawdź sobie jednak Master Wash od Ultracoat.  Aplikawany z PA przykleja się jakby do lakieru.  Przy 1:9 jest taka śmietana jakiej w życiu nie widziałem. 1:18 też jest dobrze. Nie poleży tyle co Magi , ale też u mnie długo siedzi.  Wszystko oczywiście zależy od warunków i zabezpieczenia auta.  Ja byłem bardzo miło zaskoczony tym produktem. Robiłem też oprysk przy koncentracji 20ml/1L i też byłem zadowolony.  Dla mnie świetny siuwaks. Zamierzam kupić 5L przy okazji jakiejś promocji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gprzesniak napisał:

Master Wash od Ultracoat.

Świetny produkt. Jestem mega fanem ultracoata. Który produkt bym nie wziął do ręki to działa niczym Carpro czy Gyeon. Chociaż ceny może nie należą do jakiś najtańszych na rynku to jednak jakość nie bierze się z niczego. Teraz czekam z niecierpliwością na ich bead prince. Co do oprysku wracając do samej piany to nie widziałem różnicy w domywaniu co do " mistrzów domywania". Nie analizowałem składu czyli wodorotlenków itd. Moim osobistym królem uniwersalności jest bh auto foam. Czy to oprysk czy piana to domywa na wysokim poziomie ale konikiem są inhibitory korozji. Biorąc pod uwagę cenę nawet za bańkę 5l to wychodzi litr w cenie najsłabszej piany marketowej ? 😳

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Moniak Lord Masło napisał:

Świetny produkt. Jestem mega fanem ultracoata. Który produkt bym nie wziął do ręki to działa niczym Carpro czy Gyeon. 

Mam tak samo z Ultracoat.  :-)Buggy boy, shampoo +( megaz zapach i poślizg), Interior detailer, master wash,  Glass cleaner i wipe out są dla mnie znakomite.  Opakowania i butelki z atomuzerami Epoca też robią robotę.  Ja także nie widzę różnicy pomiędzy ich produktami a Gyeon czy Carpro. Skoro Ultracoat to polski producent to dla mnie wybór jest oczywisty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o piany neutralne które lepiej domywają to bezkonkurencyjne jest chyba ProElite Neutral AC (nie używałem). Ale jej już nie produkują.

Sonax Actifoam Energy jest droga.

Od czasu do czasu w tym wątku ktoś pochwali Tenzi Neutral Magic Clear Foam i FX Protect Active Foam. Czy ma ktoś bezpośrednie porównanie?

Czy jest jeszcze coś godnego uwagi jeśli chodzi o neutrale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tryhp3 napisał:

Jeśli chodzi o piany neutralne które lepiej domywają to bezkonkurencyjne jest chyba ProElite Neutral AC (nie używałem). Ale jej już nie produkują.

Sonax Actifoam Energy jest droga.

Od czasu do czasu w tym wątku ktoś pochwali Tenzi Neutral Magic Clear Foam i FX Protect Active Foam. Czy ma ktoś bezpośrednie porównanie?

Czy jest jeszcze coś godnego uwagi jeśli chodzi o neutrale?

Bilthamber autofoam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta zasada się odnosi do każdego rodzaju piany? Tzn robiąc Magi 1:9, czyli 900 ml wody i 100 ml piany coś robię nie tak i powinienem to przekalkulować dokładniej?

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MMCzysci napisał:

Czy ta zasada się odnosi do każdego rodzaju piany? Tzn robiąc Magi 1:9, czyli 900 ml wody i 100 ml piany coś robię nie tak i powinienem to przekalkulować dokładniej?

Wyryte w skale z S20 FE 5G
 

Nie, z tego co mi wiadomo, to PiR oblicza się tylko dla produktów BH. Wszyscy inni producenci podają rozcieńczenie 1 do X, bez względu na przepływ wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ph jest zależne w pewnym stopniu od roztworu, będę to mierzyć na 3 litrach BH dla 3% stęzenia. BH AF działa dobrze chociaż jedyne co mogłem porównać to piana K2 placebo za 30 PLN.

Wystarczy porównać karty charakterystyk np. ADBL Yeti i BH AF, i widać gdzie jest więcej chemii tak na prawdę. 

Używam glorie FM30 na niebieskiej wkładce, leję 120-150 na 3 litry i 2 litry są powietrza i nie ma znaczenia czy masz wielką pianę czy nie, auto po oprysku jest cały czas mokre i to się liczy tak jak ten koleś śmieszny Angol nawijał na Forensic Detailing channel. Im bardziej spieniająca wkładka tym więcej trzeba dymać.

Od lata nigdy mi się nie zdarzyło żeby karcherem z gorącą wodą nie domyć czegoś, no nie mówię tu o ramionach felg. Oprysk zawsze na suche auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na Fusso to trochę nie ten temat.
Moja opinie na temat ww. po kilku użyciach wyraziłem dzisiaj tutaj: https://kosmetykaaut.pl/index.php?/topic/10437-Co-dzisiaj-zrobiłeś-przy-swoim-aucie-3?#entry773062

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Arttreyu napisał:

Myślałem nad Funky Witch Tsunami Active Foam

Jako taka neutralna piana czy fan lekko kwaśna, to moim zdaniem bardzo dobrze działa i zmiękcza brud.

Z pianownicy PA, stężenie 1:15 jest idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.