Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym też uważał z tym SG CO z oprysku. To jest kozacki produkt na zime z oprysku właśnie tylko rozrabiaj w odpowiednich proporcjach żeby wosku nie chrupło bo ma moc. Ja również używam Ct citrus foam w formie piany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil598 Jak rozcieńczasz Citrus Foam do oprysku? Albo bardziej ogólne pytanie do wszystkich. Jak stosowanie nominalnej piany w formie oprysku wpływa na zalecenia rozcieńczania podawane przez producentów? Czy oprysk wymaga większych stężeń? Mniejszych? Czy nie ma różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, adr31 napisał:

Czy do oprysku i piany potrzebuję 2 rozne sprzęty? Mam juz pianownicę marolexa 2l.


 

Pianownica pianuje a opryskiwacz opryskuje, nie da się z tej pianownicy zrobić opryskiwacz 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
54 minuty temu, Streat napisał:

nie da się z tej pianownicy zrobić opryskiwacz 

Da się jeśli kupisz ADBL BFS & BFF KIT 🙂

I opryskiwacz ADBL działa rewelacyjnie, ciśnienie trzyma +/- 1m30s. Mogę na jednym nabiciu całe kombi objechać bez problemu.

Jedyny minus to ta końcówka. Ja się miłuje w płasko strumieniowych np MF2.110 - żółta, 0,80 litra/min. A w ADBL jest z regulacją kąta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianownica pianuje a opryskiwacz opryskuje, nie da się z tej pianownicy zrobić opryskiwacz 

Oczywiście ze się da zrobic z Axela opryskiwacz!

Wyjmujesz wkładkę filcowa i zmieniasz wężyk na jakiś inny żeby był szczelny (bez otworka w górnej części jak ten do pobierania powierza aby robic pianę) np cewnik Foleya czy jakikolwiek inny wężyk/ rurka.

Korzystam już 2 rok z takiego rozwiązania i jak najbardziej mogę polecić!
Polecam tez kupienie płaskiej końcówki 110’ i się jeszcze ciekawiej i skuteczniej robi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Bapko napisał:


Oczywiście ze się da zrobic z Axela opryskiwacz!

Wyjmujesz wkładkę filcowa i zmieniasz wężyk na jakiś inny żeby był szczelny (bez otworka w górnej części jak ten do pobierania powierza aby robic pianę) np cewnik Foleya czy jakikolwiek inny wężyk/ rurka.

Korzystam już 2 rok z takiego rozwiązania i jak najbardziej mogę polecić!
Polecam tez kupienie płaskiej końcówki 110’ i się jeszcze ciekawiej i skuteczniej robi emoji1360.png

A robiąc dokładnie na odwrót można z opryskiwacza marolexa zrobić pianownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, ct240 napisał:

A robiąc dokładnie na odwrót można z opryskiwacza marolexa zrobić pianownicę.

 

4 minuty temu, Bapko napisał:


A tego nie wiememoji2371.png być może!

Oczywiście, w 2013 robiliśmy to tak

 

Jest tu zresztą cały wątek na ten temat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 godzin temu, Bapko napisał:

[mention]Domel [/mention] jaka dysza plaskostrumieniowa (110’) jest wg Ciebie najlepsza do oprysku? Jaki przepływ jest najbardziej optymalny żeby nie za dużo ani nie za mało produktu podawał?

image.png.bbeb0762130e03c1b35b9da0e9182edc.png

 

żółta MF2.110 - żółta, 0,80 litra/min - jest dla mnie idealna - zresztą nie ma płasko strumieniowej w ofercie z mniejszym przepływem a też było by fajniej uzyskać bardziej mgiełkę.

 

image.png.1c6db1f571f1ddfdb20310603744e63a.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, adr31 napisał:

Czy marolex 3litry rzeczywiście duzo dłuzej trzyma cisnienie niz 2 litry? Kupilem 2l i zastanawiam się czy nie wymienic

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Im więcej powietrza w zbiorniku tym dłużej będziesz pracował bez dodatkowego pompowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy marolex 3litry rzeczywiście duzo dłuzej trzyma cisnienie niz 2 litry? Kupilem 2l i zastanawiam się czy nie wymienic

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka



Ja mam 3l i jako oprysk przy napełnieniu do 2l płynu i napompowaniu na maksa na jednym nabicie obskakuje dużego sedana na bezdotyku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.