Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Ahoj, pisalem w innym temacie, ale chyba nikt tam nie zaglada... 

Panowie mam taką małą "myjke" w domu i szkoda mi kupować nową skoro ta jeszcze coś tam sika. 

I teraz pytanie do Was czy ta myjka plus pianownica PA dadzą rade wytworzyc piane czy  myjka jest za slaba? 

 

Pozdrawiam

 

i-parkside-myjka-cisnieniowa-phd-110-1300-w.jpg.0e5c420274752ff887cd74545e586b62.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, zeea napisał:

Ahoj, pisalem w innym temacie, ale chyba nikt tam nie zaglada... 

Panowie mam taką małą "myjke" w domu i szkoda mi kupować nową skoro ta jeszcze coś tam sika. 

I teraz pytanie do Was czy ta myjka plus pianownica PA dadzą rade wytworzyc piane czy  myjka jest za slaba? 

 

Pozdrawiam

 

i-parkside-myjka-cisnieniowa-phd-110-1300-w.jpg.0e5c420274752ff887cd74545e586b62.jpg

Spokojnie wydmuchasz piękną pianę przy użyciu PA. Myjka jest wystarczająca do ogarnięcia auta 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zeea nie znam parametrów tego wynalazku ale porównaj z tymi od karcher k3. Jeśli są podobne albo słabsze to sukcesu nie wróżę. Mam PA z techkar i o ile z K3 rodziców mleko robi to z K5 u mnie ładną pianę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zeeamam dokładnie taką samą myjkę i jakąś tam pianę robi, ale jest bardziej taka wodnista, czyli tzw. mleko, nawet wymieniałem dysze na cieńszą, nowe sitka itd. ale niewiele to pomogło, finalnie kupiłem Lavor Vertigo 26 i tutaj robi porządną pianę z tej samej pianownicy.

Powiem tak jeśli masz tylko taką myjkę i nie chcesz kupować mocniejszej to próbuj, jakoś tam umyjesz, stworzysz preparat który pomoże właściwie umyć auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zeeaczęsto w lidlu jest PHD 130 za 199 zł a ona już daje radę. Spróbuj kupić PHD130 a tą małą sprzedać nawet za 100 zł

 

Edit: LOL to PHD175 ostatnio było w lidlu za 199 zł

https://www.pepper.pl/promocje/myjka-cisnieniowa-parkside-335922

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście za te 200 zł spełni swoją funkcję (mycie i piana). Tylko pytanie ile ona podziała. Kupiony parkside przy okazji w lidelku po bułki w lipcu tego roku. Ja też chciałem przyjanuszować i nie mówie że się nie da tanio myć auta koło domu ale po pół roku używania co tygodniowego mycia (czyli dajmy na to jakieś 30 myć bo się jeszcze komuś tam zdarzyło użyć) już zaczyna rzęźić pompa.. Czuję że za niedługo skończy się to reklamacją. Zwłaszcza że jak ktoś chce używać nie tylko do auta to np. do mycia kostki to kompletnie sie nie nadaje. Za mała moc przerobowa. Lepiej kupić porządny sprzęt raz a dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Moniak Lord Masło mój kolega prowadzi "przydomowy" detailing dla komisu samochodowego zza płotu i ma pdh 135 - jedna wytrzymała 2 i pół roku - padła pompa i w ciągu tygodnia otrzymał nową. Druga chodzi mu już chyba z 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z Marolexem, nie rozpyla tylko leci gęsty strumień jak pianka do golenia, jakby wogóle ciśnienia  nie było, na róznych końcówkach i dwóch pianach jest to samo. Ktoś ma pomysl co to może być ? uszkodzona ?  (kupilem nową)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lałem SG pre wash TFR 3 saszetki na 1,7 litra oraz White Bear Snow Foam 75 ml na 1,7 litra. Końcówki zakładalem wszystkie i na każdej to samo. Teraz nalałem 20 ml piany minimalnie żeby sprawdzić czy coś leci na małym steżeniu i po 5 sekundach kończy sie ciśnienie i trzeba dobijać, a jak rozpryskuje to "parska" i przerywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, W1Michal napisał:

lałem SG pre wash TFR 3 saszetki na 1,7 litra oraz White Bear Snow Foam 75 ml na 1,7 litra. Końcówki zakładalem wszystkie i na każdej to samo. Teraz nalałem 20 ml piany minimalnie żeby sprawdzić czy coś leci na małym steżeniu i po 5 sekundach kończy sie ciśnienie i trzeba dobijać, a jak rozpryskuje to "parska" i przerywa

Weź nalej z 40ml tego misia + 1l wody. Wkładka ta najmniej pianujaca. Dobij ciśnienie na maksa aż zacznie syczeć. Jak nie będzie robić fajnej pianki to coś ze sprzętem.

Jak masz pianownice pełną to trzeba częściej dobijać bo szybko spada ciśnienie. Jest mało miejsca na powietrze.

W marolexie korzystam  tylko z tej najsłabiej spieniajacej. Nawet przy biltamberze który raczej nie robi śmietany. Dwie mocniejsze robią za suchą pianę.

Jak już się dogadasz z roztworem to warto zmienić dysze na szerszy strumień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie , na zbliżający się okres wiosenno letni poszukuję piany , mam trzy typy i teraz moje pytanie czy iść w neutralna czyli Koch Gsf czy cos mocniejszego tutaj mam dwóch zawodników cleantech citrus foam lub bilt hamber ale jak to jest z tym podjadaniem wosków przez nie , niby w opisie citrus jest bezpieczny ale  będę wdzięczny za radę jeśli ktoś miał przyjemność przetestować 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.