Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

@zajkos10 wybierałbym między sonax energy a bilthmaberem. BH możesz obniżać stężenie. Jeśli miałbym mieć jedną pianę - to BH. Sonax neutral, dobry z niego szampon, myje zaskakująco dobrze. Zimowego filmu nie zdejmie jak BH.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, zajkos10 napisał:

Panowie , na zbliżający się okres wiosenno letni poszukuję piany , mam trzy typy i teraz moje pytanie czy iść w neutralna czyli Koch Gsf czy cos mocniejszego tutaj mam dwóch zawodników cleantech citrus foam lub bilt hamber ale jak to jest z tym podjadaniem wosków przez nie , niby w opisie citrus jest bezpieczny ale  będę wdzięczny za radę jeśli ktoś miał przyjemność przetestować 🙂

Na wiosenno letnie klimaty starczy neutral dobry: Sonax Energy albo ProElite AC. Sonaxa też możesz użyć jako szampon i całkiem dobrze radzi sobie z oprysku. A jak większy bajzel ja podbijam Kochem GS dodanym do Sonax'a.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bac napisał:

Na wiosnę i lato planuję kupić jakąś pianę aktywna do myjki i pianownicy PA, która nie będzie jadła wosku (HOW Sapphire)  Zastanawiałem się nad Cleantechem Citrus Foam. Co o tym myślicie?  Sprawdzi się czy może coś innego? 

wyżej zadałem podobne pytanie , na taki okres polecono mi Sonaxa . Citrus fajny jest na aktualna aure , super domywa i niby jest bezpieczny dla wosku 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, warto dokupywać jakąs osobną piane do umycia auta z woskiem i/lub odetkania oprócz Citrus Foama czy poprostu używać go w słabszych stężeniach? Chociaż do odtykania raczej przydałaby się piana bardziej kwaśnia, a cleantech jest bardziej zasadowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skav Piania nie służy do odtykania 🙂 a wg. mojej opinii kwaśne piany to TWÓR polskich producentów kosmetyków, bo nić one nie wnoszą. Bezdotykowo nie odetkasz nić, potrzebna mechanika, ruch ręczny.

Do odtykania to polecam kwaśny szampon 🙂  Cleantech Citrus Foam wystarczy Tobie, ale jak chcesz na lato dobrego Neutrala, to ja od siebie polecam SONAX ENERGY FOAM

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, D@ViD napisał:

a wg. mojej opinii kwaśne piany to TWÓR polskich producentów kosmetyków

Potwierdzam, mam kwaśną piane z 4detailer i sprawdzane na kazde sposoby i nic ona nie wnosi, jest po prostu kwasna 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Pany Lavor Vertigo 26 + pianownica PA z techkar + ADBL yeti w proporcji nawet 1:4 z ciepla woda. Pianownica rozkrecona na maks. Piana moze i siada gesta ale splywa po 30 sekundach. Dodatkowo na osobowke 2l to minimum tak szybko schodzi z pianownicy. Co robie zle albo na jaka aktywna piane zmienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu, przesadziłeś. Piana bardzo gęsta jest ciężka i szybko spływa, dlatego nie działa lepiej, a wręcz przeciwnie. Zmień stężenie i wyreguluj pianownicę jeszcze raz.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
17 minut temu, vwiater napisał:

Proporcje na opakowaniu ADBL Yeti dla pianownicy PA sa od 1:9 do 1:14 to moze faktycznie przesadzilem robiac 1:4. Na logike myslalem ze im wiecej preparatu tym wieksza 'bita smietana'.

zdecydowanie za duzo, 1:10 to juz jest mega smietana przy yeti 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam proźbe czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć czy opłaca się kupić coś takiego

Zobacz ofertę: Pianownica PA do myjki KARCHER K2 K3 K4 K5 K6 K7 https://allegro.pl/oferta/pianownica-pa-do-myjki-karcher-k2-k3-k4-k5-k6-k7-10113528057
 

bo pianownica ori PA stoi 160, a z techkar jest za 100.

prosze o pomoc, to moja pierwsza pianownica mam myjkę k2, może będę wymieniał na k3. Nie chce przepłacać za coś co i tak będzie działać.

jesli już gdzieś było na ten tamat to przepraszam ale ciężko działa wyszukiwarka na forum 😜

Czekam na pomoc i dziękuje 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat@MMCzysci ok spróbuje z mniejszym stężeniem i dam znać. A powiedźcie mi jeszcze o co chodzi z jakimś sitkiem w pianownicy PA? Gdzie ono się znajduję i jak sprawdzić czy nie jest zużyte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2021 o 11:35, vwiater napisał:

@Streat@MMCzysci ok spróbuje z mniejszym stężeniem i dam znać. A powiedźcie mi jeszcze o co chodzi z jakimś sitkiem w pianownicy PA? Gdzie ono się znajduję i jak sprawdzić czy nie jest zużyte?

Ja używam Yeti na ogół w stężeniu w okolicach 1:10 i jest ok, piana leży ładnie i działa jak powinna. Myjka K7, pianownica PA. Tyle, że na ogół myję na 2 wiadra, więc nigdy nie liczę, że piana i ciśnienie z myjki mi same domyją auto. Chociaż i tak Yeti mnie pozytywnie zaskoczyła przy myciu bardzo brudnego auta po zimie - bardzo dużo brudu zjechało po samej pianie, co jest oczywiście na duży plus.

Kiedyś może fotkę zrobię jak ta śmietana w mojej konfiguracji wygląda.

Jak auto tylko myję z kurzu i lekkich zabrudzeń w lecie, to oczywiście robię mniejsze stężenie. Wtedy piana jest rzadsza i szybciej spływa.

No i nie warto przesadzać ze stężeniami, z jakiegoś powodu producent podał oczekiwany przedział ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany , miał ktoś doczynienia z SG Citrus oilem tfr z pianownicy? interesuje mnie na ile poprawiło się domywanie piany względem starego Citrus Oila bo to była porażka. Pokończyły mi się piany chce kupić całą bańkę albo cleantecha Citrus foama albo SG CO tfr. W tym problem ze ct cf to jedna z moich ulubionych pian z pianownicy za to z oprysku strasznie szybko wysycha. Za to SG co (stara wersja bo taką miałem) była mistrzem oprysku za to z pianownicy to strata produktu. Zależy mi na pianie która będzie mocna z oprysku jak i z pianownicy dobrze domyje. Może bh auto foam dla odmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Moniak Lord Masło SG Citrus Oil TFR jest zdecydowanie poprawiony pod względem piany z PA, ale czy domywa tak samo dobrze jak z oprysku, to nie wiem. Według mnie z oprysku pracujemy wybranym stężeniem i stąd ta moc. Z pianownicy PA wybrane stężenie dodatkowo jest rozrabiane woda z myjki.

Podsumowując nowy SG Citrus Oil na pewno jest poprawiony bo nawet lepsza piana jest z PA

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Moniak Lord Masło napisał:

Pany , miał ktoś doczynienia z SG Citrus oilem tfr z pianownicy? interesuje mnie na ile poprawiło się domywanie piany względem starego Citrus Oila bo to była porażka. Pokończyły mi się piany chce kupić całą bańkę albo cleantecha Citrus foama albo SG CO tfr. W tym problem ze ct cf to jedna z moich ulubionych pian z pianownicy za to z oprysku strasznie szybko wysycha. Za to SG co (stara wersja bo taką miałem) była mistrzem oprysku za to z pianownicy to strata produktu. Zależy mi na pianie która będzie mocna z oprysku jak i z pianownicy dobrze domyje. Może bh auto foam dla odmiany?

Nowy SG TFR zdecydowanie mocniejszy w pianie od swojego poprzednika, ale i tak z oprysku wypada zdecydowanie lepiej. Złotego środka chyba nie ma. Możesz się pobawić BH to taki kompromis, choć piana z BH do bogatych nie należy. Bierz poprawkę na to że PA dodatkowo rozcieńcza dość mocno produkt i dlatego piana nie ma takiej mocy jak oprysk. Chyba że będziesz pianę podawał z ręcznej pianownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, V1RU$ napisał:

Bierz poprawkę na to że PA dodatkowo rozcieńcza dość mocno produkt i dlatego piana nie ma takiej mocy jak oprysk.

Spoko, wszystko wiem 😉 wiadomo że myjka rozcieńcza roztwór jak i piana nie domyje tak jak oprysk. Piana latem ma przygotować powierzchnie do mycia a nie umyć na gotowo. W tym problem że neutrali nie lubie a chce silny oprysk i w miarę satysfakcjonującą pianę (w sensie domywania bo konsystencja nie interesuje mnie). Bardziej myślę nad bh albo sg co tfr pod względem piany (z pa) bo że z oprysku będę zadowolony to wiem napewno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Moniak Lord Masło napisał:

Spoko, wszystko wiem 😉 wiadomo że myjka rozcieńcza roztwór jak i piana nie domyje tak jak oprysk. Piana latem ma przygotować powierzchnie do mycia a nie umyć na gotowo. W tym problem że neutrali nie lubie a chce silny oprysk i w miarę satysfakcjonującą pianę (w sensie domywania bo konsystencja nie interesuje mnie). Bardziej myślę nad bh albo sg co tfr pod względem piany bo że z oprysku będę zadowolony to wiem napewno. 

Jak cię bita śmietana nie interesuje to bierz BH. Choć na moje ten nowy nie ma takiej mocy jak stara wersja. Ale może się mylę - za mało myłem tym nowym. Co do TFR myślę, że nie ma co nadużywać tego tupu produktów do regularnego mycia - ale to też moje widzi mi się. Ja ostatnimi czasy robiłem tak: doły TFR i na całe auto zarzucałem po chwili pianę od SONAX'a.

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.