Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

1. Bilthamber AutoFoam. Bo jeśli miałbym mieć jedną do wszystkiego to tylko ta. Piana/oprysk, bezpieczna, siła zależna od stężenia, mokra.

2. Sonax Actifoam Energy. Neutralna, działa i jest też niezłym szamponem.

3. Tenzi Neutral Magic. Tani neutral, który myje.

Lubię zapach adbl. Lubię też neutralną skuteczną tac system. ADBL za mało myje a tac jest absurdalnie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2020 o 23:02, Kaight napisał:

@nossyzgadza się, pianownica Techkar w cenie 80 zł, piana będzie elegancka, jest to praktycznie to samo  co pianownica PA. Wybierz model myjki, żeby złącze pasowało i teść na pewno będzie zadowolony.

Dzięki wielkie za podpowiedź...kurcze prawie kupiłem, ale przypadkiem wszedłem na opinie i ostatnio coś dobrej karty nie mają. Dla siebie bym kupił, ale z racji, że prezent chyba 130zł i PA gdzieś z alle albo od Wery. Do tego piana shiny, jakiś antyrobal, adbl qw albo ssw, 2 fibry i zestaw startowy chyba oki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D@ViD

1. CT Citrus Foam

2. ADBL Yeti

3. 4Detailer Whipped Creamy Sour Foam

4. Tenzi Neutral Magic Foam

W sumie więcej jeszcze nie przetestowałem, kupiłem takie ilości, że jeszcze z rok taki zestaw będę męczyć 😜 oraz jakoś nie specjalnie widzę konieczność zmiany. Najczęściej używam ADBL i co jakiś czas 4Detailer/CT. CT też zabieram na szybkie akcje na bezdotyku. Kiedyś zgrzeszyłem z Magifoam, ale efektu wow nie było i już do niej nie wracałem. W 4Detailer podoba mi się to, że po umyciu jeszcze przez kilka dni garażowany samochód pachnie pianą, może mało przekonujący argument, ale mi taki "ficzer" przypadł do gustu 😎

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 poziom domywania podobny, na plus Tenziego zapach. Jednak może nie jestem zbyt obiektywny, bo za często myję auto i nie mam okazji sprawdzić na tzw szczurze 😜 Generalnie nie widzę różnicy oprócz zapachu, ale może niech się wypowie ktoś kto testował na brudniejszym aucie.

Jak mam brudniejsze auto, to leci CT, jak zakurzone to neutralna piana - także sam widzisz 🤓

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rudi0018 napisał:

@krzygaj A jak porównasz Tenzi Neutral Magic z ADBL Yeti o wiele lepiej z myciem radzi sobie piana od Tenzi? 😉

Mam obie. Adbl z zabezpieczonego auta nie ściągał mi filmu drogowego w ogole albo prawie w ogóle. Tenzi dużo lepiej bo już film rusza. Na plus adbl zapachy. Z 3 butelek które kupiłem dwie leżą z jedną oddałem koledze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozbędę się Yeti, a kupię Tenzi, bo niestety ale inna piana neutralna, która miała domywać ProELite Neutral Foam AC u mnie wcale się nie sprawdziła. 😉 
Chyba, że jeszcze coś z neutralnych pojawiło się lepszego?
Z zasadowych używam BH Auto Foam z oprysku lub teraz będę używał z pianownicy ręcznej. 

A co do mycia traktorów rolniczych i maszyn to Dimer czy Renzi Truck, a może coś innego, tylko aby nie uszkodziło plastików (błotników, maski, itp) ? Mycie z przeważnie z zaschniętego błota/ziemi, a aplikacja piany z Pianownicy PA pod myjke. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rudi0018 napisał:



A co do mycia traktorów rolniczych i maszyn to Dimer czy Renzi Truck, a może coś innego, tylko aby nie uszkodziło plastików (błotników, maski, itp) ? Mycie z przeważnie z zaschniętego błota/ziemi, a aplikacja piany z Pianownicy PA pod myjke. 😉 

Na błoto to duże ciśnienie.

Zmywasz błoto i dopiero na to piana. Zależy jaki masz budżet ja bym poszedł w TFR-y lub coś typu Koch GS. Częste mycie Truckiem czy Dimmerem prędzej czy później zaszkodzi plastikom czy lakierowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenzi Truck bez problemu ruszył syf z silnika u układu hydraulicznego. On ma takie właściwości że czuć go na skórzee.

U nas w gospodarstwie się sprawdzał ale bezdotykowo sprzętu nie umyje bardziej szkodzi na lakier niż usuwa brud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Chyba, że jeszcze coś z neutralnych pojawiło się lepszego?


 

Spróbuj sobie sonax energy foam! Ładnie domywa jak na neutralna,ładnie pachnie i piana tez niczego sobie!
Co więcej producent tez przewiduje stosowanie jako szampon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator
Godzinę temu, adr31 napisał:

Czy jest ktos, kto mogłby uzyczyc na testy 1litr Blit Hamber Auto Foam oraz ADBL tfr?

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Zajrzyj do działu Kup/Sprzedaj, może ktoś coś ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ADBL Yeti albo Snow Foarm na bezdotyku i panownicy nie zrobią szkody wosku Soft99?

I ile mniej więcej idzie Wam roztworu na jedno mycie na bezdotyku?

Kupuję ręczną pianownicę i zastanawiam się nad 1L - czy będzie wystarczająco czy jednak szukać większej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, grechut napisał:

Panowie ADBL Yeti albo Snow Foarm na bezdotyku i panownicy nie zrobią szkody wosku Soft99?

I ile mniej więcej idzie Wam roztworu na jedno mycie na bezdotyku?

Kupuję ręczną pianownicę i zastanawiam się nad 1L - czy będzie wystarczająco czy jednak szukać większej pojemności.

Na zimę to kup sobie opryskiwacz 2l Masner + SG Citrus Oil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.