Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, krzygaj napisał:

@vlodek2532 a to wypróbuj od @4Detailer - mam od nich co prawda pianę z linii Sour, ale może neutrale też tak mają - po umyciu w garażu jeszcze przez ok tydzień unosi się zapach piany 😜

Podczas mycia też bardzo fajny zapach roznosi się po okolicy. Np. ADBL Yeti też fajnie pachnie, ale tylko podczas mycia - potem już nic nie czuć w garażu.

Nie wiem jakie masz priorytety.

W nowej lini mamy ultra foam, która pachnie wiśniami 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, vlodek2532 napisał:

Ogółem to szukam jakieś piany bo mi się nudzi już w kółko SG Snow Fruit Foam (jednak baniaki 5l mają swoje minusy). ADBL Yeti też przerobiłem i tak to grejpfrutowe K2 zwróciło moją uwagę a nie chce też przepłacać za nie wiadomo co

Zobacz @cleantechco Citrus Foam. Miło się nią zaskoczyłem. Domywa nieporównywalnie lepiej niż polskie typowo neutralne piany, a siuwaksów jakoś nie podżera.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Michał126 napisał:

Citrus Foam.

Potwierdzam. Kupiłem po testach baniak 5L i nie żałuje. Bardzo fajna piana. Nie jest to typowy neutral z marnym domywaniem, ale też nie żaden zasadowy killer. Coś pośrodku.
Bardzo dobrze odtyka wszelkie LSP/NW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 @Grzechu23 na razie zamówiłem sobie K2 bela pro i 0,5l adbl yeti bo nawet ja lubię. Do tego mam jeszcze że 3l SG Fruit Snow foam. Pewnie na wiosnę kupię cleantecha jak się znajomym piany pokończą i weźmiemy baniak 5l na rozlewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

2020-09-27-14-29-10.jpg

40mL na 3L wody bez specjalnej przymiarki lub mierzenia, po prostu szybki wlew i użycie. Bardzo pozytywne zaskoczenie. Piana ma bardzo dobrą kleistość, fajnie siedzi na lakierze z pianownicy ręcznej.

Ta kleistość i dobre trzymanie lakieru mnie zaciekawiło, będę męczył tą Sosnowiecką pianę i pozostałe ich produkty 🙂

 

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, W1Michal napisał:

Co wybrać Valet Pro Advanced neutral czy Shiny Garage neutral snow foam ? zalezy mi na skuteczności i żeby nie była agresywna. cena przemawia za SG, zapach też choć nie wiem czy VP pachnie

Wybralbym SG ze wzgledu wlasnie na cene,jesli jednak zalezy Ci na skutecznosci to postawilbym na lekka zasade typu Cleantech Citrus foam,a jesli koniecznie ma byc z neutralnych to FX Protect Active Foam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Domel Test szamponu widziałem. Ale jeśli chodzi o szampon z zabezpieczeniem to chyba ten kwarcowy od Tenzi  jest lepszy, tańszy i trwalszy (wspominałeś, że ten od Fireball osłabia się przez polewanie wodą).
Ale to nie wątek o szamponach 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 minut temu, tryhp3 napisał:

@Domel Test szamponu widziałem. Ale jeśli chodzi o szampon z zabezpieczeniem to chyba ten kwarcowy od Tenzi  jest lepszy, tańszy i trwalszy (wspominałeś, że ten od Fireball osłabia się przez polewanie wodą).
Ale to nie wątek o szamponach 🙂

Powiem szczerze nie wiedziałem że jest jeszcze Hydrofobic Foam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam ciekawy temat do poruszenia. Odnośnie aktywnej piany Blit Hamber Auto Foam, której jeszcze nigdy nie miałem, a na forum określana jest króle skuteczności w domywaniu jako Pre-wash. 

Dzięki koledze @peciu mam 1l na sprawdzenie. Jest to piana BH z nowej dostawy, po rebrandingu firmy Blit Hamber.

Słyszałem, czytałem, że ta piana śmierdzi... Zapach nie ciekawy, a tu z tej nowej dostawy zapach bardzo fajny jak dla mnie 🙂

Dzis mnie odwiedził kolega @V1RU$ który wcześniej używał piany BH i dałem mu do powąchania 😁 z pytaniem "co to jest?" chłopak się zdziwił. 

Pytanie teraz, do Was, czy ktoś zauważył ta zmianę? Czy piana BH po rebrandingu działał również dobrze? 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledztwo w toku, czekam na maila od BH.

Odp. z BH:

Hi Lucas,

It’s the same fragrance, no change, but there will be subtle differences because they  are made with natural materials

Kind regards,

Pete Hamber

Jak na moje stara śmierdziała, nowa ma przyjemny zapach. Ale może przez tyle czasu zabawy z chemią mój nos stał się bardziej tolerancyjny.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

uzywałem ostatnio i zapach był ok, bez zadnych szaleństw jak np. piana Unique Athena która po prostu meeeeega pachniałą i miło ją wspominam ❤️ ale BH nie pachnie tragicznie a ja jeszcze mam przed rebrendingiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do Was bo trudno mi odszukać świeże wieści....chciałbym kupić teściowi na prezent pianownicę (plus podstawową chemię), która da dobra pianę do karchera k7. Do tej pory używa standardowej pianownicy z zestawu karcher i daje to średnio pianę, bardziej nadaje się to do nakładania szamponu. Piana szybko zjeżdża, dużo lepszą daje mój ręczny marolex. Próbowałem adbl yeti i sg citrus oil. Różne stężenia, zawsze ładna śmietana i dość szybki zjazd z auta. Wiadomo karcher grzania nie ma, podłączony pod instalację domową ze zmiękczaczem wody (woda w zależności średnio 5-8dh) więc miękko-piana musi być. Jaką pianownicę zakupić, żeby dostać ładną gęstą pianę na tym sprzęcie.. Gdzieś polecano mi PA-cena 139zł, ale też znalazłem coś za 89zł, ale co to jest to nie wiem. W sklepie z chemią skierowali mnie do techkaru....jakieś sugestie, wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Shiny Garage Fruit Snow foam

2. ADBL Yeti

3. K2 Pro Bela

 

Z tych korzystałem, nigdy nie miałem potrzeby używania kwasów, piana według mnie ma zmiękczać (ew. dać poślizg przy pedzelkowaniu) a nie zmywać brud. Także ogółem moja opinia jest gówno warta.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.