Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, menior napisał:

No ale skad teza ze gesta to szybko splywa 🤔 Magifoam jest tego zaprzeczeniem,tak gestej piany nie widzialem,a trzyma sie jak wsciekla wrecz ciezko ja zmyc 😁

Magi zarzucana z PA czy Pianownicy ręcznej? Ty chyba tylko działasz ręczną, to rzeczywiście piana jest gęściejsza. Według mojej opinii i chyba @Domel też to potwierdzi. Magi na początku jest gęsta, ubita.... spływa, ale potem robi się delikatny film piany który przylega do lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przykład po ProElite Neutral AC Foam.

1:10 - Piękna, gęsta, puchata piana. Na przyglądających się z boku robi mega wrażenie. Niestety dość szybko spływa.

1:20 - Już takiego wow nie ma. Siedzi raz dłużej, zbierając  dużo więcej syfu. Że mycie na dwa wiadra to już tylko formalność i przyjemność.

Mogę podpiąć butlę z pianą pod PA i zrobić takie show pianowe - tylko taka mega piana zaraz spadnie.

Najlepszy przykład to piana BH i Pure Chemie Active Foam. Lejąca, beznadziejna piana. Szybko znikająca z lakieru. A domywanie - mistrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, david2888 napisał:

Magi zarzucana z PA czy Pianownicy ręcznej? Ty chyba tylko działasz ręczną, to rzeczywiście piana jest gęściejsza. Według mojej opinii i chyba @Domel też to potwierdzi. Magi na początku jest gęsta, ubita.... spływa, ale potem robi się delikatny film piany który przylega do lakieru

Reczna z podlaczonym akumulatorkiem,ja bym powiedzial ze nic nie splywa,gesta piana ktora przylega i ma sie wrazenie ze predzej uschnie niz splynie 

 

20190406_154235.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Domel napisał:

Na moje standardy piana wygląda u Ciebie super.

Wg mnie też ma idealną konsystencję. Nie za gęsta, ale nie mleko.

Ludzie cały czas chcą z aktywnej piany robić krem do golenia, tudzież bitą śmietanę, a nie o to chodzi. Zbyt napowietrzona piana nie spełni swojego zadania. Zaczyna się od razu rozwarstwiać i pozostawia puste miejsca na lakierze, co daje taki efekt, że w 50% nam domywa brud.

Poza tym taka piana jest za ciężka i zamiast powoli spływać, zaczyna po chwili znikać z oczu.

Poza efektem wizualnym nie daje nam to nic.

Wolę dobrze domywające mleko, niż efekt "wow" bitej śmietany.

Ale podejrzewam że i tak powstanie jeszcze kolejne 200 stron w tym temacie "dlaczego moja piana nie jest taka gęsta jak na filmach z YT?" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MyaS napisał:

Ale podejrzewam że i tak powstanie jeszcze kolejne 200 stron w tym temacie "dlaczego moja piana nie jest taka gęsta jak na filmach z YT?" ...

No jeśli na jedno pytanie 10 osób przez 2 strony odpowiada dokładnie to samo gdzie już sprawa była wyjaśniona po kilku postach to na bank będzie kolejne 200 stron 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie jakiś patent żeby rozkręcić pianownice i dostać się do sitka? Próbowałem tak jak na filmie techkaru złapać dwoma kluczami, ale nawet nie drgnęło po próbie w imadle..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję dość agresywnej piany aktywnej, ewentualnie szamponu. 

Auto myję Karcherem. Niestety, woda u mnie bardzo twarda i zdaję sobie sprawę, że prostego rozwiązania na to nie ma i zawsze jakieś zacieki albo osad będzie.

Ogólnie, to wszyscy dookoła mówią, że piana, jakakolwiek by ona nie była, służy tylko jako pre-wash i marne szanse, żeby umyć samochód dostatecznie dobrze za pomocą tylko piany i wody pod ciśnieniem z Karchera.

Dla mnie to trochę dziwne, ponieważ na myjkach bezdotykowych zawsze udawało mi się dobrze umyć auto bez używania szczotki.

Wiem, że z reguły chemia na myjkach jest z grupy tych agresywnych.

Co najlepiej kupić do takiego mycia w warunkach "podwórkowych" ? Oczywiście mowa o myciu zwyczajnym, a nie usuwaniu wosku albo jakiegoś tłustego osadu drogowego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BambOOs napisał:

Panowie, potrzebuję dość agresywnej piany aktywnej, ewentualnie szamponu. 

Auto myję Karcherem. Niestety, woda u mnie bardzo twarda i zdaję sobie sprawę, że prostego rozwiązania na to nie ma i zawsze jakieś zacieki albo osad będzie.

Ogólnie, to wszyscy dookoła mówią, że piana, jakakolwiek by ona nie była, służy tylko jako pre-wash i marne szanse, żeby umyć samochód dostatecznie dobrze za pomocą tylko piany i wody pod ciśnieniem z Karchera.

Dla mnie to trochę dziwne, ponieważ na myjkach bezdotykowych zawsze udawało mi się dobrze umyć auto bez używania szczotki.

Wiem, że z reguły chemia na myjkach jest z grupy tych agresywnych.

Co najlepiej kupić do takiego mycia w warunkach "podwórkowych" ? Oczywiście mowa o myciu zwyczajnym, a nie usuwaniu wosku albo jakiegoś tłustego osadu drogowego.

A myślałeś o oprysku zamiast piany? Ja mam teraz butle piany od 4detailers, tą lekko kwaśną ale jak auto jest mega brudne to zawsze wstępnie stosuje oprysk Valetpro citrus pre-wash i wydaje mi się, że troszke lepiej ściąga i odseparowuje brud od tej piany. A co do twardej wody, są takie preparaty które używa się, od razu po myciu, na mokre auto, żeby właśnie nie zostawały zacieki i water spoty to znaczy dzięki temu mamy więcej czasu na osuszenie auta ręcznikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BambOOs napisał:

Panowie, potrzebuję dość agresywnej piany aktywnej, ewentualnie szamponu. 

Auto myję Karcherem. Niestety, woda u mnie bardzo twarda i zdaję sobie sprawę, że prostego rozwiązania na to nie ma i zawsze jakieś zacieki albo osad będzie.

Ogólnie, to wszyscy dookoła mówią, że piana, jakakolwiek by ona nie była, służy tylko jako pre-wash i marne szanse, żeby umyć samochód dostatecznie dobrze za pomocą tylko piany i wody pod ciśnieniem z Karchera.

Dla mnie to trochę dziwne, ponieważ na myjkach bezdotykowych zawsze udawało mi się dobrze umyć auto bez używania szczotki.

Wiem, że z reguły chemia na myjkach jest z grupy tych agresywnych.

Co najlepiej kupić do takiego mycia w warunkach "podwórkowych" ? Oczywiście mowa o myciu zwyczajnym, a nie usuwaniu wosku albo jakiegoś tłustego osadu drogowego.

Bylem tego samego zdania dopoki nie umylem auta myjka o cisnieniu roboczym 200 bar. Caly czas uwazalem ze tylko po myciu recznym auto bedzie czyste. Po pianie zawsze byl film, ktory schodzil po myciu recznym. Teraz mam Hds'a i buzka sie smieje po umyciu auta piana i splukaniu. Cisnienie robi najwieksza robote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2019 o 11:28, wojti91zmc napisał:

Witam,Jaka piane polecacie do codziego mycia aut oraz maszyn roliczysz?zeby była dobra i stosunkowo nie droga adbl,shiny garage valetpro?

NanoFactor od ProElie. Używam jakiś czas w oprysku i daje radę znakomicie. Kiedyś miałem litr takiej dedykowanej do maszyn rolniczych i szału nie robiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Marolexa 3l. Podaje sporo powietrza. Wolałbym więcej wody. Tego chyba nie reguluję końcówką, nie? Mam wrzuconą średnią, dyszę wrzuciłem 110* i to powinien być podstawowy mod.

Całe auto przeleciałem zużywając raptem 1.5l, dużo przy tym się napompowałem. Wolałbym w tym cyklu wyrzucić więcej towaru 😉

Średnia dysza i 100ml bilt hambera na 2.5l wody = piana gęstsza niż się spodziewałem. Domywanie po prostu rewelacja.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znaczenie według waszego doswiadczenie ma wplyw zabezpieczenia na domywanie przy myciu wstępnym? Bo ostatnio coraz bardziej dostrzegam ze ogromne,na moich 2 autach majac rozne zabezpieczenia widze ze na 1 majac zabezpieczenie X domywam nawet bardzo brudne piana neutralna bez problemu a na drugim aucie z zabezpieczeniem Y nawet zasadowymi pianami mam problem 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.