Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.01.2019 o 07:37, Marzenaa napisał:

No właśnie jak czytałam różne artykuły na temat pian aktywnych to było napisane że wstępne mycie. Jednak słyszałam też że piana powinna być na tyle dobra żeby po nałożeniu i zmyciu brud sam spłynął. Ja niestety na taką pianę nie trafiłam, więc chciałam się tutaj dowiedzieć która jest taka magiczna 🙂

Tenzi neutral magic, tac system - obie zruszają film drogowy i są bezpieczne dla lsp. W koszyku mam bilt hambera - ponoć robi robotę. Dla porównania adbl to nawet luźny brud ledwo rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2019 o 15:17, V1RU$ napisał:

Ktoś to sprawdził w praktyce ?

ja od niedawna się bawię z dodawaniem ipy do piany na myjni przy przygotowywaniu aut przed woskami lub korektami. dodaję ok 20-25 ml na litr. zauważyłem, że zwiększa to gęstość piany, jest mniej wodnista. co do mocy piany wydaje mi się że jest nieco zwiększona, ale za mało razy użyłem tego sposobu żeby stwierdzić na 100%. oczywiście potem po myciu, dekontaminacji, cleanerze itp finalnie wymywam wszystko ipą dla pewności.
co do jednego jestem pewien: wosku to to na pewno nie zdejmie, a myślę że i z QD miałoby problem przy bezdotykowym działaniu więc twierdzenie, że po dodany ipy mamy "strip wash" chyba trochę na wyrost 😉 mimo tego, ciekawy sposób i warto poeksperymentować bo żadnych negatywnych skutków ubocznych nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie ostatnio wrazenie wywarla nowa wersja piany od AW fastfoam(stara tez kiedys uzywalem) co ma wyjatkowego ta piana? Po pierwsze nie ma piany 🙂 Tylko takie mleko,ale przykleja sie one i nie splywa 😲 i moge sam zdecydowac po jakim czasie splukac co bardzo ulatwia prace a po slukanie robi robote,sciagnal mi (ten widoczny) zimowy brud po przejechaniu trasy 1500 km,i nie naruszyl swiezo nalozonego wosku (IW supergloss+) 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć obfitą pianę która poleży długo i zrobi robotę to niestety nic nie przebije wspomnianej niejednokrotnie AB Magifoam.Po co kombinować.Lepiej raz zainwestować w AB i z głowy.

Oczywiście klasyczna żółta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2019 o 13:00, menior napisał:

Na mnie ostatnio wrazenie wywarla nowa wersja piany od AW fastfoam(stara tez kiedys uzywalem) co ma wyjatkowego ta piana? Po pierwsze nie ma piany 🙂 Tylko takie mleko,ale przykleja sie one i nie splywa 😲 i moge sam zdecydowac po jakim czasie splukac co bardzo ulatwia prace a po slukanie robi robote,sciagnal mi (ten widoczny) zimowy brud po przejechaniu trasy 1500 km,i nie naruszyl swiezo nalozonego wosku (IW supergloss+) 🙂

Taką  robotę robi też BH a wychodzi ekonomiczniej. Nawet ABM u mnie zdetronizowała. Z puchatych pian się wyleczyłem. A BH robi swoje i kupisz 5l już za 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem pianownice z chin nie różnica się niczym od pianownicy ls3 (chodzi o wygląd zewnetrzny) niestety daje słaba pianę czy jeski wymienię sitko pianownicy na lepszej jakości poprawi to efekt piany czy raczej nie ma to znaczenia A można zmienić coś innego ? Z gory dzięki za odpowiedź mozliwe że gdzie już był o tym post Ale szukając w 5 tysiącach odp jest ciężko.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jesień raz dodalem Kocha GS'a do Yeti z PA... Ponoć ma dodatki wspomagające utrzymanie się na powierzchniach pionowych. Piana się przylepiła na pionowych drzwiach i leżała. Zrobił się fajny kożuch, mam 11kg to sobie potestuje od wiosny różne stężenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie pianownic ręcznych. Interesuje mnie jak najmniejsza pojemność. Tak, w druga stronę - > litrowa mnie zadowala. Potrzebuje tylko do APC, które zapodaje czasem w małą pianowniczke 250ml. I zastanawiam się czy taka litrowa dała by radę. I z jakim skutkiem. Są EPOC'a 1 litr za 70 zł już się kupi. Tylko czy APC jej nie zje ?

Kiedyś widziałem na YT 0,5 i o,7l ale nie pamiętam firmy. Nawet nie miała filców. Tylko 1 szt. A pianę regulowało się wielkością otworu w wężyku tam gdzie dochodzi powietrze. O dziwo w testach pogoniła wszystkie inne pianownice. Ale nie mogę tego znaleźć co to było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, soulem napisał:

A nie chodzi Ci po prostu o opryskiwacz? W sumie to nie wiem jak się zachowa pianownica w przypadku APC...?

Pianownice. Mam taką małą 250ml pianowniczkę. I zastanawiam się czy dało  by radę w takiej ręcznej, czy raczej nie ma to sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=21741]Adaszek96[/mention] przy typowych wężach do 10m nie powinno mieć to wpływu.
Nie chodzi o wąż z myjki do lancy, tylko o wąż z zasilania wodnego do myjki. Kupując pianownice u naszego partnera techcar dostałem informacje, że ten mąż nie ma wpływu na ciśnienie myjki, ale czy ma jakiś wpływ na gęstość piany? Leci mleko nawet z koncentratu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianownica nowa, dwa razy używana. Przy pianie BH to norma że piana wodnista, więc stwierdziłem że było ok. Drugi raz wleciał citrus foam i przy 1:10 było mleko, dodałem troche szamponu i nadal to samo. Hmmm... coś jest nie tak, kręciłem pokrętłem w jedną, w drugą strone i bez większych zmian. Spróbowałem zapodać koncentrat do pianownicy, niewiele lepiej. Zauważyłem, że opryskując tą "pianą" to zużyłem na całe auto w tym przypadku duże - mercedes vito tylko 250ml z pianownicy ubyło. Może pianownica jest felerna, bądź wąż ma zbyt małą średnice - tutaj facet z techcara powiedział że ten wąż nie ma wpływu na ciśnienie z myjki, za to wąż z myjki do lancy już tak, a używam tego który był dołączony przy myjce czterometrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adaszek96 napisał:

Pianownica nowa, dwa razy używana. Przy pianie BH to norma że piana wodnista, więc stwierdziłem że było ok. Drugi raz wleciał citrus foam i przy 1:10 było mleko, dodałem troche szamponu i nadal to samo. Hmmm... coś jest nie tak, kręciłem pokrętłem w jedną, w drugą strone i bez większych zmian. Spróbowałem zapodać koncentrat do pianownicy, niewiele lepiej. Zauważyłem, że opryskując tą "pianą" to zużyłem na całe auto w tym przypadku duże - mercedes vito tylko 250ml z pianownicy ubyło. Może pianownica jest felerna, bądź wąż ma zbyt małą średnice - tutaj facet z techcara powiedział że ten wąż nie ma wpływu na ciśnienie z myjki, za to wąż z myjki do lancy już tak, a używam tego który był dołączony przy myjce czterometrowy.

Ewidentnie coś nie halo z ciśnieniem. Miałem podobne objawy i w mojej PA utknęła jakimś cudem igła z drzewa. 

 

Po rozebraniu i wyczyszczeniu śmiga pięknie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.