Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

 

4 godziny temu, Strus napisał:

Myślę że kolejna zima to będzie powrót do pianownicy i do Magi

Na pewnym kanale z testami pian side by side, potwierdzają, że Magifoam robi kawał dobrej roboty.

Ale kilka innych testowanych produktów pozytywnie zaskoczyło  znakomitą siłą czyszczącą:

Inspired Automotive Snow Foam

AutoGlanz Spritzer

Auto Finesse Avalanche

 

Negatywnie zaskoczył Gtechniq w4 snow foam, który robił... nic.

https://www.youtube.com/user/alfierenadhie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadajac klasycznego 3 litrowego Marolexa jest sens inwestowac w te urzadzenia typu 10-litrowa Epoca czy 7-litrowy Marolex ? Ulatwi to znaczaco prace czy i tak swoje sie trzeba napompowac ?( z gory odpowiadam ze nie mam mozliwosci uzywania PA) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 godzin temu, menior napisał:

10-

Jestem bardzo zadowolony z 10L Epoki. Rozmiar jest minusem i to ze jest ciężka jak zrobisz full bańkę. Ale ciśnienie, obszar i czas roboczy jest wiekszy i lepszy. Ideałem byla by Epoca 5L.

W recznych pianownicach zawsze problemem jest ciśnienie. Kształt butli i konstrukcja Epoki 10l pozwala ją dobrze nabić ciśnieniem.

Ta sama konstrukcja butli i rączki do nabijania ale 5L byla by idealna

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel chodzi mi bardziej o same pompowanie,czy tez trzeba i tak swoje sie napompowac? Nie wiem czy pomyslec bardziej o takim zasilaniu aku.czy tez moze w takie wieksze urzadzenie zainwestowac(myslalem o 7 litrowym marolexe) roztwor jaki robie to i tak max 3 litry,wiecej i tak nie potrzebuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 minut temu, menior napisał:

@Domel chodzi mi bardziej o same pompowanie,czy tez trzeba i tak swoje sie napompowac? Nie wiem czy pomyslec bardziej o takim zasilaniu aku.czy tez moze w takie wieksze urzadzenie zainwestowac(myslalem o 7 litrowym marolexe) roztwor jaki robie to i tak max 3 litry,wiecej i tak nie potrzebuje

Lepsze jest pompowanie w 10L bo cała konstrukcja jest większa, solidna i pompuje większym ciśnieniem. Nagram filmik jutro żeby Ci pokazać różnicę i zobrazować technologię.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ghost napisał:

Ale kilka innych testowanych produktów pozytywnie zaskoczyło  znakomitą siłą czyszczącą:

Inspired Automotive Snow Foam

AutoGlanz Spritzer

Auto Finesse Avalanche

Bilt Hamber 😉

4 godziny temu, flatron007 napisał:

Panowie można zmieszać ze sobą dwa rodzaje pian (w pianownicy ręcznej)? Zostało mi jakieś 20ml Magifoam i nie mam co z nią zrobić, kupiłem Yeti i to z nią bym wymieszał.

Nie można, bo rozpuści lakier :mrgreen: A tak serio, to co miałoby stać na przeszkodzie? To nie jest mocna chemia. Nieraz miesza się produkty do czyszczenia w celu uzyskania optymalnych parametrów. Ja np. mieszam neutralną pianę z zasadową "pianą" podczas przygotowania pod wosk - neutralna daje odspajanie powierzchownych zanieczyszczeń i konsystencję, która czepia się karoserii, a zasadowa usuwanie mocnych zanieczyszczeń i wosków. Zawsze jest neutralna 1:10, a zasadowa 1:20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trochę czytałem, ale nie wiem co do końca będzie najlepsze. Mam na swoim aucie położoną ceramikę i na święta pierwszy raz w życiu kupuje myję więc wypada kupić i piane aktywną. Nie lubię się bawić w 500ml więc od zaraz chce kupić ok 5l. tak aby było korzystnie bo mam dwa auta i myje je minimum raz w tygodniu.

Co jest najrozsądniejszym zakupem?

AutoBrite MagiFoam 5000ml - tak mi się wydaję, ale ja jestem totalnie zielony w temacie i nigdy nie używałem piany aktywnej więc prosze o pomoc.

Myjkę planuje NIlfisk C135 z oryginalna pianownicą chyba, że warto kupić inną? Taki prezent na święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba o poradę - przejrzałem temat. Potrzebuję ręcznie zrobić pianę przed myciem w najbliższych zimowych miesiącach - tak, żeby nie narobić rys przy myciu gąbką.

Pianownica Axel 3000 - czy trzy litry to ok na Passata w Kombi?

Piana - albo SG Snow albo Bilt Hamber - ta druga słabo dostępna, ale znalazłem. Yeti odrzuciłem, widzę mieszane opinie, Magic fajna, ale 500 ml 50 pln na 10 myć... trochę dużo. 5L Bilt Hambera koszuje 120 PLN. SG jeszcze tańsza a ja lubie wspierać lokalne firmy,

 

Nie zależy mi na super myciu samej piany, chodzi mi o rozmiękczenie brudu, który potem się ładnie spłucze i wjadę gombką. Mam garaż, więc sobie ładnie to osusze. 

Chodzi mi więc o zmiękczenie przed płukaniem i nieruszenie wosku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Syrio  tez mam marolexa i tez kombi,2 litry roztworu w zupelnosci starcza.Piana SG tania i nie jest zla robi co ma robic,wez tez pod uwage bialego misia od GS lub Cytryne od Cleantech(domywa najlepiej ale moze naruszyc zabepieczenia w postaci wosku jesli takie posiadasz) wymienilem tylko te ktore znam,rodzimych producentow i przystepne cenowo 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę white bear. Ale tak jak sobie czytam to BH po prostu robi robote

Np tutaj post kolegi @Arkeolowy 

Cytat

 

na DW jedna z lepszych pian. Domywa jak Magi z zapachem podobnie. Niestety, ale bitej śmietany z tego nie zrobicie - ma za zadanie zmyć brud, a nie wyglądać i pachnieć. Osobiście już wyrosłem z tych kolorowych, pachnących pian, które tak na prawdę nic nie robiły z brudem  Jak ktoś lubi coś co siedzi na lakierze dłużej + domywa to tylko Magi, jak efekty to SG/Yeti

z tematu 

 

 

Mam pare rzeczy Bilt Hamber i to zawsze jakość do ceny jest absolutnie top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Syrio  nie znam tej piany ale wierze ze robi robote bo PH 13 czytam a Ty piszesz cos o nie naruszaniu wosku,z neutralnych a dobrze domywajacych polecilbym tez piane od Valet Pro advanced,tylko nie pamietam jak cena,ale swietnie domywa majac neutralne ph 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze odrazu nic nie naruszy to uwierze ale przy czestym stosowaniu to juz troche sceptyczny jestem,ph13 to dosc mocna zasada,zalezy tez pewnie jakie lsp,ja wole miec zawsze min.2 piany w arsenale,1 ph neutralny do biezacego mycia i drugi zasadowy to ciezszych zadan od czasu do czasu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AutoBrite MagiFoam 5000ml przyszła piana, ale zamówiona myjka niestety jeszcze nie, więc jak już będzie myjka Nilfisk C135 to dodam zdjęcia jak to się sprawuje. Mam nadzieję, że to dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.