Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was używał: Fireball Ultimate Active Snow Foam piana aktywna do powłok i wosków?
Póki co mam położony wosk i niestety mam średnią opinię o tej pianie.  Filce założone w FM30 takie by była gęsta a spływa mimo wszystko szybko. Do tego po każdym myciu całkiem sporo zostawało na drzwiach i teraz mam już warstwę nie do usunięcia bezdotykiem  
Kiedyś stosowałem: "Autobrite MagiFoam - piana aktywna"  i nie dość, że była wydajna to bardzo dobrze się sprawowała.
Niestety Fireball od razu kupiłem 4 litry, więc trochę się jeszcze z nią pomęczę. Leję 40ml na 1litr wody. Może za mało? Jak ktoś używa proszę o komentarz  
A na opakowaniu ile jest aby lac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kaktusPL napisał:

Ile ml adbl yeti i jakiej końcówki używacie w Kwazar foamer venus ? 

Do kwazara -> wydłub to co jest w oryginalnym (filtrze, wkładzie), wsadź w tą obudowę dwa filce od Glori. Nieporównywalnie lepsza piana. Możesz zmienić też dyszę na TEEJET 110 06 VP i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś testowałem magi plus techkar plus karcher HDS. Na początku mleko po skręceniu pokrętła w pianownicy na minus wyszła piana ale taka jakby nie do końca jak ma być. Niestety brak foto. Sądziłem że kręcąc na plus będzie odpowiednia.
Proporcje 1:9.
Na szampon brakło czasu bo się pogoda popsuła.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywalem pianownicy Kwazar Venus 2l. Fajna i moge polecic. Do tego mialem piane sonax neutralna. W zeszlym miesiacu polozylem powloke na auto i pianownica jest niepotrzebna - leci na sprzedaz. Jakby ktos chcial to w dziale sprzedam jest moje ogloszenie, piana w zestawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=106]rustin[/mention], Fireball pisze: "40-50ml/1L wody". Może trzeba nieco mniej ufać i dać np. 60ml/1l ? Tylko wówczas na mycie pójdzie 180ml co przy cenie piany robi się mało opłacalnym produktem...
To kup pianownica z myjka i wtedy na litr zuzyjesz 100ml i piany starczy na dwa małe auta. Coś za coś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeczytałem już chyba wszystko na temat pianownic ręcznych, i jako początkujący, a właściwie nic nie umiejący w tej kwestii, mam problem z wyborem. Planowany sposób używania, to wstępne mycie na myjni bezdotykowej auta z nałożonym woskiem. Pierwsza piana do testowania to ADBL Yeti .  Na rynku jest wiele modeli, ja wstępnie zainteresowałem się dwoma:
1. EPOCA TEC ONE Foamer 2L
2. MAROLEX AXEL 2000
Mam pytanie do użytkowników tych modeli:
1. który z nich teraz by kupili? (wydajność, prostota obsługi, serwis, gabaryty)
2. może lepiej kupić model o pojemności 3L?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, paperson napisał:

@krisolo lepiej kupić 3l, gdyż masz zapas powietrza i nie musisz tak często dobijać pianownicy.

Takie informacje już "wyczytałem", ale organoleptycznie "wymacałem" Marolexa w OBI i jakiś nieporęczny mi się wydawał 🙂, Oglądając model konkurencji - EPOCA jest "zgrabniejsza". Dzięki za radę.

Zamówiony MAROLEX AXEL 3000. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam nilfisk c135 działa dobrze, natomiast w momencie gdy włożę pianownice PA to leci albo sama woda, albo jak potrzasne i obroce pianownice do góry nogami to coś tam leci, dodatkowo przerywa.. Czy to wina pianownicy? Co najlepiej zrobić ? Kupić nowa, jeśli tak to jaka do tego modelu? Zastanawiałem się również nad kupnem ręcznej pianownicy, czy ona jest dużo gorsza od ciśnieniowej ? Plusem dla ręcznej jest to, ze w zimę mogę spryskać sobie i zmyć na bezdotykowej raz dwa, dlatego wolałbym ręczna kupić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, chris18404 napisał:

Ile mieszacie roztworu wody i piany aktywnej do użycia przy  średniej wielkości samochodu? Mam pianownice Techkar. 

Jak nie walisz na bogato i nie nakładasz na siebie pianę to pół litra starcza.

Mi 0.5 starcza na Berlingo spokojnie. Ale jadę pianą raz przy razie (kiedyś  nakładałem, po dwa razy sikałem itp.) Więc jak urobię litra to 2 fury w domu ogarniam.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy też jak bardzo piana się pieni. 😆

Jeżeli zrobisz małe stężenie słabo pieniącej się piany to będzie jej objętościowo mało, i odwrotnie w przypadku dobrze pieniącego się roztworu.

Przetestuj, zobaczysz ile Ci odpowiada.

U mnie 0,5l SG Fruit Snow foam 1:10 wystarczy na bogato na civic'a w hatchbacku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tej pianownicy,  dziś ją listonosz przyniosł, więc wziąłem się za testowanie,  ale piana była masakryczna, w zestawie dostałem dodatkową duszę oraz taśmę uszczelniającą,  gdzie się ją stosuje? Skręciłem na pokrętle całkowicie na minus,  płyn z pianownicy mi mentalnie został wykorzystany. Bardzo proszę o pomoc, co robię źle? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.