Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od Siebie mogę polecić piane od firmy Nerta a dokladnie Blue Diamond, super domywa Ale podjada wosk. Stosuje 70ml na 800ml wody i jestem zadowolony. Na lakierze mam uncr i nic się z nim nie dzieje.  Droga nie jest ale na szczury na których nic nie leży spisuje się super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rudi0018 napisał:
16 godzin temu, Fredi88 napisał:

Nie lepiej na zime SG Citrus Oil? Wystarczy oprysk bez pianowania a domywanie bdb.

Z tego co wyczytałem to zjada wosk.

Jest masa informacji / testów na forum, ale dodam jeszcze raz..

Baardzo dobry pre wash, który świetnie domywa w zalecanym stężeniu 1:20 i nie zjada dobrych wosków.
Cena, jakość, dostępność = 10/10.

Na zimę wg mnie nr 1.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie wczoraj taka sytuacja z pianownicą PA, mam ją z 6 miesięcy i działała bez zarzutu... Co to może być ??  Zatkane sitko ?? Jeśli tak to czy tylko wymiana ?? Bo nie mam gdzie na szybko kupić. Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardziej uszkodzone, ale jeżeli jest zatkane, to bardzo łatwo można je zrewitalizować - u mnie pomogło wymoczenie w roztworze sody oczyszczonej z wodą i potem w occie. Wcale nie trzeba go wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Michał126 napisał:

Moim zdaniem bardziej uszkodzone, ale jeżeli jest zatkane, to bardzo łatwo można je zrewitalizować - u mnie pomogło wymoczenie w roztworze sody oczyszczonej z wodą i potem w occie. Wcale nie trzeba go wymieniać.

Dziękuję zaraz spróbuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2018 o 11:41, powalla napisał:

Zapytaj sprzedawcę ...taa wiem że każdy swoje chwali ale akurat ta firma to sprawdzony od lat zawodnik na rynku i na bank odpowiedzą zgodnie z prawdą .

Dzień dobry

 

Wybrana pianownica pod względem jakości podawanej piany jest dokładnie taka sama jak pianownice PA.

Cechami które wyróżniają pianownice Shiuma to zwiększona wytrzymałość ( większe dopuszczalne ciśnienie pracy), możliwość pracy strumieniem w dwóch orientacjach ( pionowym oraz poziomym) i stopniowane pokrętło regulacji chemii.

Dla tych co nurtuje to samo pytanie, odp. z Techkar'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator

Kupiłem sobie zestaw naprawczy do pianownicy Epoca 10L. Nowe filce, uszczelki, silikon, mycie, czyszczenie, konserwacja i od razu wróciła dobra jakość pianowania 🙂

Wrzuciłem sobie teścik piany Temachem Snow Foam. 1:30 na 6 litrów = +/- 200mL. Całkiem niezłe parametry. Konsystencja mocno zbita, trzyma 2 minuty, bez zapachowa. Domywanie i reszta testów już na aucie....

 

#pretest #zajawka #piana #domeldetailinglaboratory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam z góry jesli juz była odpowiedz na moje pytanie gdzies w tych 225 stronach ale potrzebuje jakiegos info na szybko i nie mialem czasu wszystkiego przejrzec, mianowicie problem jest taki :nowy Karcher K5,  dokupiona pianownica PA , piana K2  , wszystko działalo w porzadku , piana wychodziła fajna gesta ale przy jakims 5tym myciu tym zestawem przy skreconej pianownicy na max. zaczyna leciec sama woda , delikatnie odkrecam robi sie mleko , calkowicie odkrecona tez robi wode. Co to moze byc , reklamowac ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką pianę byście polecili do auta na daily? Nie mam czasu aby myć go za każdym razem na 2 wiadra itp, zależy mi aby  zarzucić tą pianę na bez dotyku z pianownicy ręcznej i spłukać mikro proszkiem.Mam adbl yeti, super jest ale troszkę za słaba, szukam czegoś mocniejszego a zarazem bezpiecznego. Myślę nad citrus oil, dobry wybór ? czy jest coś lepszego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kaktusPL napisał:

Jaką pianę byście polecili do auta na daily? Nie mam czasu aby myć go za każdym razem na 2 wiadra itp, zależy mi aby  zarzucić tą pianę na bez dotyku z pianownicy ręcznej i spłukać mikro proszkiem.Mam adbl yeti, super jest ale troszkę za słaba, szukam czegoś mocniejszego a zarazem bezpiecznego. Myślę nad citrus oil, dobry wybór ? czy jest coś lepszego ?

Jesli nie zalezy Ci by byla ph neutro,to Twoje oczekiwania powinna spelnic ta od Cleantech,ostatnio probuje i bardzo skuteczna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior  Przy tym aucie nie zależy mi aby ph było neutralne, na innych mam woski, ale przy aucie na daily nie mam czasu bawić się w porządne mycie raz na tydzień, na przyszły rok chce powłokę na niego nałożyć, ale do sedna,też zastanawiam się nad tym Cleantechem, którą byś wybrał ? 🙂 bo nie mogę się zdecydować, ps nie uszkodzą mi te piany felg które mam polerowane na lustro ? czy lepiej ich nimi nie psikać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 minut temu, kaktusPL napisał:

To w takim razie kupuje Cleantecha 😄,

Uważaj z recepturami - stosuj sie do zaleceń producenta. Jak przesadzisz ze stężeniem - LSP znika na amen - TRUE STORY !

Ale generalnie bardzo dobry produkt.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 minut temu, kaktusPL napisał:

@Domel to tak bezpiecznie jakie stężenie polecasz ? Ps marolex axel 3000

a jak masz wiecej wątpliwości mozesz pisać do producenta @cleantechco jest na forum 🙂

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.