Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie stężenie dałeś w pianownicy? 1:10?

Druga sprawa. Nie rozumiem podniecania się jaka myjka z jaką pianownicą robi gęstszą pianę.

Piana ma spełniać swoje zadanie rozpuszczając brud i spływając po karoserii, a nie zalegać na aucie bezproduktywnie przez 10 minut w formie ubitego śniegu.

Patrz na efektywność, a nie efektowność. Jeśli pomogła Ci przed myciem zasadniczym w formie takiej jak pokazałeś, czyli bardziej mleko niż śmietana to wszystko jest OK i nie zawracaj sobie tym głowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisane jaka myjka czy pianownica nie miało na celu się podniecania, może innych to podnieca mnie nie. Gdybym nie podał to zapewne padło by to pytanie tak jak teraz twoje z ilością środka. Tak 100ml na 1l tak jak na opakowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii podniecania się, nie pisałem tego w odniesieniu do Ciebie, tylko do ogółu. Źle to odczytałeś.

Po prostu co parę stron pojawia się typowy problem w stylu "myjka + pianownica robi słabą pianę, bo na YT widziałem gęściejszą, a u kolegi to siedzi pół godziny na samochodzie"

Dlatego napisałem. Piana ma działać. Rozmiękczać + nadać poślizg pod mycie zasadnicze, a nie ładnie wyglądać na samochodzie i zalegać bezproduktywnie przez 10 minut. 

 

Co do samej myjki. Zobacz na tabliczce znamionowej jakie jest realne ciśnienie i przepływ wody. Bo te 130 bar co podaje producent jest zapewne nierealne. Obstawiam 90-95 bar realnego ciśnienia roboczego. Więc tutaj też może tkwić problem.

Druga sprawa, może banalna i głupia. Ale u mnie przy pianownicy PA pokrętło musi być skręcone na + żeby podawało więcej piany, czyli zakręcam w prawą stronę. Przy skręceniu na minus, leci prawie sama woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najwieksza robote robi cienienie myjki. Mam pianownice podlaczona do myjki 140 bar, wydatek 550 l/h i po umyciu piana Magicfoam auto ma film, ktory schodzi po przetarciu palcem. Ta sama piana podczas mycia myjka 200 bar, 1000l/h- filmu brak. Auto wyglada jak po myciu recznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najwieksza robote robi cienienie myjki. Mam pianownice podlaczona do myjki 140 bar, wydatek 550 l/h i po umyciu piana Magicfoam auto ma film, ktory schodzi po przetarciu palcem. Ta sama piana podczas mycia myjka 200 bar, 1000l/h- filmu brak. Auto wyglada jak po myciu recznym

Pierwszy przykład pianownicy z tą myjka, piana jakoś jest a u mnie mleko więc nie wierzę, że to wina myjki.

Czy pianownica może być uszkodzona? Coś można sprawdzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka polecacie zasadowa pianę na porządny prewash jako 1etap odgruzowywania :D ?
Taka żeby sama z siebie ściągnęła sporo żywic, soków itp będąc bezpieczna dla plastików i gum?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka polecacie zasadowa pianę na porządny prewash jako 1etap odgruzowywania :D ?

Taka żeby sama z siebie ściągnęła sporo żywic, soków itp będąc bezpieczna dla plastików i gum?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sipom spider albo Bilthamber autofoam. Moze byc tez cos z kocha

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=17911]zawisza[/mention] Citrus Pre wash od SG robi robotę Jest to bezpieczna piana jak się używa ją z głową w odpowiednim stężeniu  

Używałem tylko w opryskiwaczu w zimę na bezdotykowej, a z PA tez jest git?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zawisza napisał:

Używałem tylko w opryskiwaczu w zimę na bezdotykowej, a z PA tez jest git?

W oprysku lepiej działa moim zdaniem . Jest też Citrus od Cleantech który ma również dobre opinie z tego co widzę . Ja nie używałem więc się nie wypowiadam 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleantech Citrus foam +1 jest spoko 😉 nie spływa szybko z lakieru, nie przysycha, znajomy nie w temacie używa tego do mycia lakieru totalnie niezabezpieczonego także nieźle daje rade. 

 

Jest sens używania tych cleanerów do gumy? Czy niewielka różnica w porównaniu do mocniejszego stężenia APC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lukaso napisał:

Jest sens używania tych cleanerów do gumy? Czy niewielka różnica w porównaniu do mocniejszego stężenia APC

Właśnie jest sens używania Tire cleanerów . APC nie usunie tyle co wspomiany T&R . Polecam od siebie Excede Tire and rubber cleaner .

Test produktu jest na forum , zapraszam do lektury 🙂 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używał: Fireball Ultimate Active Snow Foam piana aktywna do powłok i wosków?

Póki co mam położony wosk i niestety mam średnią opinię o tej pianie.  Filce założone w FM30 takie by była gęsta a spływa mimo wszystko szybko. Do tego po każdym myciu całkiem sporo zostawało na drzwiach i teraz mam już warstwę nie do usunięcia bezdotykiem 🙂 

Kiedyś stosowałem: "Autobrite MagiFoam - piana aktywna"  i nie dość, że była wydajna to bardzo dobrze się sprawowała.

Niestety Fireball od razu kupiłem 4 litry, więc trochę się jeszcze z nią pomęczę. Leję 40ml na 1litr wody. Może za mało? Jak ktoś używa proszę o komentarz 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.