Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, menior napisał:

@sT3VE i jak dodanie GS cos wizualnie pomaga w domywaniu? Nie chcialbym lac byle lac 😂

50ml yetika wzmocniło i piana zjeżdżała z brudem. Jak już kran na ogrodzie ogarnę po zimie to zrobię jakaś pięćdziesiątkę na brudasie z PA. Założę temat GSa wgl bo chyba nie ma. Mam 11l więc będzie testowane 😜 Oprysk na bezdotyku rządzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zastanawiam się nad zakupem pianownicy, gdyż włączenie tego etapu do mycia z pewnością usprawni pracę nad samochodem, a być może nawet i tylko wystarczy do samego szybkiego umycia z grubszego brudu samochodów rodziny. Otóż kupiłem niedawno w Lidlu myjkę Parkside z parametrami jak poniżej, wiem że szału nie ma, ale przy tej cenie wiele od niej nie oczekiwałem i szarpnąłem się na nią, gdyż miała starczyć głównie do opłukania błota i większego brudu oraz ew. spłukania po myciu. Pianownicy z zestawu nawet nie sprawdzałem, bo to raczej pojemnik na oprysk detergentu i chciałbym coś czym można rzeczywiście nałożyć pianę (tak wiem, że po pierwsze kupić mocniejsza myjkę 😉 ale póki co chciałbym podziałać z tym co mam).

Widzę, że parametry ma zbliżone do Karcher K2, ciśnienie max 110 bar czyli takie samo max, tylko przepływ wody w K2 większy - 360 l/h w stosunku do 300 w Parkside.

Tutaj przechodząc do sedna, zwracam się do Was z zapytaniem czy jest sens dokupić do tej myjki pianownicę Techkar (PA nieco za droga, bo kosztuje więcej niż sama myjka), czy myjka o takiej mocy da radę wytworzyć odpowiednią pianę z porządną pianownicą, czy lepiej sobie darować i kupić ręczną Marolex Axel 3000?

W przypadku ręcznej, z tego co da się zauważyć na filmikach bywają problemy z wyrobem właściwej piany, a przede wszystkim z jej wydajnością, trzeba kombinować z innymi dyszami, filcami i to mnie do niej zniechęca. Niewątpliwą jej zaletą  byłoby to, że mógłbym jej używać wszędzie nawet na myjni automatycznej, gdzie mogę zajechać zawsze aby tylko temperatura była na plusie, bo umyć samochód swoją myjką nie zawsze mam możliwość. 

Plusy pianownicy do myjki wiadomo, większa ilość piany w dużo szybszym czasie (o ile myjka da radę) i o ile podoła to skłaniałbym się ku niej.

Co radzicie?

IMG_20190223_173306.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2019 o 14:46, david2888 napisał:

@Gąbek1 Maksymalnie na minus 🙂 też zrobiłem podobnie jak ty 🙂 następnie zmieniłem myjkę na Karcher k5 🙂 i jest bajka 🙂 

BTW. Jaka piana i jakie stężenie ? 

Yeti 1:10

Myjka ma już kilka ładnych lat, to chyba najwyższa pora na zmianę 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak umiesz czytać to przejrzyj forum , testy i pytaj . Bez urazy ale jest o tym z milion postów
Uważasz że kto kolwiek jest w stanie przeczytać milion postów? Jeżeli wogole wiesz to nie lepiej było napisać jaka piana a nie taka radę?
  • Lubię to 1
  • Nie lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy stosuje ktoś z Was pianownicę ręczną Alta 2000 Foamer? Jakieś opinie? Porównanie względem Marolexa ktoś ma?
Mało informacji o niej można znaleźć. Na yt jest kilka testów gdzie wypada nieźle - oprysk bardzo szeroki, spora część boku auta opianowana na jednym napompowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jolley napisał:

Panowie, a czy stosuje ktoś z Was pianownicę ręczną Alta 2000 Foamer? Jakieś opinie? Porównanie względem Marolexa ktoś ma?
Mało informacji o niej można znaleźć. Na yt jest kilka testów gdzie wypada nieźle - oprysk bardzo szeroki, spora część boku auta opianowana na jednym napompowaniu.

Kuzyn ma i zadowolony, u niego spisuje się lepiej niż Epoca. Mogę podpytać.

Ja mam tej firmy 2 litrowy opryskiwacz. I na starcie pokonał moje opryskiwacze Kwazar'a Venus i Marolex'a. Dużo lepsze ciśnienie. Dłużej trzyma, nie muszę tyle pompować. BDB wykonanie. Choć to taka prosta konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jakiś czas temu zainteresowałem się Marolexem 3000. W jednym ze sklepów detailingowych sprzedawca polecił mi tą Altę. Obejrzałem kilka filmików na yt i jestem zaskoczony wydajnością i przede wszystkim szerokością strumienia - obejmował całe drzwi i poł szyby bmw 3.
Kupię za niedługo, przetestuję na i dam znać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chińska pianownica odmówiła posłuszeństwa po 3 użytku. Nie pomogło czyszczenie i rozbieranie. Więc chce kupić jakąś nową. Jaka polecacie? Budżet do 150 zl. Posiadam k5.55 z góry dziękuję za odpowiedź

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianownica PA to jeden model, różnią się tylko końcówkami, które musisz dobrać do swojej myjki. Wybierasz model myjki i dostajesz gotową pianownicę do podłączenia z odpowiednią złączka.
PA: https://sklep.techkar.pl/pianownica-pa-karcher-k-techkar,3,3584,2524
Nieco tańsza, rzekomo bliźniacza Techkar: https://sklep.techkar.pl/pianownica-ls3-karcher-k-techkar,3,3584,2879

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.