Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 😉 nadszedł czas wyboru piany aktywnej, myślałem że to będzie prosta sprawa a czytając ostatnie kilkadziesiąt stron tego tematu, po raz kolejny poszerzyłem swoją wiedzę. Prawda jest taka, że wybór padnie na ADBL Yeti i temat się skończy a tu niespodzianka.

Dzięki forum zamówiłem już pianownice od TechKar do myjki ciśnieniowej Macallister Mac140Xtra. 

Szukm piany aktywnej, która będzie stosowana do mycia 4 aut w domu, kilu na usłudze, oraz mycia traktorów. Śledząc temat widzę że najlepsza jest autobrite magicfoam ale tez droga. Zależy mi na pianie, która nie będzie zjadała wosków. Szczególnie coolnite 476s. A po drugie, która będzie dobrze domywala, bo nie ukrywam, że co tygodniowe mycie ręczne mojego ciemno brązowego accord VII co tydzień nawet rękawica meguiarsa, niszczy lakier. A niestety u mnie na podwórku przez gospodarstwo bardzo się kurzy, wiec częstsze spłukiwanie kurzu jest nie unikniony.

jaka pianę polecicie w moim przypadku? Ja myślałem o good stuff white bear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  nadszedł czas wyboru piany aktywnej, myślałem że to będzie prosta sprawa a czytając ostatnie kilkadziesiąt stron tego tematu, po raz kolejny poszerzyłem swoją wiedzę. Prawda jest taka, że wybór padnie na ADBL Yeti i temat się skończy a tu niespodzianka.
Dzięki forum zamówiłem już pianownice od TechKar do myjki ciśnieniowej Macallister Mac140Xtra. 
Szukm piany aktywnej, która będzie stosowana do mycia 4 aut w domu, kilu na usłudze, oraz mycia traktorów. Śledząc temat widzę że najlepsza jest autobrite magicfoam ale tez droga. Zależy mi na pianie, która nie będzie zjadała wosków. Szczególnie coolnite 476s. A po drugie, która będzie dobrze domywala, bo nie ukrywam, że co tygodniowe mycie ręczne mojego ciemno brązowego accord VII co tydzień nawet rękawica meguiarsa, niszczy lakier. A niestety u mnie na podwórku przez gospodarstwo bardzo się kurzy, wiec częstsze spłukiwanie kurzu jest nie unikniony.
jaka pianę polecicie w moim przypadku? Ja myślałem o good stuff white bear.

Wez dwie. Dobra dla wosku i mocarza.
Ja bym poszed w AF Avalanche (goodstuff nie znam) bo z magi jest problem z dostępnością.
Z mocarzy to sipom pvs - do traktorów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka aukcji na allegro z Magi, ale cholernie drogo bo takie 500ml 50zł, a yeti 10zł. Jest jedna aukcja z banką 5L Magi żółta 290zł a niebieska 220zł, czym się różnią prócz koloru? ale to też mega drogo, bo taki goodstaff 98zł, a yeti 80zł. Ten goodstuff będzie ok, czy coś innego polecacie?

TEn sipom to bardziej apc niż piana aktywna, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka aukcji na allegro z Magi, ale cholernie drogo bo takie 500ml 50zł, a yeti 10zł. Jest jedna aukcja z banką 5L Magi żółta 290zł a niebieska 220zł, czym się różnią prócz koloru? ale to też mega drogo, bo taki goodstaff 98zł, a yeti 80zł. Ten goodstuff będzie ok, czy coś innego polecacie?

TEn sipom to bardziej apc niż piana aktywna, prawda?
Kup, spróbuj wyrób opinie Magi to najlepsza piana na rynku, nie miałem nic lepszego, bardzo dobrze domywa i siedzi na lakierze dłużej niz każda inna nawet nie masz co porównywać do yeti white bear czy innych z tej półki.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stawiał bym yeti i white bear na jednej półce. Piana od Good Stuff siedzi o wiele dłużej na aucie, co pozwala jej na dłuższą pracę z syfem. Ot takie moje spostrzeżenie :good:

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stawiał bym yeti i white bear na jednej półce. Piana od Good Stuff siedzi o wiele dłużej na aucie, co pozwala jej na dłuższą pracę z syfem. Ot takie moje spostrzeżenie icon_good.gif.a8615b53d8550a98cfaff6479e51c211.gif

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka


Ale ani jedna ani druga nie umyje auta
Jak kolega ma ciemny lakier, to kurzu może na nim nie będzie po pianie, ale czyste też nie będzie niestety.
Jeśli nie ma czasu na częste mycie, a chce się mieć czyste auto to spróbowałbym jakiegoś specyfiku rinseless wash. Przy regularnym myciu można znacznie skrócić czas potrzebny do bieżącej pielęgnacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stawiał bym yeti i white bear na jednej półce. Piana od Good Stuff siedzi o wiele dłużej na aucie, co pozwala jej na dłuższą pracę z syfem. Ot takie moje spostrzeżenie icon_good.gif.a8615b53d8550a98cfaff6479e51c211.gif

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka


Bardziej mi chodziło o tę sama półkę cenową, tutaj różnice są niewielkie.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ani jedna ani druga nie umyje auta
Jak kolega ma ciemny lakier, to kurzu może na nim nie będzie po pianie, ale czyste też nie będzie niestety.
Jeśli nie ma czasu na częste mycie, a chce się mieć czyste auto to spróbowałbym jakiegoś specyfiku rinseless wash. Przy regularnym myciu można znacznie skrócić czas potrzebny do bieżącej pielęgnacji.
Oczywiście masz rację. Wszyscy tutaj wiemy, że piana to tylko pre-wash.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ktm950 napisał:

@rudi0018 a może bilt hamber auto-foam?? Pieni się słabo, ale za to dobrze działa przy zwykłym oprysku i rzeczywiście domywa. Ja latem stosuję oprysk w stężeniu 2-3%, zimą 4-5% i domywa jak złoto. Bańka kosztuje ok. 100 zł. 

Niestety z tego co przeczytałem na poprzednich stronach to zjada ona wosk, jeśli dobrze pamietam, bo już wszystko zaczyna mi się mieszać.

Panowie ja też to wiem, że celem piany aktywnej jest pre-wash tak naprawdę. Uwielbiam dbać o auta i motocykl, ale tak jak napisałem w pierwszym poście, mycie je rękawica bo jest lekko brudne lub zakurzone raz na tydzień mija się z celem tym bardziej gdy ma się jeszcze tak miękki lakier jak accord. Dlatego chyba muszę zacząć od tego good stuffa i testować, która piana mi najlepiej przypasuje. 

Kolega mi dziś również polecił neutralna pianę od tenziego, podobno bardzo dobrze domowym, macie jakaś opinie na jej temat? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tego co przeczytałem na poprzednich stronach to zjada ona wosk, jeśli dobrze pamietam, bo już wszystko zaczyna mi się mieszać.
Panowie ja też to wiem, że celem piany aktywnej jest pre-wash tak naprawdę. Uwielbiam dbać o auta i motocykl, ale tak jak napisałem w pierwszym poście, mycie je rękawica bo jest lekko brudne lub zakurzone raz na tydzień mija się z celem tym bardziej gdy ma się jeszcze tak miękki lakier jak accord. Dlatego chyba muszę zacząć od tego good stuffa i testować, która piana mi najlepiej przypasuje. 
Kolega mi dziś również polecił neutralna pianę od tenziego, podobno bardzo dobrze domowym, macie jakaś opinie na jej temat? 
 

Sipom spider - to jest piana aktywna. Ale to mocarz :)

Magi poki co jest niedostępna w 5L, ale uwierz, warto.

Zamiennie jade na BH autofoam, avalanche.
Ostatnio zakupiłem tez na testy autoglanz piste i zapowiada sie ciekawie - zobaczymy jak bedzie jeszcze w zimie, bo to wtedy mozna sie dowiedzieć która piana sie sprawdza.
Tenzi nie miałem wiec sie nie wypowiem.

Zrobisz finalnie jak bedziesz chciał - Twoja kasa.
Ale Yeti nie polecam, domywanie taki ze zawsze musiałem dolać 50APC albo VP cirrus prewash, a wypłukiwanie trwa 3x dłużej. Zostało mi jej jeszcze 4 litry i nie mam za bardzo co z nia zrobic :-)






Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lewus089 napisał:

Nie stawiał bym yeti i white bear na jednej półce. Piana od Good Stuff siedzi o wiele dłużej na aucie, co pozwala jej na dłuższą pracę z syfem. Ot takie moje spostrzeżenie :good:

Siedzi dłużej, ale oprócz tego nic więcej nie robi. Ja osobiście oduczyłem się zwlekania po spianowaniu, np. w celu napełnienia wiader do mycia. Uważam, że 5 minut w ciepły dzień to jest wręcz maksymalny czas na kontakt jakiejkolwiek piany z obiektem mycia, bo korzyść z pozostawienia jej do widocznego spłynięcia jest zerowa. W ten sposób kwestia długiego siedzenia staje się kwestią wtórną, a realne właściwości myjące pozostają priorytetowe. Tutaj między tymi dwiema jest znak równości 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, że nie odzywałem się przez weekend, ale wesele 😄 

Magifoam chodziło mi o tej dwie aukcje, różnica w cenie spora jeśli chodzi o kolory, tylko czym one się różnią? 
Niebieska: https://allegro.pl/autobrite-magifoam-blue-5l-mega-aktywna-piana-i7380473697.html 

Żółta: https://allegro.pl/autobrite-magifoam-5000ml-super-piana-aktywna-i6592305997.html

Dobrze Panowie skoro Good Stuff i Yeti są za słabe na mycie bezdotykowe auta, a Magifoam, to już zupełnie inna półka cenowa, to czy jest jakaś piana aktywna pomiędzy tymi pianami, która nie bedzię w granicach 300zł/5L, ale też będzie domywała?  

Bo patrząc na porównania na tych filmach, to jest tragedia z tanimi pianami. 

 

 

EDIT: Gdzie zamawiacie/kupujecie piany aktywne lub u którego forumowicza? Bo na allegro widzę, że z mniej popularnymi jest problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018
Obejrzyj tego Pana: https://www.youtube.com/user/alfierenadhie
Ma pełno recenzji różnych pian i szamponów w pianownicy.
Ja osobiście mam yeti i na zabezpieczonym jest spoko, do brudniejszych dodaje Koch Green Star i dzięki zawartym w nim dodatkom piana trzyma się jak wściekła na pionowych elementach. Widać znaczącą różnicę, myślałem, że to tylko chwyt marketingowy. 😉 W zimę Koch Chemie Green Star 1:10 jak na załączonym obrazku z oprysku na bezdotku:

Wiadomo, że troszkę podżera Fusso - ale mam możliwość raz w miesiącu strzelić z SSW i umyc na dwa wiadra. ZImę trzeba przetrwać, wole, żeby mi podżarło wosk niżeli ruda podżarła auto 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest jeśli chodzi o avalanche? Lepiej domywa niż yeti i good stuff white bear? 

Jak to jest, że na allegro 1L avalanche kosztuje 67zł, a 5L 154zł , jakaś podróbka lub ochrzczona ta piana będzie w 5L bańkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest jeśli chodzi o avalanche? Lepiej domywa niż yeti i good stuff white bear? 

Jak to jest, że na allegro 1L avalanche kosztuje 67zł, a 5L 154zł , jakaś podróbka lub ochrzczona ta piana będzie w 5L bańkach?
Po prostu tyle kosztują małe pojemności. Np. Shiny garage sleek&bubbly 500ml - ok. 30zł 5l - 75 zł :D

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rudi0018 napisał:

A jak jest z domywaniem przez avalanche bo 150zl to nie taka zła cena? 

I jak wypada avalanche w porównaniu do bilt hamber auto foam? Która domywa jak magi ale gorzej wyglada i szybko spływa. 

BH jest chwalone na detailingworld. Idealny na zimę bo szybko splywa i nie robi takiego bałaganu na kostce imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero zauważyłem, że w sklepach internetowych Magifoam kosztuje 170-200zł (tylko, że w każdym jest niedostępna), więc cena za taką jakość domywania jest bardzo dobra. Tylko czy wiadomo mniej więcej kiedy ta piana będzie dostępna? Czy nawet najstarsi górale tego nie wiedzą? 

A jak to jest wreszcie z BH podjada wosk czy nie? Na zimę będę miał położonego w październiku Coolnite 476S. Bo na jednej stronie tego tematu piszą, że jest bezpieczna dla wosku, a na innej stronie, że podjada wosk i wreszscie zgłupiałem, na razie na testy zamówiłem ADBL Yeti i GS White Bear. Ale kolejną chciałem mocniejszą, więc Avalanche, BH lub Magi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, menior napisał:

  @rudi0018  z tego co mi wiadomo magifoam juz nie jest w produkcji,zostal zastapiony przez superfoam czy jakos tak 

Tylko, z tego co widać na tym teście to domywanie AB superfoam jest na bardzo słabym poziomie, a dodatkowo siedzi krótko na aucie. więc już chyba lepiej BH.

1 godzinę temu, Fredi88 napisał:

Nie lepiej na zime SG Citrus Oil? Wystarczy oprysk bez pianowania a domywanie bdb.

Z tego co wyczytałem to zjada wosk. 

 

A jak to jest wreszcie z BH podjada wosk czy nie? Na zimę będę miał położonego w październiku Coolnite 476S. Bo na jednej stronie tego tematu piszą, że jest bezpieczna dla wosku, a na innej stronie, że podjada wosk i wreszscie zgłupiałem, na razie na testy zamówiłem ADBL Yeti i GS White Bear. Ale kolejną chciałem mocniejszą, więc Avalanche, BH lub Magi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jesli chcesz by jak najmniej podjadal wosk to musisz brac jakis ph neutro,ale i domywanie moze nie byc na najwyzszym poziomie,w innym przypadku jesli producent niby deklaruje ze bezpieczny dla wosku to i tak jest wielka niewiadoma i troche marketing,mysle ze nie da sie pogodzic mega efektywnosci z calkowita nietykalnoscia wosku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.