Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

Płyn do szyb Ludwik albo MrMuscle z octem, fibrowa gąbka do umycia, gładka chińska fibra do szkła żeby wypolerować i do przodu. Ładnie odparowuje, nie zostawia smug. Generalnie wg mnie większość marketowych środków do szyb w niczym nie ustępuje detailingowym, ba takie jak ADBL Glass Pro powinny się takiemu Ludwikowi nisko kłaniać.

Ale czym sie różni taki płyn z marketu a ze sklepu detailingowego?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2019 o 14:42, Domel napisał:

Nie wiem czy udało mi się to uchwalić na filmie ale się starałem 😉 ProElite Glass Cleaner GT. Wylałem już dwa litry w domu i autach. Przewałkowałem go w wielu wariantach pogodowych i brudu. Jak dla mnie primo balerino !

Domywanie, odparowanie, brak mazów, zapach nijako-neutralny - szczerze polecam !

DM i SG już do mnie leci - też sprawdzimy.

 

#domeldetailinglaboratory #domeltestuje #domeltest #domeloweszyby

Ja miałem ProElite koncentrat. Robił robotę ale zapach bardzo nieprzyjemny - amoniak. Więc puki co DM nic nie podskoczy jak mowa o gotowcach. Zobacz Koch'a GS w koncentracie, ten dopiero szybko odparowuje. Chyba ile płynów tyle opinii. Teraz używam 4detailer'a i nie ma się do czego doczepić. Moim zdaniem niedoceniany płyn i na forum o nim mało wzmianek.

Znajomym z firmy sprzątającej od jakiegoś czasu mieszam tylko CARTEC'a i nie chcą o niczym innym słyszeć. Domywanie, odparowywanie, zero mazania. Wszystkie inne poszły u nich w odstawkę. Cartec daje rade nawet przy niskich temperaturach.

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Miałem możliwość aplikacji dzisiaj na szyby. G3 Glass cleaner + Mikrofibry od @david2888 - te budżetowe MF mega pozytywnie - dziękuje.

Te MF w połączeniu z tym płynem dały bardzo dobry efekt. Brak mazów, zapach nijaki-chemiczny, szybkie odparowanie.

2019-03-15-16-28-05.jpg

Porównamy z innymi zawodnikami.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co so postów wyżej również nie zgadzam się że ipa to dobry "glass cleaner" to tylko odtłuszcza a nie myje. Kiedyś w aucie trafiły mi się zaschnięte ślady po jakimś napoju na szybie. IPA tego nawet nie ruszyła, dla normalnego glass cleanera nie było problemu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeczytalem ostatnie 10 stron tematu i z tego co rozumiem, to potrzebuje

1. Jakies mleczko, do mycia szyb co kilka miesiecy - moj wybor raczej padnie na AutoGlym Car Glass Polish

2. Cos do mycia szyb na biezaco - wychodzi na to ze plyn ze stacji benzynowej bedzie ok i niema co inwestowac w firmy detailingowe?

Potrzebuje cos jeszcze, typu np. IPA, czy plyn (ktory ma wlasciwosci odtluszczajace) i AG CGP mi to zastapia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, piotr_g_92@o2.pl napisał:

Ja zwykle myślę/myślałem że wystarczy sam płyn do szyb i dobra mikrofibra. 

Technika mycia szyb dużo daje 😉  Wiadomka fibra i płyn muszą być dobre . Co do płynu do szyb polecam @Detailer's Magic Glass Magic a fibrę ADBL Goofer lub Zephyr Towel od @Good Stuff czyli Work Stuff . Do mycia szyb polecam założyć rękawiczki 😉

Paweł z Mx Nowicki dobrze wytłumaczył w filmie jak dobrze myć szyby 😉  Dobra lektura , ogółem cały kanał polecam śledzić 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piotr_g_92@o2.pl napisał:

Grzesiu śledzę 😊

Super . Ogółem chłopaki polecają Carteca płyn do szyb , ja nie miałem nie mogę się wypowiedzieć . Od siebie powiem ci odpuść sobie Glass cleanery od ADBLa , jak dla mnie są kiepskie , zostają mazy , ciężkie w dotarciu . Szybki od wewnątrz czyszczę tylko Autoglym Glass Polish , mam pewność umycia dobrze szyb i druga kwestia że nie ma żadnych mazów które mogą nam przeszkadzać w ciągu jazdy 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
kolejna wielozadaniówka, która moim zdaniem na szybie robi mega

To jedno z moich ulubionych APC i prawie zawsze pierwszy wybór do środka - KT nie zawiera nic nieprzyjemnego i fajnie pachnie. Mam go od zawsze na półce, ten produkt jest wieeele lat juz na rynku :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3124]Birkhof[/mention] , a próbowałeś ogarnąć szybę tym szuwaksem, zajefajnie zbiera brud

No wlasnie nie, zaciekawiłeś mnie tym.
Paroma apc próbowałem czy schodzi tłusty film ale zazwyczaj były mazy. Dzieki za tipa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam bańki 5 litrowej płynu do szyb i zastanawiam się nad GoodStuff Glass Cleaner Flacon's Eye Shiny Garage Perfect Glass Cleaner . Shiny używałem i robił robotę do tego całkiem fajnie pachnie, GoodStuff nie używałem i tutaj potrzebuje waszej pomocy jak oceniacie płyn. Płyny są do kupienia za 62 i 58 zł. Ostatnio kupiłem RR Customs i ten zapach jest odrzucający 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.