Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
Godzinę temu, xadamx napisał(a):

3 lata już jej używam i nic podobnego mi się nie dzieje.

to pytanie było troche dziwne bo rekawica jednostronna jest z reguły spadajace i trzeba ją trzymać tak czy siak, normalna rekawice dwustronna zakładasz na reke i trzyma ją sciagacz a tu nie ma co trzymac, wiec jakbyś jej nie trzymał to by Ci po prostu spadła 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Panowie zastanawiam się pomiędzy Carpro dabdab a Gyeon Q2M Smoothie Evo. Który system jest wygodniejszy w obsłudze? Którym przyjemniej się myję? 
Gyeon ;)

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak rękawica. Ok To teraz którą wybrać?
Microfiber Madness
Gyeon Q2M Smoothie Evo
Mam małe dłonie. Która będzie wygodniejsza w użytkowaniu?
Obie mają ściągacz więc powinny być ok. Gyeon wash pad też jest spoko

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bobwoj napisał(a):

Czyli jednak rękawica. Ok To teraz którą wybrać?

Microfiber Madness

Gyeon Q2M Smoothie Evo

Mam małe dłonie. Która będzie wygodniejsza w użytkowaniu?

Mam obie. I też nie mam za dużych łap 😉

MM myję górę auta, Gyeon ogarniam doły.  Mimo mojego fanbojstwa na punkcie Gyeona,   to MM moim zdaniem jest lepszą rękawicą,  chociaż i z jednej i z drugiej będziesz zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, Mulu napisał(a):

Chcę kupić gąbkę Soft99 do mycia na dwa wiadra, ale zastanawiam się też nad Gyeonem - co wybrać, żeby było mniej mikrorys? 

Tu masz test u MX Nowicki. Osobiście przeszedłem na gąbke, co do rys narazie się nie wypowiem, ale na pewno wydłużyło mi się mycie, gąbka chłonie mniej wody i trzeba częściej nabierać ją z wiadra. Ogólnie spodobało mi się mycie gąbką i narazie nie planuje powrotu do rękawic/washpadów. Ale wiem, że ile ludzi tyle opini, po prostu trzeba samemu spróbować.

 

  • Lubię to 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Moderator

Waterless i Rinseless to pojęcia mi znane ale nigdy nie myłem auta w ten sposób. Mam garaż, myjkę - nigdy nie miałem potrzeby zgłębiania tej technologii:)

Ale niedawno kupiłem sobie spontanicznie kilka gąbek Optimum Big Red Wash Sponge i mam do Was pytanie, czy jest sens spróbować umyć taką gąbką auto w tradycyjny sposób? Czy taka zabawa w ogóle ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eryczek Możesz myć, nikt Ci nie zabroni. Ja parę razy (przyznaję się bez bicia) umyłem auto czerwoną gąbką od @CAR CRAZY i nic się nie stało. Potem nabyłem czarną gąbkę fudżitsu od Soft99 i czarną myję tradycyjnie a czerwoną metodą waterless.

Ale podczas mycia uważaj, bo jak ktoś z ekipy Optimum zobaczy Cię jak używasz tej gąbki do mycia tradycyjnego, to nie będą mili 😛

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie no, Panowie, wiem że nikt tego nie sprawdza😀 ale pytałem czy jest sens i logika.

Z tego co widziałem w internecie to ta gąbka chłonie wielkie ilości wody i bród który zbiera z auta, zbiera się głęboko w gąbce i później trzeba się napracować żeby go wypłukać. Tak jest czy źle mi się wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eryczek napisał(a):

niedawno kupiłem sobie spontanicznie kilka gąbek Optimum

😜 

33 minuty temu, Eryczek napisał(a):

bród który zbiera z auta, zbiera się głęboko w gąbce i później trzeba się napracować żeby go wypłukać

Na pewno takie zjawisko występuje gdy myjesz rinselessem, a przynajmniej ONR. Są inne szampony, które nie przyspajają brudu do gąbki, tylko oddają do wody. Jak zachowa się gąbka/ brud przy tradycyjnym szamponie - nie wiem, nie myłem w taki sposób.  

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nawet przy myciu tradycyjnym myciu gąbkami do rinselessa da się brud wypłukać. Jest też szkoła, że dodaje się odrobinę ONR do wody ze zwykłym szamponem lub do wiadra w którym wypłukujesz gąbke .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, ad.am napisał(a):

😜 

Na pewno takie zjawisko występuje gdy myjesz rinselessem, a przynajmniej ONR. Są inne szampony, które nie przyspajają brudu do gąbki, tylko oddają do wody. Jak zachowa się gąbka/ brud przy tradycyjnym szamponie - nie wiem, nie myłem w taki sposób.  

Zalezy jaki szampon, ale u mnie cholernie ciezko było wypłukać szampon z takiej gabki. Piana wyłaziła jeszcze długo 🙂

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, Domel napisał(a):

Zalezy jaki szampon, ale u mnie cholernie ciezko było wypłukać szampon z takiej gabki. Piana wyłaziła jeszcze długo 🙂

Szamponów używam różnych ale oczywiście "zwyklych", nie rainlessowych. No i właśnie zastanawiam się czy jest sens się z tym całym rinlesem pierdzielić.

Zwykła rękawice sobie po myciu opłucze, wycisnę i powieszę żeby wyschła a z tymi gąbkami będę się bawił więcej niż to warte🤔

Pomyślę jeszcze trochę ale pewnie ostatecznie wylądują na giełdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eryczek rinseless jest naprawdę ok, choć sam jestem przyzwyczajony do tradycyjnego mycia i jak mam umyć właśnie rinselessem to tak się cackam, że rujnuję drugą jego zaletę (pierwszą jest oszczędność wody) i mycie wychodzi mi tak samo czasowo jak to normalne. Ale to kwestia wprawy. Gdybym jednak, tak jak Ty, miał stały dostęp do garażu, wody itp. to nie rozważałbym rinselessa jako metody mycia - no chyba, że musisz każdorazowo rozstawiać sprzęt, podpinać myjkę itp, to może czasami z lenistwa i konieczności umycia. 

Nie uważasz, że BRS jest w strukturze lekko za twarda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
17 minut temu, ad.am napisał(a):

Gdybym jednak, tak jak Ty, miał stały dostęp do garażu, wody itp. to nie rozważałbym rinselessa jako metody mycia - no chyba, że musisz każdorazowo rozstawiać sprzęt, podpinać myjkę itp, to może czasami z lenistwa i konieczności umycia. 

Nic nie muszę rozstawiać. Myjka stoi w rogu garażu i jest na stale podpięta. Kupiłem sobie te gąbki i Pinnacle Liquid Gloss Rinseless Wash with Carnauba, na fali popularności rinselesowego mycia ale im dłużej oglądam filmy na ten temat tym bardziej sobie uświadamiam że to raczej nie dla mnie...

21 minut temu, ad.am napisał(a):

Nie uważasz, że BRS jest w strukturze lekko za twarda?

Adam, to że kupiłem te gąbki, nie znaczy że już je miałem w ręku😎 Odpowiem Ci za jakiś miesiąc.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, to że kupiłem te gąbki, nie znaczy że już je miałem w ręku Odpowiem Ci za jakiś miesiąc.
Mam podobnie. Nigdy nie czułem potrzeby na takie mycie mając wszystko co potrzebne do tradycyjnego mycia. Jeszcze wcześniej polecali 100 mikrofibr itd, co w ogóle mnie odstraszało. Teraz z tymi gąbkami już trochę lepiej.
Kupiłem DIY rinseless żeby go używać do mycia padów w pad washerze.
Ostatnio raz się skusiłem na takie mycie gąbka soft 99 i było spoko. Dość szybko się uwinalem z całym autem i muszę przyznać po wszystkim auto fajnie się błyszczało.
Mimo wszystko jestem miłośnikiem tradycyjnego mycia z dużą ilością piany i fajnie pachnącym szamponem :)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam no rinse tylko w okresie zimowym na zewnątrz bo muszę tachać z piętra tylko jedno wiadro z ciepłą wodą, niestety nie mam garażu gdzie mogę myć na mokro. A samo mycie ani to jakoś przyjemne ani szybkie. 

 

W kwestii rękawic ostatnio pierwszy raz myłem woolpadem Lucullan i to jest fajna zabawa. Sam pad trzyma około dwóch litrów wody z wiadra, jest sporo większy od tradycyjnych washpadow.

IMG_20240303_192818.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.