Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

@KiziorDZN aplikacji się boję 🙂 damy radę 🙂 znalazł się jeden gdzieś w szufladzie. Mały. Czuję sie chwilowo woskowo spełniony 🙂

jak look? coś urwie?

@alexander.p to jest trafna uwaga. Nie miałem takiej sytuacji. Ten sam pryszcz nie musi odpuścić po dekonie. Lecimy po glinkę. Wyciągamy maszynkę. I cały proces 😛

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ghost napisał:

Nie wiem jak Fw, ale Dodo Juice kolorowe wpływały na biały. Potrafiły go zabarwić. A położone bardzo grubo i/lub w kilku warstwwch dawały nawet bardziej zauważalne kolorowe mazy

Nie wspominając o odpryskach 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc Panowie bo mocnym researchu zostały mi takie woski :

 - Uber Ceramic Crystal Coating Wax

 -  Infinity Wax Supergloss (będzie za 2tyg)

  - Bilthamber Double Speed Wax

i chyba pozycja ostatnia i pierwsza są najbardziej kuszace. Czarny lakier BMW, chodzi mi o uniwersalny wosk, który w zimie polezy i w lato da fajny szklisty look

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukaszewski wszystkie trzy woski są bardzo fajne ale z 3 wybrałbym SuperGloss , którego miałem i robił miazgę na lakierze a przy tym byl całkiem trwały.
Kolejny to Uber, który też wygląda przyzwoicie i ma nie najgorsza trwałość. Ostatniego wosku nie używałem ale wydaje mi się że to faworyt względem trwałości natomiast wizualnie będzie niżej niż pozostałe.

Wysłane z mojego CPH2009 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2021 o 16:49, lukaszewski napisał:

 - Uber Ceramic Crystal Coating Wax

Polecam, w warunkach miejskich niegarażowane auto poleżał po cleanerze 4 miesiące bez problemu (ok.6tys.km), od października do grudnia, potem został wsparty QD Deturner co mycie więc nie wiem dokładnie ile poleżał. Auto nie było moje, ja je tylko przygotowałem do zimy. Łatwość aplikacji banalna, śliskość lakieru również doskonała. Testerów już nie dostaniesz, ale są już woski o pojemności 100g, dodatkowo na FB jest rabat -15%,  kupiłem na wszelki wypadek, bo super się z nim pracowało, tylko od testerka palce bolały 😂

Gdzieś na forum jest test jak na czarnym wygląda ten wosk , poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki Uber ma zalety wobec dsw?

Wrzucałem na cleaner w listopadzie. Sąsiad mówi, że jeszcze siedzi. Myty tylko na bezdotykowych. Aż muszę sprawdzić 😉

https://kosmetykaaut.pl/topic/17298-vw-golf-r-2016/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, analyzator napisał:

@Berserker bilthamber autobalm ?? 😆

A czemu z takim śmiechem😀 ?  Te woski to sprzedają 50g/100g - na ile woskowań to wystarcza? Myślałem nad Soft99 Dark&Black 300g no, ale jeśli Funky Witch Mystic Shine lub Bilthamber Autobalm byłyby lepsze bo droższe 3x to może warto spróbować? Używałeś może tego Bilthambera - jakie efekty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, analyzator napisał:

@Berserker jest to specyficzny wosk, poczytaj. Mam go. Maskowanie mocne. 50 g 5-10 woskowan.

Widzę, że jest to mało popularny wosk -poczytałem o nim. Czy faktycznie tak ciężki w docieraniu, że praktycznie od razu trzeba to ścierać i da radę zwykła mikrofibra? Lśniło się to też jakoś będzie 😆? Warto się rzucić na opakowanie 250 ml ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Berserker - są tzw. ścierne woski, które mają za zadanie m.in. usuwać/maskować drobne swirle (jednocześnie delikatnie wypełniając rysy), gdyż w swoim składzie zawierają niewielkie ilości drobnego ścierniwa. Takim woskiem jest Meguiar's Cleaner Wax Paste, również Soft99 New Scratch B&D  posiada delikatne właściwości polerujące i wypełniające. Podobne działanie posiada Sonax Xtreme Polish+Wax 2. Jeśli chodzi o wypełnianie/maskowanie drobnych rys, to prawie każdy wosk oparty na wosku naturalnym posiada jakieś zdolności wypełniająco-maskujące. Woski koloryzujące, zawierające pigmenty dobrane do określonej barwy lakieru również maskują drobne zarysowania (pomijam trwałość takiego maskowania). 

Generalnie skuteczniej byłoby użyć drobnej pasty polerskiej, lub nawet cleanera ściernego, a później wosku - efekt będzie lepszy i trwalszy.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.