Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

A jakie opinie macie o szamponie Soft99 Creamy Shampoo?

Aktualnie Neoxal 737 niedostępny, coś innego fajnego polecacie na nowy lakier z woskiem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lubię czasami po niego sięgnąć. Super zmiękcza wodę, daje przyjemne uczucie puchu pod rękawicą. Ciekawie pachnie, tak świeżo. Daje duży margines jeśli chodzi o przysychanie więc jest ciekawą propozycją na okres letni. A nawet jak dłużej poleży, to nie robi bałaganu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię czasami po niego sięgnąć. Super zmiękcza wodę, daje przyjemne uczucie puchu pod rękawicą. Ciekawie pachnie, tak świeżo. Daje duży margines jeśli chodzi o przysychanie więc jest ciekawą propozycją na okres letni. A nawet jak dłużej poleży, to nie robi bałaganu.

A jakie rozcieńczenie dajesz?

Bo właśnie używałem go ostatnio i słabo mi się spienil:(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na przekór wszelkim nowościom, kupiłem ostatnio jedne z moich pierwszych detailingowych szamponów jakie miałem. Dodo juice btm, które uwielbiam za pianę, śliskośc i zapach i megsa nxt, który był tym moim pierwszym lepszym szamponem i jego zapach nadal uruchamia wspaniałe wspomnienia :)

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bienek na tej samej zasadzie od lat myję praktycznie tylko szamponem Duraglossa. Inne to tylko przerywniki między nim.
Duraglossa tez miałem i też bardzo miło wspominam. Jednak dodo jak dla mnie do tej pory mistrz.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

@bienek jaki zapach ma Dodo?
Bardzo przyjemny szczerze to nawet nie starałem się rozpoznać, po prostu jest bardzo przyjemny i nie chemiczny. No i poślizg i piana to 1 klasa. Lubię też szampony chemical guys, ale dodo to mój ulubiony.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, menior napisał(a):

uzywalem go tak dawno temu

Wydaje mi się, że na przestrzeni czasu mogła się zmienić receptura zapachu. Z tego co kojarzę na początku zapach BTBM był tu na forum określany jako winogronowy*. A teraz dałem do powąchania lepszej połówce i wyszło, że pachnie słodką porzeczką, ale taką silk :kox:

Przyznaję, że zgadza mi się ten opis, mimo że sam miałem problem z jego zdefiniowaniem.

*mogło mi się pomylić z Autofinesse Lather, który był właśnie winogronowy w zapachu.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Dodo BTBM to był  super szampon, dla mnie też jeden z pierwszych detailingowych jak i Meguiars Ultimate Was & Wax. Później Dodo Lime Prime, a na to któryś z ich wosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ad.am napisał(a):

Wydaje mi się, że na przestrzeni czasu mogła się zmienić receptura zapachu. Z tego co kojarzę na początku zapach BTBM był tu na forum określany jako winogronowy*. A teraz dałem do powąchania lepszej połówce i wyszło, że pachnie słodką porzeczką, ale taką silk :kox:

Przyznaję, że zgadza mi się ten opis, mimo że sam miałem problem z jego zdefiniowaniem.

*mogło mi się pomylić z Autofinesse Lather, który był właśnie winogronowy w zapachu.

Zmienił się, niestety... 

Pamiętam tamten z początkowych lat forum (odlałem wtedy koledze, ostatnio robił porządki w garażu  i niektórych rzeczy nie opisał i kazał zgadywać co jest w butelkach, które dostawał w poprzednich latach 😉   ).

Ze 3 lata temu kupiłem ponownie, niestety sam zapach się zmienił 😞

Podobnie z zielonym dodo.

Oraz z posejdonem. Sam miałem chyba ze 3 formulacje przez te kilkanaście lat 😛 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienił się, niestety... 
Pamiętam tamten z początkowych lat forum (odlałem wtedy koledze, ostatnio robił porządki w garażu  i niektórych rzeczy nie opisał i kazał zgadywać co jest w butelkach, które dostawał w poprzednich latach    ).
Ze 3 lata temu kupiłem ponownie, niestety sam zapach się zmienił
Podobnie z zielonym dodo.
Oraz z posejdonem. Sam miałem chyba ze 3 formulacje przez te kilkanaście lat  
Ciekawe. Właśnie skończyłem moja 10 letnia buteleczkę i mam nowa ale jeszcze nie otwierałem. Sprawdzę jutro z ciekawości.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, sprawdziłem. I niestety macie racje.. nowy już pachnia delikatnie inaczej i jest też mniej gesty. Stary wyczuwalnie pachniał winogronem nowy, niby podobna nuta, ale jednak trochę inaczej. Zobaczę jak będzie podczas mycia, czy nos uruchomi wspomnienia czy będzie jakbym nowym produktem mył

Jakby ktoś miał starego dodo btm nawet sprzed 10 lat to chętnie odkupię:D

Nxt od megsa za to ciagle to samo

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Mam pytanie odnośnie mycia auta z powłoką. Auto zabezpieczone Ultracoat Magnite. Na stronie producenta dedykowany jest kwaśny szampon Bubble Shock, który producent wskazuje, że jest do bieżącego mycia auta. Czy faktycznie myjąc auto teraz w okresie jesienno zimowym średnio raz w miesiącu można stosować kwaśny szampon bez obawy o trwałość powłoki? Auto niestety zbiera dużo brudu, ponieważ stoi pod chmurką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gemaro napisał(a):

Mam pytanie odnośnie mycia auta z powłoką. Auto zabezpieczone Ultracoat Magnite. Na stronie producenta dedykowany jest kwaśny szampon Bubble Shock, który producent wskazuje, że jest do bieżącego mycia auta. Czy faktycznie myjąc auto teraz w okresie jesienno zimowym średnio raz w miesiącu można stosować kwaśny szampon bez obawy o trwałość powłoki? Auto niestety zbiera dużo brudu, ponieważ stoi pod chmurką. 

Ta powłoka, wg. producenta, ma odposrność na ph w zakresie 2-13. Takie szampony na nim, żadnego wrażenia nie zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jaki szampon z dodatkiem ochronnym polecilibyście  do szybkiego mycia na myjni bezdotykowej na okres jesien zima (przy dodatnich temp) ? :) Zalezy mi nie tylko na delikatnym szamponie (leza jakieś tam waxy po okresie letnim) ale tez aby pozostawiał jakaś warstwę ochronna ktora by chroniła lakier przed osadzaniem sie brudu, przed sola itp do kolejnego mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 minut temu, Marcin napisał(a):

Jaki szampon z dodatkiem ochronnym polecilibyście  do szybkiego mycia na myjni bezdotykowej na okres jesien zima (przy dodatnich temp) ? :) Zalezy mi nie tylko na delikatnym szamponie (leza jakieś tam waxy po okresie letnim) ale tez aby pozostawiał jakaś warstwę ochronna ktora by chroniła lakier przed osadzaniem sie brudu, przed sola itp do kolejnego mycia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.