Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie - za tydzień kupuję auto i w sobotę chciałbym po dekadzie wrócić do detailingu ;-)

Jaki jest najlepszy szampon na nieco zmatowiały bezbarwny lakier na części maski? 

Kiedyś na w miarę dobry lakier używałem wiernie Meguiar's Gold Class, ale zastanawiam się nad Ultimate Wash & Wax - wosk może przykryje niedoskonałości zanim znajdę czas na pracę z Ultimate Compound.

Chyba że znacie lepszy? Cena nie gra jakiejś większej roli.

Po zakupie chcę od razu umyć i wyglinkować auto i w związku z tym kolejne pytanie - czy przed glinkowaniem można używać szampon, który ma w sobie wosk, czy to utrudni pracę?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - za tydzień kupuję auto i w sobotę chciałbym po dekadzie wrócić do detailingu ;-)
Jaki jest najlepszy szampon na nieco zmatowiały bezbarwny lakier na części maski? 
Kiedyś na w miarę dobry lakier używałem wiernie Meguiar's Gold Class, ale zastanawiam się nad Ultimate Wash & Wax - wosk może przykryje niedoskonałości zanim znajdę czas na pracę z Ultimate Compound.
Chyba że znacie lepszy? Cena nie gra jakiejś większej roli.
Po zakupie chcę od razu umyć i wyglinkować auto i w związku z tym kolejne pytanie - czy przed glinkowaniem można używać szampon, który ma w sobie wosk, czy to utrudni pracę?
 
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Jeżeli nie masz zamiaru wskakiwać z maszyną to może zrób porządną dekontaminacje chemiczną. Przed tym umyj szamponem który dobrze domyje jak ADBL pro , FX protect , auto graph neutral shampoo a na koniec zarzuc wet wax/coat który podbije połysk i zabezpieczy

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zmatowien żaden szampon nie zakryje. Ewentualnie przed dekontaminacją coś mocniejszego, a przed samym woskiem (ja po dekontaminacji myję dodatkowo, żeby pozbyć się resztek chemii) szampon "czysty". Z drugiej strony, pewnie i tak będziesz odtłuszczać lakier przed aplikacją, a nawet jeśli nie, to... ileż tego wosku tam jest
Ważniejsza IMO jest dokładna praca glinką i/lub chemią. Szamponem aż tak bardzo się nie przejmuj, nie musisz mieć całej na początek całej kolekcji, żeby nawoskowac auto
Potem przy myciu ma to jakieś znaczenie, za mocny szampon wosk osłabia, a te z dodatkami często "mulą" hydro bezpośrednio po użyciu.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aifeme szampon w woskiem to ślepy trop imo. Lepiej sobie kup szampon + quick detailer który trochę posiedzi.

Jak chcesz u iwersal y szampon to shiny garage base. W wyższym stężeniu trochę trzepie. Zawsze możesz kupić APC i zmieszać z szamponem albo psikać pod rękawice.

Qd tanie dobre siedzi wciaz sonax bsd. Lub turtle wosk hydrofobowy.

Cenowo lepiej jak ten szampon.

Glinkę bym sobie darował.

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, analyzator napisał(a):

@aifeme szampon w woskiem to ślepy trop imo. Lepiej sobie kup szampon + quick detailer który trochę posiedzi.

Jak chcesz u iwersal y szampon to shiny garage base. W wyższym stężeniu trochę trzepie. Zawsze możesz kupić APC i zmieszać z szamponem albo psikać pod rękawice.

Qd tanie dobre siedzi wciaz sonax bsd. Lub turtle wosk hydrofobowy.

Cenowo lepiej jak ten szampon.

Glinkę bym sobie darował.

Ok, dzięki. W takim razie wezmę Shiny Garage Base. A może poleciłbyś coś lepszego niż Sonax BSD, niekoniecznie budżetowego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z tym nie zgodzę. Też psioczyłem na szampony z dodatkami a kupiłem ostatnio pierwszy taki szampon Koch Chemie Nano Magic Shampoo i robi konkretną robotę aż byłem zdziwiony. Nie wiem jaka jest trwałość zabezpieczenia ale  jeśli chodzi o wygląd to petarda. Nie mam jakiegoś dużego doświadczenia w qd ale to czego przy procesie mycia takim szamponem nie ma to wszelkie niedoskonałości, które mogą powstać przy kryciu lakieru qdekiem na sucho czyli niedotarcia, mazańce, cienie itd. W przypadku tego szamponu lakier jest idealnie, równomiernie pokryty warstwą polimerów. Taki efekt przy qd jest trudny do osiągnięcia. Trzeba mieć dobre światło  żeby pokryć idealnie qd cały samochód a jak nam się wydaje że tak już jest to wyprowadzenie auta na zewnątrz często pokazuje że idealnie nie jest.

Alfa zaniedbana, nie myta i bez żadnego zabezpieczenia została umyta tym szamponem i kilka razy obchodziłem ten samochód niedowierzając że wygląda dużo lepiej niż auto po świeżym nałożeniu np. fusso coat. Zdjęcie z telefonu tego nie oddaje ale szampon daje mega look.

Także dla mnie to jest odkrycie i ja bym takich wynalazków nie skreślał. Jeśli ktoś nie ma czasu i doświadczenia a chce auto odmienić szybko i małym nakładem pracy to rozwiązanie jest fajne.

alfa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aifeme na zaniedbany lakier carpro elixir. Jak chcesz taniej mniejsza trwałość i trochę machania to goodstuff show detailer. Oba kyrją rysy i poprawiają look zaniedbanych lakierów. Oba mam na półce i są fajne, więc mam na półce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robak nikt tutaj nie skreślał takich szamponów. Każdy produkt ma swoje zastosowanie. Sam używam Gyeon Bath + bo nie zawsze jest czas na mizianie. Ale takie szampony działają na pewno lepiej jako uzupełnienie istniejacego zabezpieczenia. Koch nano shampoo nie używałem więc się nie wypowiem . Ale co do QD się nie zgodzę , dużo lepszy efekt i na dłużej . Wpadam z Gyeon Ceramic qd, auto zrobione bezproblemowo, piękne szkło i nie znika przy kolejnym myciu .

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2023 o 12:43, aifeme napisał(a):

Nie chcę się teraz bawić w oddzielne woskowanie. Póki nie przejadę Ultimate Compound - to jedynie szampon z woskiem lub odżywkami. 

Sprawdź sobie Fireball Hydro Shampoo lub Fireball Pearl Shampoo. Aby nie kupować ich na wyrost zamów sobie np. ten zestaw: FIREBALL TOP 12 MINI SET

Możesz też spróbować GYEON Q2M BATHE+

Ja nie znam tych produktów ale te produkty mi przyszły do głowy.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się ostatnio wpisy, że jak trzeba umyć auto na szybko, to szampon z woskiem dobrze się sprawdza.
Używałem do tej pory szamponów neutralnych, z przekonaniem, że lepiej domywają, a mocny QW wytrzymywał 2 - 3 takie mycia, co było widać po kropelkowaniu.
Może ktoś jeszcze podzielić się spostrzeżeniami nt używania szamponów z woskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
22 godziny temu, AndrewZS napisał(a):

Ultracoat Citrus Shampoo

nie znam takiego szamponu 🤔 Neoxal w DH jest 
https://www.detailing-house.pl/neoxal-737-profesjonalny-szampon-samochodowy-5l
co prawda tylko 5L ale w bardzo dobrej cenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.