Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebny szampon o neutralnym PH, bez wosku i bez zbędnego marketingu.
Gęsty koncentrat.
Butelka 3 - 5 l.
Będzie używany do mycia ręcznego i do pianownicy.
Na portalu aukcyjnym mam dwa typy:
- Nerta Carshampoo 20%, klasyczny neutralny, 5l,
- Carvalet, szampon myjący 5l, kolor zielony.
Jeśli ktoś używał lub może polecić coś podobnego, z góry dziękuję 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki szampon do jak najlepszego domycia lakieru niezabezpieczonego żadnym LSP przed aplikacją wosku???

Czytając wątek wielokrotnie przewijał się żółty FX, będzie ok?

Do bieżącej pielęgnacji mam Sleek premium od Shiny, creamy od Softa

Do odtykania sealantów/woskow mam double sour foam and shampoo od Shiny i Neoxala 737 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultracoata widzę że są tylko 500ml i 5l 

W porównaniu do FX jakoś przepaści cenowej nie ma

FX 500 ml - 29.99 

Ultracoat 34.99

Oczywiście patrząc na cenę litrowej butelki FX - 39.99 to już jednak spora różnica 🙂

 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2023 o 17:08, AndrewZS napisał(a):

@Streat Ultracoat Shampoo+ jest cytrusowy i pisałem z pamięci

Najlepsze cytrusy w detailingowych klimatach. Bardzo dobry szampon z rewelacyjnym poślizgiem. Jedyny minus to gęsta konsystencja i trudne wypłukiwanie z kubeczka z miarką.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Strus napisał(a):

A przeczytałeś chociażby poprzednią stronę wątku?

Tak mistrzu nawet więcej😉

Sprecyzuje Ci żebyś się nie denerwował, 

Przez ostatni rok używałem kwaśnych reset, Clentech, artic, i szukam coś kwaśnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
4 godziny temu, e36ace napisał(a):

@ichris Poseidon na rynku jest bardzo dłuuugo i od tego czasu pojawiło się sporo nowych i ciekawych szamponów

Mnie przekonał do swoich właściwości. Kupiłem go no nowego auta i pięknie dawał radę. A jak po nim zastosowałem ssw to już w ogóle była petarda. Co byś polecił w zamian poseidona? Wstępnie myślę o Ultracoat zarówno pianie jak i szamponie. Nie chciałbym jednak zbyt agresywnego zestawu. Nie mam żadnych powłok jednak auta nie zapuszczam. Wystarczy coś na poziomie VP tylko lepsze 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
6 godzin temu, ichris napisał(a):

Mnie przekonał do swoich właściwości. Kupiłem go no nowego auta i pięknie dawał radę. A jak po nim zastosowałem ssw to już w ogóle była petarda. Co byś polecił w zamian poseidona? Wstępnie myślę o Ultracoat zarówno pianie jak i szamponie. Nie chciałbym jednak zbyt agresywnego zestawu. Nie mam żadnych powłok jednak auta nie zapuszczam. Wystarczy coś na poziomie VP tylko lepsze 😉

A coś z rinseless brałeś pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@e36ace - brałem ale nie mogę się przekonać do zakupu gąbki za 180zł. Tzn. mogę sobie kupić ich kilka no ale jednak nie... Do nowego auta kilka lat temu kupiłem Car Pro Hand Wash MF i bardzo lubię tą rękawice. Właśnie zamówiłem nową za 6 dyszek. Będzie na kolejne kilka lat.

Inna sprawa, że perspektywa samego oprysku bez zabawy z myjką i pianą, która mam wrażenie guzik daje jest cholernie kusząca...

Samo wyjęcie myjki, podłączenie wszystkiego, złożenie, posprzątanie, przepłukanie zajmuje czas... Dużo czasu.

@DZIADZIA kiedy się pojawi ;)? Bo widzę, że niektórzy już 5 tygodni czekają zniecierpliwieni 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, DZIADZIA napisał(a):

@ichris pojawi się na kanale szampon, który mnie zmiażdżył

Niestety nie mogę teraz zdradzić przed publikacją, ale....

 

https://www.facebook.com/groups/860279641182987/permalink/1357627704781509/

Andy , tak sie qwa nie robi, jak masz cos rewolucyjnego, co uwazasz , ze wymiata, to daj to teraz , a nie w polowie sezonu, czy za pol roku w zimie, poprzestawiaj to , bo inaczej to raczej ma slaby sens. dzieki za filmy'robote. Jest GUUUUT,!!jak mawiala jedna niemka po spotkaniu z uchodzcą w basenowej przebieralni ;-)

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2023 o 22:49, yas napisał(a):

Andy , tak sie qwa nie robi, jak masz cos rewolucyjnego, co uwazasz , ze wymiata, to daj to teraz , a nie w polowie sezonu, czy za pol roku w zimie, poprzestawiaj to , bo inaczej to raczej ma slaby sens. dzieki za filmy'robote. Jest GUUUUT,!!jak mawiala jedna niemka po spotkaniu z uchodzcą w basenowej przebieralni ;-)

Dlatego pojawi się w wakacje i to tego roku🤣

  • Haha 1
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.