Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zużycie na jedno myecie pearlem to 8ml. 500/8=62,5 mycia.

Poważnie chcecie myć tylko jednych szamponem? fireball ma ich trzy, binder jeden (w trzech odmianach). Pół litra dobrze się magazynuje a przy tej koncentracji starcza na długo.

Jak już jesteśmy przy fireballu to polecam ich pianę - 33ml na 1000ml wody i jest pięknie!

Dressingi Janus i Satin też są bajka. Gloss też okej, tylko ten gloss trochę szybko mu schodzi i zostaje mat / satyna 😛 

  • Lubię to 3
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jaki szampon polecacie do mycia samochodu, mocna zabrudzonego po zimie? Na lakierze jest troche waterspotów, nie jest niczym zabezpieczony, dopiero po myciu wleci jakiś wosk. Do bieżącego mycia używam GOOD STUFF PURE SHAMPOO, więc do takiego pierwszego mycia po zimie przed woskiem będzie raczej słaby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend miałem czas porównać dwa szampony do odgruzowania auta po zimie. Pure Chemie Pro WSR Shampoo vs Neoxal 737 + Sonax Water Spot Remover.

Rezultat w sumie do przewidzenia 737 w pierwszym podejściu lepiej odetkał, robotę i tak zrobił sonax WSR.

 

Dla zobrazowania widać różnicę w domywaniu między szamponami.

https://youtu.be/IeOzCrSAMjE

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grechut coś zlikwidował ale bez szału, liczyłem na wiecej. Samo mycie tym szamponem jest przyjemne i ma fajny poslizg. Dalej zostaje przy 737 🙂, (dzięki jeszcze raz 🙂) ale też raz na jakiś czas umyje purem 🙂

@Bapko aqua w moim postrzeganiu to trochę za duży kaliber, wolę stosować nieco słabsze środki, kiedyś aquy użyłem testowo na aucie był qdek który znikl od tamtej pory jestem ostrożny 😆

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem że producent Aqua zaleca dolanie 50zl Sour'a do wiadra przy normalnym myciu. Próbował ktoś takiej mieszanki z Neoxalem? 

Ja probowalem 50ml na jakieś 10-12 l wody z szamponem neutralnym i podgryzł w znacznym stopniu zabezpieczenie( nie pamietam co wtedy było ale zapewnię jakaś lekka powłoka) zaczął bym od 30ml na wiadro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.