Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja dodam swoje trzy gorsze jeśli chodzi o QD.

Ostatni czasy jest mocny hype na QD Neoxala oraz Autographa. Byłem bardzi ciekawy kanapki wosk + QD więc postanowiłem to przetestować na swoim daily.

Pacjent: Ford Focus mk2. ( roczny przebieg oscyluje w graniach 25k km )

Co leży: Ok 3 miesięcy temu użyłem Neoxala Primera + Soft99 12miesięcy ( stara wersja ).

Co położyłem:

Po stronie kierowcy Neoxal Quickdetailer z SIO2 ( chyba pierwsza wersja 😛 )

Po stronie pasażera Autograph Shapphire

Auto było wcześniej myte na bezdotyku kilka razy, Wosk był delikatnie przytkany więc musiałem go odetkać więc użyłem szapomnu Neoxal 737, który bardzo dobrze sprawdza się w tej kwestii 😄 Po umyciu zaczeły się ukazywać fajne krople na lakierze, toteż go osuszyłem i przystąpiłem do działania. Temperatura była idealna, koło 20 stopni, lekki wiaterek.

QDki zostaly położone na całym aucie, zaczynając od maski, dalej dach, drzwi, błotniki przednie, a kończąc na tylnym zderzaku. Chciałem żeby QD miały równe szanse i wtedy będzie można fajnei porównać np doły drzwi :).

AL9nZEUklGakhOQl3cK6VXCY5IRyYo3nefoGy1q9

AL9nZEXjpfutKA6VjEIrtgUAM8ftd6-B55Jfq3g9

Na pierwszy ogień poszedł AG.

Aplikacja i docieranie - bezproblemowo, nawet przy za dużej ilości produktu, szybko odparowywał, na prawdę user friendly. Maska zgodnie z wytycznymi podzielona na pół. Nie wiem czy to widać ale zdecydowanie przyciemnił lewą stronę.

AL9nZEVFeLnOGRsmgFIzrREwmx9VXvWgbhZANPhn

AL9nZEVffweGcBNn_einDvAamAhAPiDsUeR28K2n

Dach, a w zasadzie jego końcówka

AL9nZEXdwLi8ZqH994udsxp1WCACm5WVeuHSrNAW

Oraz klapa wraz z zderzakiem

AL9nZEUV-5f3_th-lQPMxiJiuKzyw6iyvxh59uvU

naQDkowanie połowy pojazdu zajeło mi może 20min, na prawdę nie śpiesząc się. Ogółem zasada 2 psiknięcia na element i raz na fibrę.

Przyszedł czas na Neoxala. Wersji było chyba, ze 3, ja mam najprawdopoboniej pierwszą 🙂

AL9nZEU4wf9hLvHv2BKnXYjnh562eFqsvGp4bkVn

 

AL9nZEWwLZQMO8F4gg0vh2SbKD3q-dcOzUTS_rI7

 

AL9nZEW_qBMSrlE9YonkELjmK1n5y8ieEkL_whI0

Podobnie jak w przypadku AG - całość zajęła mi około 20min. Docieranie powiedziałbym inne niż w przypadku AG - na początku szło tempo, ale z każdym ruchem coraz płynniej. Po kilku sekundach dotarte.

 

Chwila przerwy na łyk wody i przyszedł czas na podsumowanie.

Po zaaplikowaniu foto z przodu.

AL9nZEVrL3lENjwYw440pU6FV9PeKK0-ue880t8g

Dla mnie widać róznice gołym okiem. Po lewej AG zdecydowanie przyciemnił lakier, a po prawej ujawniło się mega szkło po Neoxalu ;). I jeden efekt ciekawy i drugi. Jestem ciekaw jak będzie to wyglądać w długodystansowym teście ( a w szczególności po zimie 😄 ). Kilka fotek auta po zabiegu.

 

AL9nZEUY8yO2c5DDOoXa_nptnHDgQonqWZIfhtqB

AL9nZEWtlp1kIorFfpEbanfycUtW1p31EIq4sBBO

AL9nZEU-T-ig3Hz7zEFospN4h4I7XraabKkvNp5r

AL9nZEUYxvTs4iKtLUWKdH7Sv7OFnyqz-CTzXw7y

 

Pozdro Panowie 🙂

 

@NEOXAL EUROPE @Domel

  • Lubię to 11
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie! 😉 

Przed Black Friday robię rozeznanie i szukam najlepszych z najlepszych Waszym zdaniem Quick Detaillerów, aby przeprowadzić testy na maskach moich Accordów (na jasnym i ciemnym lakierze). 😉 Jak zwykle u mnie musi być wszystko, łatwość aplikacji, mega hydro, trwałość na bardzo dobrym poziomie oraz wnoszące dużo na + do wyglądu (mega przyciemnie lub mega szklistość._ 🙂 

Pozycje, które wziąłem pod uwagę:

1. Prostaff WaterGold CC
2. Gyeon Ceramic Detailer
3. Ultracoat Ceramic Q-Detailer
4. Neoxal Quick Detailer
5. Neoxal Show Cars
6. Autograph Sapphire

Pozycje 4-6 traktuje bardziej jako Quick Coat'y niż Quick Detailery. 😉

Czekam na Wasze propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rudi0018 napisał(a):

Witajcie! 😉 

Przed Black Friday robię rozeznanie i szukam najlepszych z najlepszych Waszym zdaniem Quick Detaillerów, aby przeprowadzić testy na maskach moich Accordów (na jasnym i ciemnym lakierze). 😉 Jak zwykle u mnie musi być wszystko, łatwość aplikacji, mega hydro, trwałość na bardzo dobrym poziomie oraz wnoszące dużo na + do wyglądu (mega przyciemnie lub mega szklistość._ 🙂 

Pozycje, które wziąłem pod uwagę:

1. Prostaff WaterGold CC
2. Gyeon Ceramic Detailer
3. Ultracoat Ceramic Q-Detailer
4. Neoxal Quick Detailer
5. Neoxal Show Cars
6. Autograph Sapphire

Pozycje 4-6 traktuje bardziej jako Quick Coat'y niż Quick Detailery. 😉

Czekam na Wasze propozycje.

Ads bio nano pro

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018  - wg mnie najbardziej wszystkie wymienione przez Ciebie cechy łączy 6. Autograph Sapphire. Jeśli nacisk ma być na łatwość aplikacji - 2. Gyeon Ceramic Detailer. Jeśli na efekt - 1. Prostaff WaterGold CC i 5. Neoxal Show Cars.

  • Lubię to 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 No wiadomo, ale mówimy o najlepszych z najlepszych i dlatego pytam Was o kolejne propozycje lub opinie o wymienionych przeze mnie, być może którejś pozycji nie warto wcale aplikować, bo odstaje od pozostałych. 😉  Chciałbym je dla siebie i dla Was porównać, jak uda mi się je zdobyć. 😊 

A też nic nie wymieniłem z Soft99 lub Meguiarsa, Gtechniq jak i innych firm, bo z własnego doświadczenia i opinii tutaj nie zauważyłem wyróżniających się takich produktów, ale być może Wy możecie coś zaproponować 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
1 godzinę temu, ct240 napisał(a):

Ads bio nano pro

Jak ma być spełniony punkt banalnej aplikacji to oczywiście rozprowadzenie na mokrej fibrze 😎, chyba że kolor nie ciemny to wtedy pełna dowolność :-) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 carpro elixir jako must - krycie przyciemnianie śliskość. Nieoczywisty Tacsystem quatz max. Akurat wczoraj używałem TAC vs neoxal QD. Dotarcie śliskość wygląd na plus TAC. No i w nexoalu padł mi trigger po jednym użyciu a taca mam z dwa lata i działa. Używam jako QD do powłokowanych felg. Na tylnej klapie robił mi 3 miesiące w zimie potem go czymś zapsikałem. Zastanów się też nad softem fukupika który sztosem był jest i będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator dzięki! 
co do carpro Elixir odpada, miałem testowałem, co do maskowania oczywiście nr 1, ale poza tym aplikacje problematyczna (i nie tylko to moja opinia), hydro i trwałość średnie.

Co do TAC Quartz Max wezmę pod uwagę i kupię ewentualnie tester lub być może ktoś ma i będzie chciał się podzielić. 

A co do fukupiki coś więcej na jej temat? 

Zastanawiam się jeszcze nad Infinity wax synergy qd, co sądzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 z moich przemyśleń na temat eliksira. Głównym problemem jest atomizer który srogo podaje. Produkt jest mega wydajny i ten atomizer do niego zupełnie nie pasuje. Mgiełka na mikrofibrę to wszystko co potrzeba do aplikacji. Słyszałem o tym że się potrafi mazać ale nigdy nie miałem problemu.

O fukupice fajny film nagrał dziadzia. Produkt z bardzo fajnym szkiełkiem banalną aplikacją ponadprzeciętną trwałością. Do tego ma właściwości czyszczące. 

Ekixir i Fuku to jedne z bardzo niewielu produktów które zakupiłem ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2022 o 08:13, grechut napisał(a):

No to ja dodam swoje trzy gorsze jeśli chodzi o QD.

Ostatni czasy jest mocny hype na QD Neoxala oraz Autographa. Byłem bardzi ciekawy kanapki wosk + QD więc postanowiłem to przetestować na swoim daily.

Pacjent: Ford Focus mk2. ( roczny przebieg oscyluje w graniach 25k km )

Co leży: Ok 3 miesięcy temu użyłem Neoxala Primera + Soft99 12miesięcy ( stara wersja ).

Co położyłem:

Po stronie kierowcy Neoxal Quickdetailer z SIO2 ( chyba pierwsza wersja 😛 )

Po stronie pasażera Autograph Shapphire

Auto było wcześniej myte na bezdotyku kilka razy, Wosk był delikatnie przytkany więc musiałem go odetkać więc użyłem szapomnu Neoxal 737, który bardzo dobrze sprawdza się w tej kwestii 😄 Po umyciu zaczeły się ukazywać fajne krople na lakierze, toteż go osuszyłem i przystąpiłem do działania. Temperatura była idealna, koło 20 stopni, lekki wiaterek.

QDki zostaly położone na całym aucie, zaczynając od maski, dalej dach, drzwi, błotniki przednie, a kończąc na tylnym zderzaku. Chciałem żeby QD miały równe szanse i wtedy będzie można fajnei porównać np doły drzwi :).

AL9nZEUklGakhOQl3cK6VXCY5IRyYo3nefoGy1q9

AL9nZEXjpfutKA6VjEIrtgUAM8ftd6-B55Jfq3g9

Na pierwszy ogień poszedł AG.

Aplikacja i docieranie - bezproblemowo, nawet przy za dużej ilości produktu, szybko odparowywał, na prawdę user friendly. Maska zgodnie z wytycznymi podzielona na pół. Nie wiem czy to widać ale zdecydowanie przyciemnił lewą stronę.

AL9nZEVFeLnOGRsmgFIzrREwmx9VXvWgbhZANPhn

AL9nZEVffweGcBNn_einDvAamAhAPiDsUeR28K2n

Dach, a w zasadzie jego końcówka

AL9nZEXdwLi8ZqH994udsxp1WCACm5WVeuHSrNAW

Oraz klapa wraz z zderzakiem

AL9nZEUV-5f3_th-lQPMxiJiuKzyw6iyvxh59uvU

naQDkowanie połowy pojazdu zajeło mi może 20min, na prawdę nie śpiesząc się. Ogółem zasada 2 psiknięcia na element i raz na fibrę.

Przyszedł czas na Neoxala. Wersji było chyba, ze 3, ja mam najprawdopoboniej pierwszą 🙂

AL9nZEU4wf9hLvHv2BKnXYjnh562eFqsvGp4bkVn

 

AL9nZEWwLZQMO8F4gg0vh2SbKD3q-dcOzUTS_rI7

 

AL9nZEW_qBMSrlE9YonkELjmK1n5y8ieEkL_whI0

Podobnie jak w przypadku AG - całość zajęła mi około 20min. Docieranie powiedziałbym inne niż w przypadku AG - na początku szło tempo, ale z każdym ruchem coraz płynniej. Po kilku sekundach dotarte.

 

Chwila przerwy na łyk wody i przyszedł czas na podsumowanie.

Po zaaplikowaniu foto z przodu.

AL9nZEVrL3lENjwYw440pU6FV9PeKK0-ue880t8g

Dla mnie widać róznice gołym okiem. Po lewej AG zdecydowanie przyciemnił lakier, a po prawej ujawniło się mega szkło po Neoxalu ;). I jeden efekt ciekawy i drugi. Jestem ciekaw jak będzie to wyglądać w długodystansowym teście ( a w szczególności po zimie 😄 ). Kilka fotek auta po zabiegu.

 

AL9nZEUY8yO2c5DDOoXa_nptnHDgQonqWZIfhtqB

AL9nZEWtlp1kIorFfpEbanfycUtW1p31EIq4sBBO

AL9nZEU-T-ig3Hz7zEFospN4h4I7XraabKkvNp5r

AL9nZEUYxvTs4iKtLUWKdH7Sv7OFnyqz-CTzXw7y

 

Pozdro Panowie 🙂

 

@NEOXAL EUROPE @Domel

Ten Sapphire coraz bardziej do mnie przemawia, ładnie wyszło 🙂

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2022 o 18:08, dejmian93 napisał(a):

Ten Sapphire coraz bardziej do mnie przemawia, ładnie wyszło 🙂

Jest git, byłem jeden raz na bezdotyku od czasu aplikacji - jeden i drugi zachowuje się IDENTYCZNIE. Serio, nic się nie zmieniło, poza przyciemnieniem które jest lepsze u AG, a szkłem na korzyść Neoxala 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 Aplikuj niewiele i nie będzie problemu. Mam dwa czarne auta w tym jedno uni i nigdy nie miałem problemów z docieraniem. Look każdy ocenia sam ale co do trwałości to akurat jeden z trwalszych QD na rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 z wymienionych przez Ciebie, narazie dla mnie nr to Water Gold, ale z tej listy mam tylko jego, resztę ogarniemy jak będą odpowiednie zniżki.Do tej listy dorzucił bym Fireball Pirouette też na czarnym wyszło rewelacyjnie, i dodatkowo z Gyona Cure ale to bardziej jako odżywka do CanCoata niż QD, ale nawet na srebrnym aucie robi szał.

Dojrzałem też do zakupu Neoxal -a ale pasuje do nich dokupić Primer, będzie dłużej siedział.

Testowo też nabyłem nie wielką ilość Griot Ceramic i efekt na białym wyszedł piorunujący.

Carpro Elixir mam , zrobiłem kiedyś próbę ale nie siadł , muszę zrobić jakieś auto to go wypróbuję.

Zrobiłem też własny QD mieszając Reload + Ech02 + woda + Wolfgang różowy  ale jeszcze też brak auta na testy....

received_3037192906572227.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy mi się Water Gold czy Auto Graph Sapphire jest podonym produktem? Chodzi mi o łatwość aplikacji, trwałość i efekt po nałożeniu.

Efekt slabszy, aczkolwiek i troche daje szkła i trochę przyciemnia na moim lakierze, łatwość aplikacji podobna chociaż może się wydawać inaczej bo dłużej odparowuje, ale mazów nie zostawia. Trwałość nieporównywalna - zdecydowanie na plus dla szafira nawet przy aplikacji na mokro, chociaż przy szybkim płukaniu na bezdotyku watergold się łatwiej domywa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Trwałość większości spray wax-ów itp mocno uzależniona jest od tego na co kładziemy... w moich testach wychodzi że zawsze i tak najlepiej jak leci na czysty/w miarę jałowy lakier.  Jeżeli na panelu leży jakiś wosk, powłoka itp itd to trwałość samego Spray Wax-a na pewno będzie gorsza. Ostatnio dostałem na testy tak popularny tutaj ostatnio Sapphire i wrzuciłem po myciu na panel gdzie były testowane różnego rodzaju woski i podczas kolejnego mycia widać że coś się dzieje ale bez szału, to dowodzi że czym większa kanapka tym bardziej zachwiane efekty. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.