Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

@ad.am look moze byc kwestia subiektywna uzależniona np. od wrazenia czy koloru na jaki kladziemy 😉 ja zazwyczaj by ocenic klade 2/3 obok siebie i na podstawie takiego porownania staram sie dostrzec różnicę,nie powiem ze Field glaze nic nie wnosi ale jest jak dla mnie to poziom wielu innych tanszych QD,wspomniany przez Ciebie Presto Detail robi zdecydowanie lepsza robote pod kazdym wzgledem i place ale wiem za co,kwestia natomiast podbicia hydro czy poslizgu to juz dosc widoczny aspekt i tu Field Glaze wypada po prostu bardzo przecietnie 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich latach przerobilem ponad 25 QD i troche dla zabawy troche dla potrzeb pewnej grupy postanowilem  stworzyc swoisty ranking starajac sie wypunktowac poszczegolne punkty kazdego z nich (aplikacja,look,hydro,poslizg,trwalosc,koszt) moze komus sie przyda podczas doboru produktu 😉 (ocena w punktacji 1-10,ocena moja subiektywna i tak nalezy byc traktowana) wrzucam linka z rankingiem jesli ktos ma ochote zajrzeć (nie w jezyku polskim ale chyba da sie zrozumieć) 

https://detailingpassione.forumattivo.com/t386-il-mio-ranking-qd

  • Lubię to 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator Mnie jeszcze zastanawia ocena 5 przy aplikacji QD1 😳 Toż tego nawet  na czarnym docierać nie trzeba,  bo po rozprowadzeniu sam odparowuje pięknie 😄

Oczywiście to Jego subiektywna ocena produktów i to szanuję,  ale kilka kwestii dziwi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator staralem sie obiektywnie wypunktowac kazdy produkt kladac zazwyczaj obok siebie i przynajmniej na 2 roznych kolorach rozne produkty starajac sie dostrzec roznice,Zymol niestety mnie nie zachwycil a jego porownywalem z innymi produktami na bazie carnauby,w jego przypadku o pozycji zadecydowala tez cena a prestiżu marki nie punktuje 😁

@penkus5  w przypadku QD1(a mialem jeszcze stara wersje) wzielem pod uwage wiele narzekan jakie byly u mnie(w Itali) przy aplikacji tego QD ka,osobiscie nie mialem problemow choc wiele innych naklada sie po prostu przyjemniej i dlatego ocena 5 czyli wystarczająca/srednia 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator   WG akurat zajmuje u mnie 2 pozycje 😉 kazdy produkt jest oceniany samodzielnie a nie w formie kanapek na innych produktach bo to troche zaklamuje wynik,ktos powie ze po to sa QD ki by je klasc na inne zabezpieczenia ale staralem sie ocenic ile wnosza samodzielnie bo wielu tak ich tez uzywa 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pany i panewki, potrzebuje 2 qdków (albo 1 qd'ka i wet coata/hydrowaxa?) w miare przystepnych cenach powiedzmy, bo na watergolda to narazie mi kasy szkoda xD No ale do rzeczy

1. qd/wet coat/hydrowax typowo pod codzienna i jak najszybsza pielegnacje, kładzone na mokro żeby przy okazji osuszanie ułatwić. W stylu umyć auto, psiknac, splukać, wyszuszyć i tyle. Tutaj wiem ze raczej powinieniem celowac w hydrowosk, chociaz widzialem ze ludzie np. gs'a gloss'a aplikowali na mokro, wiec może jest jakaś ciekawa opcja tutaj
2. Jakiś typowy show qd żeby podbic look przed jakims spotem/eventem. Coś raczej co aplikuje sie w miare szybko i przyjemnie, żeby sie nad jednym autem nie mordować za długo, jak poleży 3 dni i przezyje kilkaset km trasy to juz zadowolony będę xD

Ogolnie co do 1 opcji to chodzi mi ten gloss po glowie żeby potestować w takim zastosowaniu, ale cos mam mieszane uczucia, no a qd'ki raczej zwykle sa testowane na sucho, wiec nawet nie wiem czego szukac v: Podobno adbl SSW sie nawet nawet w takim zastosowaniu sprawuje, ale z tego co kojarze sam w sobie ssw ma opinie na zasadzie "są lepsze"
A co do 2, w zeszlym roku mi po glowie chodził gs'owy sio2 detailer, ale ma/miał jakieś problemy z rozwarstwaniem sie produktów z tego co widzialem, i jakoś mi zapał przeszedl, ale tak naprawde nawet nie wiem czego szukać, bo jest tego tyle na rynku że głowa mała...

Ogolnie qd'ki pod nawoskowane auta, a woski raczej tylko syntetyczne (akurat w tym roku będe fusso testował na kilku autach, wiec możemy to jako "baze" ustalić). Cena powiedzmy 40-60zł za jednego za 0.5-1l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany i panewki, potrzebuje 2 qdków (albo 1 qd'ka i wet coata/hydrowaxa?) w miare przystepnych cenach powiedzmy, bo na watergolda to narazie mi kasy szkoda xD No ale do rzeczy

1. qd/wet coat/hydrowax typowo pod codzienna i jak najszybsza pielegnacje, kładzone na mokro żeby przy okazji osuszanie ułatwić. W stylu umyć auto, psiknac, splukać, wyszuszyć i tyle. Tutaj wiem ze raczej powinieniem celowac w hydrowosk, chociaz widzialem ze ludzie np. gs'a gloss'a aplikowali na mokro, wiec może jest jakaś ciekawa opcja tutaj
2. Jakiś typowy show qd żeby podbic look przed jakims spotem/eventem. Coś raczej co aplikuje sie w miare szybko i przyjemnie, żeby sie nad jednym autem nie mordować za długo, jak poleży 3 dni i przezyje kilkaset km trasy to juz zadowolony będę xD

Ogolnie co do 1 opcji to chodzi mi ten gloss po glowie żeby potestować w takim zastosowaniu, ale cos mam mieszane uczucia, no a qd'ki raczej zwykle sa testowane na sucho, wiec nawet nie wiem czego szukac v: Podobno adbl SSW sie nawet nawet w takim zastosowaniu sprawuje, ale z tego co kojarze sam w sobie ssw ma opinie na zasadzie "są lepsze"
A co do 2, w zeszlym roku mi po glowie chodził gs'owy sio2 detailer, ale ma/miał jakieś problemy z rozwarstwaniem sie produktów z tego co widzialem, i jakoś mi zapał przeszedl, ale tak naprawde nawet nie wiem czego szukać, bo jest tego tyle na rynku że głowa mała...

Ogolnie qd'ki pod nawoskowane auta, a woski raczej tylko syntetyczne (akurat w tym roku będe fusso testował na kilku autach, wiec możemy to jako "baze" ustalić). Cena powiedzmy 40-60zł za jednego za 0.5-1l?
Gyeon Ceramic qd, łatwa szybka aplikacja , super poślizg , szkło i trwałość i piękne krople ;)
Wet coat: Gyeon wet coat albo Ultracoat Bead Prince. Ale to nie po każdym myciu bo produkt powinien posiedzieć 2/3 miesiące .
Ostatnio zarzucilem Ultracoat i efekt super .


Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skav 1) cp elixir (tylko na tych zlotach na dwie fibry żeby siary nie narobić ale jak celujesz w fusso to widzę że komplikacji się nie boisz 😊), oraz autograph saphire bardzo spoko.

2) gyeon wet coat ( szybko plukaj żeby nie narobić zacieków) do felunku to nic lepszego nie znalazłem a i na lakier też robi co na robić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Moniak Lord Masło said:

@Skav 1) cp elixir (tylko na tych zlotach na dwie fibry żeby siary nie narobić ale jak celujesz w fusso to widzę że komplikacji się nie boisz 😊), oraz autograph saphire bardzo spoko.

Własnie mi o elixirze przyomniałes, pamietam ze jakis czas temu w miare popularny był - musze troche sobie temat w sumie odświezyć  i porownac go z gyeonem

A co do komplikacji, pozyjemy zobaczymy, slyszalem ze fusso ma problemy z chmurkami etc. no ale chociaż dlugo leży, na czym mi zależało w niektórych samochodach bo nie bede mial czasu za czesto ich robic xD

A co do wetcoata, to chyba rzeczywiscie wezme tego gyeona, z zaciekami slyszalem jaki jest temat i będe chyba robił po jednym, może dwa elementy naraz zeby syfu nie narobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Własnie mi o elixirze przyomniałes, pamietam ze jakis czas temu w miare popularny był - musze troche sobie temat w sumie odświezyć  i porownac go z gyeonem




Co do Gyeon Ceramic qd to obejrzyj sobie film dziadzia na YT


Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemas.p Oglądałem własnie i strasznie obiecująco to wyglada, narazie moj faworyt bo aplikacja wyglada kosmicznie łatwo, i hydro też jakies chore sie wydaje
Używam cały czas i jest bajka . Łatwa aplikacja , super szkło i hydro, fajny zapach. No i dobrze siedzi.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przypomniało mi sie ze carpro ma fajne testery w swojej ofercie - zamowilem elixira w testerze, wet coata i czekam na jakas promke w sklepie gdzie ceramic detailer jest dostepny, oj bedzie sporo testow w tym roku xD

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator No jest kozak 🙂 za to jakiś czas temu robiąc zakupy u @CAR CRAZY Mariusz dał mi próbkę ADS graphen seal mówiąc że na czarnym robi jeszcze lepszą robotę niż bio nano.  No nie kłamał! Polecam spróbować 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam gyeon ceramic qd jakoś nie urwał. Nie widzę tego poślizgu a co nie którzy mówią o hydro to jest owszem ale średnie jak dla mnie. Testowałem też jako samoistnie zabezpieczenie i jest trochę dłużej niż jedno mycie może nawet 2 powiedzmy. Wzięty na warsztat w różnych warunkach bo już butelka przelana ale drugiego bym nie chciał gdzie np. wet coat jest dużo bardziej problematyczny ale tego bym chciał 😛 Nie mówię że to jest zły qd bo bardzo spoko. Robi co na robić, ale żeby rwał cyce to nie (oczywiście na moich lakierach), ja nie mówię że wszędzie musi być tak samo. Odnoszę wrażenie że zwykła niebieska wersja była kilka poziomów wyżej jeśli chodzi o połysk. Inną kwestią jest też uzupełnienie ceramiki której nie posiadam bo to nie dla mnie więc się nie wypowiem ale pewnie też robi to dobrze. Jak ktoś woskuje mimo wszystko albo jakieś syntetyki okazyjnie to są stare sprawdzone szuwaksy które sprawdzą się o niebo lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mumins
V2 lekko przyciemnia i jest jednak inny w obyciu to znaczy v1 psikasz przecierasz zapominasz ... a v2 psikasz wyprocowywujesz i zapominasz . Jest tylko minimalnie trudniejszy w obyciu 
v2 jest "trudniejszy" w obsłudze od v1? To mnie zaskoczyłeś.

To bez sensu i chyba odwrotność tego, co deklaruje Prostaff w materiałach reklamowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.