Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, menior napisał(a):

Grafenowego Quicka od 303 ktos próbował? 

Jeśli chodzi Ci o 303 Graphene Nano Spray Coating, to aplikowałem kilkukrotnie. Taki typowy "sikacz", ale generalnie bezproblemowy, chociaż gdy przesadzisz z ilością - smuży. Podbija połysk, trwałości nie określę, bo aplikowałem na powłoki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior - podobny efekt daje grafenowy QD od Angelwax (jeśli już musi być "grafenowy"). Moim zdaniem większość tych "grafenowych" QD i powłok "light" nie różni się specjalnie od "ceramicznych". Wyjątkiem jest może "grafenowa" powłoka light od Adam'sa - przyjemna w aplikacji i stosunkowo trwała, wyraźnie przyciemnia powierzchnię i podbija połysk. Tylko cena... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Pytanie. Zarekomendujcie jakis QD ktory jest prosty w użyciu i bajecznie się dociera, ale przy tym jakość stoi na wysokim poziomie.
FW BOTOX, adbl qd,
Bardziej Quick wax sonax ssw

Wysłane z mojego SM-A105FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tedek564 napisał(a):

Pytanie. Zarekomendujcie jakis QD ktory jest prosty w użyciu i bajecznie się dociera, ale przy tym jakość stoi na wysokim poziomie.

Dla mnie ostatnio odkrycie z końca roku DETURNER Ceramic Detailer. W 2023 będzie u mnie rokiem z tym QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2022 o 12:47, Adaszek96 napisał(a):

Ma ktoś porównanie QDków od Gyeon ? Mam Ceramic detailer i zastanawiam się nad zwykłym QD, jak wypasa śliskość, osuszanie mokrego lakieru, połysk.

Mam tego zwykłego QD od Gyeona i osobiscie wolę FX Protect Silky Detailer, którego miałem wczesniej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tedek564 napisał(a):

Chodzi mi o taki QD, który bedzie mozna uzyc po umyciu auta na myjni bezdotykowej - aby ten QD szybciutko wetrzec w lakier i ju bez uciążliwego szorowania, aby było łatwo, szybko i przyjemnie i dalej w trase.

jest cus takiego , nazywa sie HYDROWOSK (wosk na mokro, wspomaganie osuszania)  !! tego szukaj po sklepach detailingowych, najlepiej aktywowany wodą, czyli prysnij, polej woda, koniec, na autobane i 140 zeby resztki osuszyc ;-)  POwodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
12 godzin temu, yas napisał(a):

jest cus takiego , nazywa sie HYDROWOSK (wosk na mokro, wspomaganie osuszania)  !! tego szukaj po sklepach detailingowych, najlepiej aktywowany wodą, czyli prysnij, polej woda, koniec, na autobane i 140 zeby resztki osuszyc ;-)  POwodzenia

Hydrowosk i inne Wetcoat-y także powinno się aplikować na czysty lakier, po bezdotyku faktycznie w osuszaniu trochę pomoże ale robimy "kanapkę z brudu i polimerów"

  • Lubię to 6
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2022 o 00:22, yas napisał(a):

jest cus takiego , nazywa sie HYDROWOSK (wosk na mokro, wspomaganie osuszania)  !! tego szukaj po sklepach detailingowych, najlepiej aktywowany wodą, czyli prysnij, polej woda, koniec, na autobane i 140 zeby resztki osuszyc ;-)  POwodzenia

Na filmikach na YT widzę, że właśnie o coś takiego mi chodzi. Mozna to aplikować na np. wcześniej zaaplikowany Quick Detailer na samochodzie?
Jaki hydrowosk polecasz konkretnie? Czy to w sumie bez znaczenia i nawet tani będzie dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stało się. Zacząłem Bratu zazdrościć Water Golda. I na niebieskim i na grafitowym metaliku siadł pięknie.
Czy ja dobrze czytałem, że warto go warstwowac, bo efekt się poprawia znacząco?
Dzięki, bo warto było się szarpnąć

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.