Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Ewentualnie bio nano pro biorę pod uwagę. Mógłby być też któryś z softów ze względu na look, aplikacje i zapach, ale potencjalny obdarowany jest z tych, którzy lubią krople gdzieś czytałem że speed barrier ma ładne, ale osobiście nie wiem, z której strony

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AudiBlask napisał(a):

@MMCzysci bierz WG , dla siebie i na prezent. Oboje będziecie zadowoleni 😄

@MMCzysci Popieram kolegę. Produkt sprawdzony chyba pod każdym kątem, całkowicie bezproblemowy. Tym bardziej biorąc pod uwagę atrakcyjne obecnie ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przyznaje się bez bicia, że dawno tu nie zaglądałem z braku czasu. Z racji, że brakło mi kilku rzeczy, a są promocje to uzupełnie zapasy. Wiekszość wezmę tych samych rzeczy, ale zastanawiam się nad QD.

Miałem Elixir i w sumie spełniał oczekiwania. 

Szukam czegoś co lekko kryje na czarnym i jednocześnie doda blasku, a przy okazji sprawdzi się na matowym lakierze w motocyklu. Brać znowu Elixir, czy polecicie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcineke napisał(a):

Masz świetną cenę na Water Gold 480 ml, Gyeon Ceramic też lekko ponad 50 zł , jak ma dłużej leżeć to Autograph Sapphire też 50 parę za 750 ml.Bedzie Pan zadowolony.

 

Water Gold nie doda połysku na macie i nie zrobi z niego satyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pogoda kiepska ale naszło mnie na mycie żony auta. Takie ładne czarne to aż micha się śmieje jak się błyscy.

Postanowiłem spróbować położyć QD na mokro i w dodatku Ultracoat Ceramic Q Detailer.Cóż przejechałem maskę , prawy bok i dach i tragedia ...odparowanie tragedia, w garażu 10 stopni, a tu mgiełka której nie idzie dotrzeć po czasie odparowuje ale trzeba 2-3 razy po chwili wracać.Sprobuje jeszcze raz na sucho kiedyś położyć ale jak ma tak być to pójdzie w kąt.

Na lewy bok bok a raczej lewy tył poszedł RRc Bad Boys QD, fajny zapach , docieranie też średnie lepsze niż Ultra, ale do idealu daleko.

Więc aby wykluczyć jakieś anomalne pogodowe humorzaste na lewe drzwi i błotnik przedni położyłem Water Golda.....i poszło pięknie .....może nie jak w lecie że 2 miznięcia i śladu nie ma, ale wystarczy 3-4 razy przejechać mikrofibra i śladu nie ma.

Za to zawiodłem się trochę na trwałości Fireballa  Pirouette ...Efekt fajny ale po 2 tygodniach na dole tafla....liczyłem że dłużej posiedzi choć 3 tygodnie.

Został mi jeszcze do przetestowania Sapphire z Autograph i Deturner Ceramic QD.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DZIADZIA jakieś 2 miesiące temu żona stwierdziła że posprząta auto w środku .....dressingów z 20 na półce a ta z tyłu wyciągała Plaka i jedzie po desce i boczkach.....zapytałem co robisz a ona bo mi się podoba......cóż mam żonę co nie patrzy czy dressing był drogi tylko czy się jej podoba....

A Plaka lubię maluch czy Polonez zawsze mi się kojarzy z wysokim połyskiem na giełdzie przy sprzedaży.

W sumie po przetarciu plakiem nie jest on taki zły a fajnie pachnie.

Przypomniałeś mi o nim muszę zastosować w którymś aucie.

Tak samo kierownica, cała w mgiełce z brokatem to dawaj APC, pędzelek i szorowanie ,na to odżywka do skóry a żona z awanturą że zajumałem jej brokat z kierownicy.....

Cóż lepiej mieć święty spokój niż rację będę żył dłużej 

  • Lubię to 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke plaka waniliowego również lubię  🤣 nie jedną puszkę wewnątrz wypryskałem. Oszczędnie aplikując można uzyskać bardzo przyjemny efekt mocnej satyny , no i pachnie to dość długo. 

Kiedyś to waliłem prosto z puchy zalewając wręcz plastik 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudiBlask w 2006 roku kupiłem Opla Omegę,miał piękną matową deskę rozdzielcza ,  oddałem do najlepszej myjni samochodowej w mieście, poprosiłem żeby na deskę nie lali błyszczącego plaka tylko coś matowego to usłyszałem że plak jest najlepszy i jak chce matowa deskę to nic nie dadzą.....teraz to renomowane studio detailingowe( jak na wiejskie warunki ).

A przecież to tak dawno nie było .....teraz wstyd?

W tych czasach to rewelacja było mleczko w czerwonym opakowaniu Sonax, to była wysoka półka.

PS kupiłem busa 2 miesiące temu, w kabinie i pod maską pewnie ze 2 plaki były wypsikane także dalej w użytku 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poszukuje czegoś o bardzo łatwej aplikacji. NA aucie najczęściej woski naturalne kolor CZANE UNI. Zależy mi na czymś łatwym/ szybkim do dotarcia bez smug mazów i innych dziwactw po wyjechaniu do słońca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jondi - FK 425, Auto Finesse Finale, CG Pro Detailer, Gyeon QD, 3D Final Touch, PB Spray&Gloss, Angelwax QED, BriteMax Spray and Shine Quick, Meguiar's Last Touch, Presta Spray N Shine... Długo można wymieniać - to są obecnie dostępne w PL QD, z którymi praktycznie nigdy nie miałem problemu i które nadają się na powierzchnie zabezpieczane woskami naturalnymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eidos71 napisał(a):

@Jondi - FK 425, Auto Finesse Finale, CG Pro Detailer, Gyeon QD, 3D Final Touch, PB Spray&Gloss, Angelwax QED, BriteMax Spray and Shine Quick, Meguiar's Last Touch, Presta Spray N Shine... Długo można wymieniać - to są obecnie dostępne w PL QD, z którymi praktycznie nigdy nie miałem problemu i które nadają się na powierzchnie zabezpieczane woskami naturalnymi. 

no i np Auto finesse Finale pod latarka jest dramat mimo docierania na 2 fibry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jondi napisał(a):

no i np Auto finesse Finale pod latarka jest dramat mimo docierania na 2 fibry

Ja nigdy nie miałem problemu z tym QD. Zawsze trzymam się zasady "mniej znaczy więcej" - nie zalewam prawie żadnym QD lakieru, ani MF i żaden z wymienionych nie powoduje problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.