Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
11 godzin temu, DaV napisał(a):

Kończy mi się Water Gold czy Auto Graph Sapphire jest podonym produktem? Chodzi mi o łatwość aplikacji, trwałość i efekt po nałożeniu.

Efekt szkła na pewno słabszy niż WG ale trwałość, aplikacja, aplikacja na mokro, odparowanie - bije WG na głowę.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 godzin temu, AudiBlask napisał(a):

@Domel Sapphire jest prostszy w aplikacji niż WG ? Przeciez Prostaff to temat na jedną fibrę , a na mokro to nawet nie ma co poprawiać. Co do odparowania, to po WG nie ma co odparowywać. 

Sprawdź Sapphirka w róznych warunkach i daj znać jak u Ciebie 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem aplikacji to są praktycznie takie same produkty z małym wskazaniem na Sapphire. 
Trwałość Sapphire dużo lepsza. 
AG przyciemnia, WG nie. Efekt szklenia lepszy w WG. W kwestii hydro - WG daje dużo małych, idealnych kropelek natomiast Sapphire ma większe krople, również bliskie ideałowi. 

10 godzin temu, DZIADZIA napisał(a):

Gęsty

A jakie to ma znaczenie? Dlaczego to ma być negatywna cecha?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel sprawdzałem , zakupiłem od razu jak był dostępny. Jak dla mnie jest lepszy od WG , pod względem trwałości i przyciemnienia.

Aplikacja , samooczyszczanie , hydro , szkiełko , wydajność - Prostaff. 

Nie neguję produktu , regularnie używam i zakupię pewnie ponownie (trzecią butelkę). 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Strus napisał(a):

Pod względem aplikacji to są praktycznie takie same produkty z małym wskazaniem na Sapphire. 
Trwałość Sapphire dużo lepsza. 
AG przyciemnia, WG nie. Efekt szklenia lepszy w WG. W kwestii hydro - WG daje dużo małych, idealnych kropelek natomiast Sapphire ma większe krople, również bliskie ideałowi. 

A jakie to ma znaczenie? Dlaczego to ma być negatywna cecha?

Jak dla mnie gęstość AG Sapphire to wielka zaleta - jest ekstremalnie wydajny przy zastosowaniu aplikatora z mikrofibry. Tym razem Dziadzia trochę popłynął z narzekaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze ja dorzucę oliwy do ognia. Co z tej trójki (i tylko z tej trójki!) byście wybrali?

- AUTO GRAPH SAPPHIRE

- Gyeon Ceramic Detailer

- Ultracoat Ceramic Q-Detailer

??

Wiem że to różne produkty, niemniej zastanawia mnie który z nich jest Waszym zdaniem obiektywnie "lepszy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, AudiBlask napisał(a):

@Domel sprawdzałem , zakupiłem od razu jak był dostępny. Jak dla mnie jest lepszy od WG , pod względem trwałości i przyciemnienia.

Aplikacja , samooczyszczanie , hydro , szkiełko , wydajność - Prostaff. 

Nie neguję produktu , regularnie używam i zakupię pewnie ponownie (trzecią butelkę). 

Ale ja też nie neguję WG - uwielbiam go 🙂 To szkło "always in my heart" ❤️ 

AG ma inne parametry które "ubóstwiam" bo w fazie projektowania nacisk został położony na inne cechy 🙂😉

Każdy znajdzie coś dla siebie 🙂Teraz na zimę u mnie tylko Sapphir 🙂

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JakubBe - Gyeon CD to typowy "ceramiczny" QD - trwałość na poziomie 1-2 tygodni (w przypadku daily car) w sprzyjających warunkach. Podbija połysk, aplikacja i dotarcie bajecznie proste. AG Sapphire - to bardziej QW, lub QD na naprawdę silnych sterydach - trwałość dużo większa, niż Gyeon, podbicie połysku podobne (chociaż wydaje mi się, że efekt nieco lepszy w przypadku AG), pod względem aplikacji i dotarcia minimalnie więcej uwagi wymaga AG. Efekt przyciemnienia również po stronie AG - Gyeon robi to bardzo delikatnie. Oba produkty mają w moim arsenale (na razie) pewne miejsce.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 minut temu, JakubBe napisał(a):

Co z tej trójki (i tylko z tej trójki!) byście wybrali?

Teraz na zimę Sapphira.

Gyeona na lato.

Q-Detailer - muszę pobadać więcej, bo u mnie aplikacja była upierdliwa.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Domel napisał(a):

Teraz na zimę Sapphira.

Gyeona na lato.

Q-Detailer - muszę pobadać więcej, bo u mnie aplikacja była upierdliwa.

 

@JakubBe

Na zimę AG

Na lato Ultracoat. Połysk, śliskość, zrzut wody. Tylko psikać trzeba oszczędnie, najlepiej na aplikator z mikrofibry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje quick detailer musi być „quick” wszystko co się maże albo trzeba się bawić w aplikatory, oszczędne nakładanie itd. nie powinno być w tej kategorii rozważane. Jak się bawić na kilka fibr to w woskowanie, czy to twardym czy płynnym czy półpłynnym woskiem czy sealantem oczywiście jeśli zabezpieczenie o dłuższej wytrzymałości jest przy tym łatwe w aplikacji - super ale do pomiziania po myciu poszedłbym w stronę czegoś ppz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 4
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrian89 bardzo dobrze napisane, to samo z elixirem, jak dla mnie wtopą już jest danie takiego atomizera do tego produktu, jeśli dawkowanie na fibrę musi być precyzyjne i dobrze rozłożone. Ja z tym produktem się nie polubiłem, a co do trwałości to WG bije elixira bez problemu, w przy tym WG ma ładniejsze krople, zrzut wody i łapie mniej kurzu. 
Co do używania QD, które są bez problemowe w aplikacji, ale nie wnoszą zupełnie nic (ani hydro, ani nic do wyglądu) to jak dla mnie szkoda czasu na ich stosowanie. Dlatego chciałem teraz przetestować i znaleźć QD, które są samym topem i łącza to wszystko w sobie (hydro, łatwości aplikacji, trwałość, look), wiadomo, że jeden produkt będzie lepszy w hydro, drugi w aplikacji, a trzeci w wyglądzie, ale wszystkie będą łączyły te cechy. 
Dlatego planuje zestawić WG z AG sapphire i myślałem jeszcze nas ultracoat q ceramic detailer (ale czytam coś o jakis mazach przy aplikacj), gyeon ceramic detalier oraz produkty neoxala 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Strus napisał(a):
21 godzin temu, DZIADZIA napisał(a):

Gęsty

A jakie to ma znaczenie? Dlaczego to ma być negatywna cecha?

Walisz gluta w jedno miejsce MF, zanim rozprowadzisz latasz po lakierze na sucho, na mokro przejdzie.

Kolejna rzecz, nie widzę tego produktu jako QD, wcale nie jest taki quick... w porównaniu do CC, w mojej ocenie leży pod względem uderzenia(przyciemnia), aplikacji wydajności. Na plus trwałość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DZIADZIA napisał(a):

Walisz gluta w jedno miejsce MF

Zrób ruch ręką psikającą i już nie walisz w jedno miejsce. Argument co najmniej dziwny. 
 

10 godzin temu, DZIADZIA napisał(a):

nie widzę tego produktu jako QD, wcale nie jest taki quick...

Nie wiem skąd Ty masz takie wnioski bo to jeden z najszybciej aplikujących się produktów. 
 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aplikowałem AG na softa 99 i nie miałem problemów z docieraniem. Nawet kilka postów wstecz jest relacja moja. Nie miałem nigdy problemów z docieraniem. ( nie wiem jak jest z WG bo nie mam ) ale docieranie odbywa się bez problemów.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Potrzebuję rady w sprawie QD pod konkretny kolor - Portimao Blue BMW.

Raczej show, ale trwałość i hydro w postaci kropelek byłoby również mile widziane. Myślałem nad WG albo Neoxalem Show Cars - cos idacego w mocne szkło. Szukam prezentu na święta, a teraz dobry czas na zakup

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2022 o 11:04, Domel napisał(a):

Teraz na zimę Sapphira.

Gyeona na lato.

Q-Detailer - muszę pobadać więcej, bo u mnie aplikacja była upierdliwa.

 

Dzięki wszystkim za porady, zamówiony AG i Gyeon 🙂 postanowiłem że sam sobie też porównam:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, CAR CRAZY napisał(a):

Już mam u Siebie 👍

To poproszę parę słów o produkcie czy warto go kupić 🙂 Własne doświadczenia a nie marketing bo tam wszystko piękne 🙂

Muszę się usprawiedliwić przed zakupem czy 40 "quick" w kolekcji jest mi potrzebny 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mancini napisał(a):

To poproszę parę słów o produkcie czy warto go kupić 🙂 Własne doświadczenia a nie marketing bo tam wszystko piękne 🙂

"Super przyciemnia, mega szkli, prosty w użyciu" 🤑😝

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
Godzinę temu, mancini napisał(a):

To poproszę parę słów o produkcie czy warto go kupić 🙂 Własne doświadczenia a nie marketing bo tam wszystko piękne 🙂

Muszę się usprawiedliwić przed zakupem czy 40 "quick" w kolekcji jest mi potrzebny 🙂

 

Jeszcze nie w pełni przetestowany ale:

- jak wszystkie od ADS lubi wodę i na ciemnych lakierach warto aplikować za pomocą mokrej fibry

- bardziej szkli niż przyciemnia

- fajna śliskość

- zauważalne lżejsze domywanie lakieru

- trwałość chyba najlepsza na jałowym lakierze, hydro na początku fajne potem robi sie bardziej sealantowe

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.