Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

  • Partner forum
W dniu 13.09.2022 o 06:03, zwirek03 napisał:

ADS Bio Nano Pro 

 

W dniu 17.09.2022 o 18:36, Streat napisał:

 

Potrafi sie mazać niestety. 
 

Dlatego zawsze polecam i chyba wprowadzimy to jako podstawowe działanie: aplikacja wilgotną fibrą: jedna fibra zamoczona w wodzie i wyciśnięta, ewentualnie kilka strzałów wody z atomizera na fibrę. 2-3 strzały Bio nano na fibrę lub panel. Rozprowadzenie ta mokra fibrą na jednym elemencie, potem na drugim. Następnie drugą fibrą suchą lekko docieramy pozostałą wilgoć i mgiełkę. 

W tej opcji nie mamy problemu z jakimikolwiek smugami, praca idzie szybciej bo mniej czasu musimy polerować, i przede wszystkim mniejsze ryzyko powstania hologramów bo polerując wykonujemy dużo mniej ruchów.

Myślę że już przynajmniej z rok nie aplikował Bio nano ani Graphene detailera metodą "na sucho"  😎

 

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
12 godzin temu, zeea napisał:

@CAR CRAZY czyli produkty te sprawdza sie rowniez przy osuszaniu przy lekko wilgotnej powiecrzni lakieru po myciu?! 

Tak dokładnie, GD i Bio nano  rewelacyjnie dogadują sie z wodą.

Mało tego za tydzień po bardzo długiej przerwie znany wcześniej jako Tyre Coat, wraca ponownie jako Tyre Seal naprawdę bardzo dobry dressing do gumy i tworzyw. I on też moim zdaniem daje lepszy efekt wizualny po aplikacji na mokrą oponę niż na suchą 😎

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
5 godzin temu, Gardor napisał:

Coś o nim więcej? Trwałość od mycia do mycia czy można liczyć na coś więcej? 

Nie będziemy zaśmiecali tutaj tematu, jak pojawi się oficjalnie to może zrobimy oddzielny temat: produkt z fajną trwałością i po pewnym czasie jak blaknie to opona nadal czarna, nie ma efektu brązowej opony. Po nałożeniu połysk ale nie oleisty, taka bardzo mocna satyna. Konsystencja oleisto/żelowa.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, krzysiek555 napisał:

Panowie i Panie jaki polecacie qd trwały i ładne kropelki 😁Teraz uzywam sona cermic utrzymuje się od 4-6 tyg minus kropelki takie sobie ale za to bardzo dobre hydro można powiedzieć że się sami myje przez deszcz 🤣

coś naprowadź. Ma być trwalsze, łatwiejsze, szybsze, lepsze krople? coś jest podspodem czy to jedyne zabezpieczenie lakieru? Jak czestomy myjesz i aplikujesz? Jaki lakier i stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, krzysiek555 napisał:

Panowie i Panie jaki polecacie qd trwały i ładne kropelki 😁Teraz uzywam sona cermic utrzymuje się od 4-6 tyg minus kropelki takie sobie ale za to bardzo dobre hydro można powiedzieć że się sami myje przez deszcz 🤣

Autograph Sapphire? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, psemo napisał:

@menior  Jakie pierwsze wrażenia? Gyeona nie mam ale Ultracoat według mnie jest sztos.

Porownujac wiec tak:

Aplikacja obydwu przyjemna ale Gyeona jakby bardziej,efekt wizualny tu plusik jakby dla Ultracoat wydaje sie dawac nieco wiecej szklistosci i delikatnego przyciemnienia,minus natomiast za sliskos gdzie pozostawia takie jakby wrecz tępe wykonczynie,tu Gyeonik zdecydowanie lepiej,pozostaje porównać hydro i trwalosc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, menior napisał:

Porownujac wiec tak:

Aplikacja obydwu przyjemna ale Gyeona jakby bardziej,efekt wizualny tu plusik jakby dla Ultracoat wydaje sie dawac nieco wiecej szklistosci i delikatnego przyciemnienia,minus natomiast za sliskos gdzie pozostawia takie jakby wrecz tępe wykonczynie,tu Gyeonik zdecydowanie lepiej,pozostaje porównać hydro i trwalosc 

Ultracoat jest tepy? Chyba na tle Gyeona. Na kroplach sie nie znam ale zrzut wody Ultracoat ma całkiem dobry, dość dokładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ral6014 napisał:

Ultracoat jest tepy? Chyba na tle Gyeona. Na kroplach sie nie znam ale zrzut wody Ultracoat ma całkiem dobry, dość dokładny.

Tak na tle Gyeona roznica jest spora(auto podzielone na 2 czesci) ale w porównaniu i z innymi to tez raczej  szalu tu  nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 godzin temu, menior napisał:

pozostawia takie jakby wrecz tępe wykonczynie,

Tym stwierdzeniem jestem zaskoczony.

U mnie Ultracoat jest mega śliski i dodatkowo w dotyku taki aksamitny. Przy nim Water Gold jest tępy!

No chyba, że zostało coś zmienione w składzie wraz ze zmianą butelki. Ja mam wersję w białej butelce, a widziałem, że teraz jest w przezroczystej. 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, psemo napisał:

Tym stwierdzeniem jestem zaskoczony.

U mnie Ultracoat jest mega śliski i dodatkowo w dotyku taki aksamitny. Przy nim Water Gold jest tępy!

No chyba, że zostało coś zmienione w składzie wraz ze zmianą butelki. Ja mam wersję w białej butelce, a widziałem, że teraz jest w przezroczystej. 🤔

Nie wiem co powiedzieć,mam chyba ta nowszą,ja bym wlasnie do WG w tej kwesti go przyrownal,sunac mikrofibra czuje sie wrecz jakby lekki opór ale spróbuję obydwa obok siebie polozyc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, psemo napisał:

Tym stwierdzeniem jestem zaskoczony.

U mnie Ultracoat jest mega śliski i dodatkowo w dotyku taki aksamitny. Przy nim Water Gold jest tępy!

No chyba, że zostało coś zmienione w składzie wraz ze zmianą butelki. Ja mam wersję w białej butelce, a widziałem, że teraz jest w przezroczystej. 🤔

W moim odczuciu Ultracoat jest śliski, ale do np do Sonaxa Ultra Slicka czy Kenoteka mu daleko. To raczej poziom Turtla SnS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, psemo napisał:

Może kwestia czy coś siedzi na lakierze, czy jest kładziony na jałowy lakier.

Ja kładłem na umierającego HiTempa. Śliskość - petarda. Połysk - petarda.

Ja kladlem na jalowy,tak chyba najlepiej ocenić co daje sam od siebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2022 o 08:43, bibik2 napisał:

Cześć. Chcę kupić Quick Detailer który jest bajecznie prosty w aplikacji i praca z nim to sama przyjemność. Coś tam zaradzicie droga społeczności?

Gyeon ceramic detailer,  gyeon quick detailer.  Prosraff water gold,  auto finesse finale,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
21 godzin temu, psemo napisał:

Ja mam wersję w białej butelce, a widziałem, że teraz jest w przezroczystej. 🤔

No własnie. Ja mam biała butla. Myślałem, że to inny produkt. Zaraz sprawdzę kolor.

U mnie na 3 lakierach aplikacja i dotarcie raczej średnia.

Sprawdze na dniach na mk3 pod ledem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2022 o 22:21, analyzator napisał:

coś naprowadź. Ma być trwalsze, łatwiejsze, szybsze, lepsze krople? coś jest podspodem czy to jedyne zabezpieczenie lakieru? Jak czestomy myjesz i aplikujesz? Jaki lakier i stan.

Lakier stan idelany, auto myje zależnie od czasu ale minimum raz w tygodniu, maks 3 😁, nawet na bezdotyku opucze wytrze ręcznikami i QD  położę, co bym chciał żeby tak samo odpychal brud jak sonax ale kropelki żeby były jak po BSD a jak będzie trwały do 4 tyg będzie baja 😁

Teraz to i tak zima idzie do bezdotyk i hydro2 będę raczej psikal i w drogę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.