Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Po krótkiej lekturze tego tematu juz jestem mniej wiecej pewny co raczej wybiore, ale jednak wole sie dopytac. A wiec chcialbym jakis qd żeby troche odświerzyć lakier co jakis czas po myciu - a stoje w miejscu gdzie strasznie pyla drzewa i inne rośliny wiec w miare czesto to robie, co prawda czesto porostu przelece wodą i osusze, ale jednak. Na aucie bedzie leżeć fk 1000p. Nie zalezy mi jakoś bardzo na efekcie lustra, bo auto po samym myciu + wosku mnie zadowalało aż nadto co oczekiwałem ale fajnie by było jakby produkt dawał jakiś efekt hydro. Jeżeli znaczenie miałoby jaki jest lakier (jasny czy ciemny) to raczej podchodzi pod ciemne. Jako iż bedzie to pierwszy qd to też nie chce wydać na to fortuny - z tego co poczytałem i posprawdzałem ceny chyba najlepiej do moich wymagan by pasował GS gloss, chyba ze jeszcze sa jakies inne ciekawe opcje - tylko jak mówiłem, nie chce dawac fortuny v:. I jeszcze takie pytanie kontrolne bo nie znalazlem zadnej informacji - oplaca sie brać qd w jakis malych butelkach (typu 250) czy raczej celować w cos wiekszego? Nie mam zielonego pojecia ile tego schodzi (wiadomo, wszystko od wielkosci auto zalezy) a nie chcialbym kupić tego za mało, jak i również za duzo bo chcialbym też coś innego w przyszlości potestować. Z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Skav napisał:

 I jeszcze takie pytanie kontrolne bo nie znalazlem zadnej informacji - oplaca sie brać qd w jakis malych butelkach (typu 250) czy raczej celować w cos wiekszego? Nie mam zielonego pojecia ile tego schodzi

Moim zdaniem opłaca się celować w małe butelki chociaż jest ich nie wiele. Tym bardziej jak chcesz potestować potem co innego. Znajdź swój ulubiony i wtedy kup dużą butelkę (jeśli wogole jest możliwość kupienia mniej niż 500ml). Schodzi tego na tyle nie dużo że pół litrowa butelka wystarczy na bardzo długo. To są jakieś 3-4 strzały na panel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest według Was realna trwałość Soft 99 Luxory Gloss i soft 99 fukupika 6? - położyłem oba na tylnej klapie (wczesniej glinka i IPA), mam wrażenie, że wytrzymały co najwyżej do pierwszego mycia, podobnie jak Good Stuff Gloss czy Grass Detail FP Fast Polish.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Michal90x Artdeshine Graphene Detailer, w żadnym stopniu nie zaburzy/przejmie działania Cancoata. Podbije sliskość, usunie świeże ślady po wodzie, czy podbije znacząco hydro to nie wiem bo prawie dwa miesiące ręcznie auta nie myłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, menior napisał:

Nowa a stara edycja SG Morning Dew,czym sie roznia? Znam dobrze stara edycje,jesli chodzi o efekt to jeden z moich ulubionych Qd kow choc aplikacja bywa wymagajaca,a jak z nowa edycja? Ponoc sporo sie tam zmienilo ?

Hmm , pierwsze co się rzuca to.zmiana zapachu jak dla mnie na minus , bo teraz pachnie wiśnia 😑. Poprzedni był dopiero kozakiem. Dawno nie kładłem tej najnowszej wersji. Stara kładłem i było więcej zabawy ale to zresztą wiesz. Obczaje , nową  przy najbliższym myciu i dam ci znać 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, menior napisał:

Nowa a stara edycja SG Morning Dew,czym sie roznia?

Moja subiektywna opinia: zachowany efekt w nowej wersji optyczny starej wersji, aplikacja łatwiejsza (aczkolwiek nadal nie jest to produkt typu "spryskaj i przetrzyj"). Może faktycznie jest mniej podatny, niż stara wersja, na smużenie i bardziej wyrozumiały przy zbyt bogatej aplikacji. Dalej zauważalnie przyciemnia lakier. Poza tym zmian większych nie stwierdziłem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
@Bapko w sumie to nie wiem co myśleć po tych filmikach   Jaka jest Twoja opinia? 

Tak się zastanawiałem czy filmiki wystarczająco oddadzą to co chce przekazać ale chyba nie następnym razem jakoś bardziej się postaram!
Wracając do rzeczy to IMO śliskość na najwyższym levelu! Ciężko mi to do czegoś porównać bo nie mam wielkiego doświadczenia ale dotychczas najbardziej ślisko u mnie na lakierze było po myciu ech2o rinseless i na to Elixir, to tu po samym Gyeon jest tak ślisko! Przy docieraniu sucha strona fibry sunie aż się gęba cieszy
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bapko napisał:


Tak się zastanawiałem czy filmiki wystarczająco oddadzą to co chce przekazać ale chyba nie emoji28.png następnym razem jakoś bardziej się postaram!
Wracając do rzeczy to IMO śliskość na najwyższym levelu! Ciężko mi to do czegoś porównać bo nie mam wielkiego doświadczenia ale dotychczas najbardziej ślisko u mnie na lakierze było po myciu ech2o rinseless i na to Elixir, to tu po samym Gyeon jest tak ślisko! Przy docieraniu sucha strona fibry sunie aż się gęba cieszy emoji16.png

Co do śliskości po Gyeon,  potwierdzam. Aplikacja przyjemna, jedna fibra rozprowadza, druga dociera, szybko prosto i bez problemu na czarnym UNI, zapach może być. 

 

Aplikowany na UK 3.0, po szybkim myciu po zimie. Temperatura w okolicy 8C nie sprawia mu problemu. 

 

20210223_203519.jpg

20210223_203442.jpg

20210223_203433.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam fajnie siada ten Ceramic Detailer. 
Aplikacja na dwie fibry tak jak u @FilipO dotarcie sucha fibra to już formalność, fajnie odparowuje. Na szybach bez problemu.
Jak na srebrny kolor fajne szkiełko. Jeżeli kropling będzie podobny jak w WG to moze być ciekawa i tańsza alternatywa 😁

86AF23E6-79E8-423C-B1BC-B8513D14175B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aplikowałem dopiero na 3 auta i:
-aplikacja potwierdzam - bez problemów i to nawet jedna mikrofibra waxpro nolimit
wydajny - 2 strzały na panel, fajnie widać jak się go rozprowadza bo wrażenie takiego jakby mleczka (przynajmniej na ciemnym lakierze w temp 5’C takie wrażenie było),
-hydro nie sprawdzałem,
-przyciemniac wg mnie jakoś nie przyciemnia chodz może ktoś zrobi do taśmy odcięcie żeby porownac,
-szklistość tez ciężko mi się odnieść bo nie widziałem w świetle dziennym a tym bardziej w słońcu tylko sztuczne swiatlo garażowe jednak na chwile obecna mam wrażenie ze watergold i Elixir wieksze szkło dają
-zapach delikatny, niemęczący, cytrusowy
- No i ta śliskość to petarda 🧊

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po filmach to szału nie ma. Każda fibra popychana paluchem będzie się przesuwać. Także ten......

No wcześniej na innych tego nie robiłem dlatego myślałem ze to odda ta śliskość ale widze ze nie bardzo…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ma jakieś lekkie właściwości czyszczące ten ceramic qd od Gyeona czy strikte podbicie looku i śliskości? Dajcie znać czy nie przyciąga więcej brudu. Bo zauważyłem że przykładowo wetcoat mocno przyciąga i łapie brud. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym użyciu Gyeon Ceramic Qd też uczucia mieszane. Liczyłem na znaczne podbicie a tu tak średnio jest. Ale może jak postoi przez noc to miejmy nadzieje że będzie lepiej, damy szanse 😉 Nie wiem jak hydro bo to się okaże i jak łapie brud. Wszystko w najbliższych godzinach będzie widać. Dziś auto umyte na dwa kubły i zaaplikowany jako jedyne zabezpieczenie. Okaże się też jak trwałość. Podczas aplikacji fenomenalny poślizg i tego nie da się odmówić. Rozetrzesz, docierasz drugą stroną i poślizg bajka. Produkt średnio z wodą, troche się maże ale nie ma tragedii.  Odnoszę wrażenie że klasyczny qdek na carnaubie ten niebieski jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.