Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Jak oceniacie Grass DETAIL Fast Polish (#DetailingowyDziadzia - YT zachwycony 🙂 ) w roli - użyj, przetrzyj, ciesz się w porównaniu do wcześniej zaproponowanych Good Stuff Gloss, Chemotion, ADBL Ceramic QD, soft99 luxury gloss (to moje typy na podstawie literatury forum)?

Patrzymy pod kątem efektu od mycia do mycia (powiedzmy co 2-3 tyg), a nie dłuższy efekt jak na CarPro Elixir czy prostaff cc water gold.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, zieloczek100 napisał:

Jak oceniacie Grass DETAIL Fast Polish (#DetailingowyDziadzia - YT zachwycony 🙂 ) w roli - użyj, przetrzyj, ciesz się w porównaniu do wcześniej zaproponowanych Good Stuff Gloss, Chemotion, ADBL Ceramic QD, soft99 luxury gloss (to moje typy na podstawie literatury forum)?

Patrzymy pod kątem efektu od mycia do mycia (powiedzmy co 2-3 tyg), a nie dłuższy efekt jak na CarPro Elixir czy prostaff cc water gold.

Będę kontrowersyjny 😁 Sonax the Best 😉 Auto trzeba myć (przynajmniej) raz na trzy tygodnie i przelecieć niekoniecznie nie wiadomo jakim QD.. 

Po myciu, czasami bez osuszania psikać QD Sonax'a i zapomnieć o "wyścigu szczurów" 😁 za "najnowszymi" produktami...... 😊

 

Ot tak, "na dobranoc" 😁, żeby dobrze się spało 🌲🌲🌲🌛🌛🌛🌛🌛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2020 o 19:38, menior napisał:

A co byscie proponowali do auta zabezpieczonego powloka(serum+exo) ? Aque coating booster,Softa99 egg platinum  liquid czy moze Water golda 🤔

A może bez szaleństw i QD od Gtechniq? Bardzo fajne QD. Przy tak mocnym zabezpieczeniu jak Serum, moim zdaniem nie potrzeba boosterów czy mocnych qd/qw.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zieloczek100, a forum przeglądał ?

 

 

W dniu 27.11.2020 o 05:57, kriss76b napisał:

Witam,

Używał już może ktoś CC water gold premier i ma porównanie do z tradycyjnego water golda?

Dzięki i pozdrawiam

Ty też nie poszukasz ?

 

 

W dniu 27.11.2020 o 08:17, rygryss napisał:

Sprawdź sobie adbl ceramic

 

Dla mnie nic ciekawego. Produkt bezpłciowy zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Strus napisał:

@zieloczek100, a forum przeglądał ?

 

Forum czytałem zanim się na nim zarejestrowałem.

Właśnie przeglądałem i zauważyłem zależność pomiędzy postami pod testami produktów, a postami w temacie ogólnym, akurat tutaj jaki QD - w tematach ogólnych istnieje duża lekkość wyrażania opinii 🙂

Dużo dobrego przeczytałem o Soft99 LG, zamówiłem, mamy jeszcze ochotę kupić coś typowo quick, gdzie nie ma opinii, że może się mazać itp. - typowo, myję, używam, chowam - nie wiem dlaczego, ale moje serce podpowiada Good Stuff Gloss 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zieloczek100 napisał:

Forum czytałem zanim się na nim zarejestrowałem.

Właśnie przeglądałem i zauważyłem zależność pomiędzy postami pod testami produktów, a postami w temacie ogólnym, akurat tutaj jaki QD - w tematach ogólnych istnieje duża lekkość wyrażania opinii 🙂

Dużo dobrego przeczytałem o Soft99 LG, zamówiłem, mamy jeszcze ochotę kupić coś typowo quick, gdzie nie ma opinii, że może się mazać itp. - typowo, myję, używam, chowam - nie wiem dlaczego, ale moje serce podpowiada Good Stuff Gloss 🙂

GS Gloss, Funky Witch Botox - klasyczne QD typu Psiknij-Przetrzyj-Zapomnij. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, zieloczek100 napisał:

Dużo dobrego przeczytałem o Soft99 LG, zamówiłem, mamy jeszcze ochotę kupić coś typowo quick, gdzie nie ma opinii, że może się mazać itp. - typowo, myję, używam, chowam - nie wiem dlaczego, ale moje serce podpowiada Good Stuff Gloss 🙂

Poprzednią fukupikę zużyłem i była super. Nowa do mnie jedzie dopiero. Stara zachowyała się jak QD ppz z bonusem w postaci przesadnej wręcz trwałości. Look fajny. Ogólnie na tyle fajny, że kupiłem kolejną. Jak chcesz QD po myciu bez oczekiwań odnośnie trwałości to koch chemie fse jest dla mnie sztosem. ppz, coś tam od siebie dodaje, bardzo fajna śliskość. Bonus, radzi sobie z waterspotami. Jedyny QD, który wożę w aucie na codzień. Używam w domu do lakierowanych frontów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednią fukupikę zużyłem i była super. Nowa do mnie jedzie dopiero. Stara zachowyała się jak QD ppz z bonusem w postaci przesadnej wręcz trwałości. Look fajny. Ogólnie na tyle fajny, że kupiłem kolejną. Jak chcesz QD po myciu bez oczekiwań odnośnie trwałości to koch chemie fse jest dla mnie sztosem. ppz, coś tam od siebie dodaje, bardzo fajna śliskość. Bonus, radzi sobie z waterspotami. Jedyny QD, który wożę w aucie na codzień. Używam w domu do lakierowanych frontów itd.

Kolego odnośnie tego Koch FSE ostatnio ogladalem test niemieckiego youtubera w którym pokazywał ze długotrwałe używanie FSE osłabia powłoki ceramiczne ! Podobno ma w sobie jakieś substancje które maja właśnie radzić sobie w water spotami ale efektem ubocznym jest właśnie osłabianie powłok. Forensic tez o tym wspominał Ciekawa sprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko nie ma produktów idealnych, chyba
Przymierzam się do niego i jakoś nam nie po drodze

Oczywiście zgadzam się! Ale tez nie często spotyka się QD który wcina powłoki

Ja osobiście nawet go lubię! Podobnie jak [mention]analyzator [/mention] wożę go w aucie i używam żeby rozmiękczyć ptasie guano poza tym fajny qd! PPZ, bardzo fajna śliskość, ciekawy zapach, rozsądna cena (ok 40zl/litr) i co najważniejsze usuwa świeże WS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bapko napisał:

Oczywiście zgadzam się! Ale tez nie często spotyka się QD który wcina powłoki emoji23.png

Pytanie w jakim stopniu...

Bo zwykłe mycie też "wcina" powłokę

Nawet producenci podają czasami trwałość nie tylko w miesiącach, kilometrach ale również ilości myć, np:

https://fxprotect.com/pl/sklep/powloki-ochronne/vision-coating-c-12/
Czas ochrony: 1 rok / 45 myć detailingowych

 

Jak do tej pory nie widziałem ani jednego rzetelnego testu wspominającego, że QD wydłużają lub skracają trwałość bazowego LSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko o to? 

 

Nie bardzo rozumiem w języku wroga ale widzę że pokazuje zaburzone hydro. Próbował to wymyć czy odtłuścić i zobaczyć czy pod spodem nie ma po prostu zdrowej powłoki?

Edit: jest jakiś urywek że po fse wrzuca giona prep. Z jednej strony nie wierzę żeby prepem nie wymylł Kocha, z drugiej strony zdaje się że przejechanie powłoki prepem jest bardziej agresywne niż kochem.

Większość water spot removerow to będą mocne kwasy pachnące jakby chcialy cie zabić 🙂 fse to jest kwaśnawy leciutki quick detailer na moje oko. Teza że qdkiem można uszkodzić powłokę robi mi mindfucka 🙂

Znalazłem film na którym gościu testuję wpływ fse na lsp. No z jednej strony nie było widać żeby wielokrotne użycie ubiło nawet delikatniejsze produkty.  z drugiej strony biorąc nadrzędną zasadę że używamy najdelikatniejszych produktów czy metod Koch fse nie powinien być rozważany jako podstawowy produkt qd bo tak czy inaczej jest niepotrzebnie mocny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2020 o 20:18, analyzator napisał:

Znalazłem film na którym gościu testuję wpływ fse na lsp. No z jednej strony nie było widać żeby wielokrotne użycie ubiło nawet delikatniejsze produkty.  z drugiej strony biorąc nadrzędną zasadę że używamy najdelikatniejszych produktów czy metod Koch fse nie powinien być rozważany jako podstawowy produkt qd bo tak czy inaczej jest niepotrzebnie mocny.

I takie jest podsumowanie filmu. Stosowany raz na jakiś czas gdy trzeba nie ma większego wpływu. 

Choć pewnie znajdą się nadgorliwi co wyleją litr takiego qd z odkamieniaczem na samochód w miesiąc a potem będą narzekać 😁

 

Używanie dużej ilości chemii nie czyni z człowieka profesjonalisty. Profesjonalista używa swoich narzędzi umiejętnie i z rozsądkiem

  • Lubię to 7
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ghost napisał:

Używanie dużej ilości chemii nie czyni z człowieka profesjonalisty. Profesjonalista używa swoich narzędzi umiejętnie i z rozsądkiem

O to to to właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.