Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem kilka filmików na YouTube i tam wysłuchałem ze grafenowa powłoka może się zapchać przy stosowaniu innych środków np opartych na kwarcu i woskach

Dlatego polecają qd grafenowe

Co ciekawe stosowanie odwrotnie na położony kwarc , ceramikę daje bardzo dobre efekty

Nie wiem od czego to zależy nie znam się nań tyle

 

 

Nano Graphene Coat, na powłokę ceramiczną.

- poprawa głębi i połysku

- mocna śliskość

- krótki czas wiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem kilka filmików na YouTube i tam wysłuchałem ze grafenowa powłoka może się zapchać przy stosowaniu innych środków np opartych na kwarcu
Dlatego polecają qd grafenowe
Co ciekawe stosowanie odwrotnie na położony kwarc , ceramikę daje bardzo dobre efekty
Nie wiem od czego to zależy nie znam się nań tyle
 
 
Nano Graphene Coat, na powłokę ceramiczną.
- poprawa głębi i połysku
- mocna śliskość
- krótki czas wiązania

A powłoki graphenowe nie maja przypadkiem drobnego procenta graphenu a cała baza to w większości kwarc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powłoki graphenowe nie maja przypadkiem drobnego procenta graphenu a cała baza to w większości kwarc?

Nie wiem nic na ten temat , trzeba by specjalistę jakiegoś w tej dziedzinie zapytać

 

Ostatnio bawię się na moim aucie kanapka qd z grafenem -środek z kwarcem ( w moim przypadku CCWG) , wcześniej było położone Ultracoat Hd które już zaczynało słabnąć , wiec podbijam taka kanapka lakier przy wycieraniu po myciu

Efekt jest taki ze lakier zrobił się wyraźnie bardziej śliski polepszyła się hydrofobowość, s co najważniejsze w ten sposób bardzo szybko ogarniam sobie auto i w miarę bezpiecznie wycieram 0781054a2e4a94dd3e9c9ee42d53dfe8.jpg&key=f571e93de4aecc148eef53e3410ee9b4dbe37ba2a5a332ba61d89cc501a98b7e

Tak to wyglada na dwóch autach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, therioon napisał:

wysłuchałem ze grafenowa powłoka może się zapchać przy stosowaniu innych środków np opartych na kwarcu

to normalne, że top coat przejmuje właściwości hydrofobowe. Nie ważne czy to wosk brazylijski, kopalniany, polimery, powłoki teflonowe, kwarcowe, tytanowe, ceramiczne SiC...

 

Tak jak wcześniej nie zalecano kładzenia wosków na powloki. Większość pisała że wosk "zapycha" powłokę (durne określenie). Po prostu ją pokrywa i tymczasowo traci się właściwości za co ktoś sporo zapłacił. O potocznym gryzieniu można było mówić jak wosk zawierał rozpuszczalniki naftowe, tu były ewidntne ostrzeżenia producenta o szkodliwych reakcjach, możliwej degradacji powłoki a nawet lakiieru. Dlatego np Soft zaczął robić woski do powłok na bazie wody.

 

Dlatego chciałem się dowiedzieć jak to możliwe że te produkty się gryzą? Bo zmiana właściwości ze względu na nowy top to najzwyklejsze zjawisko

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Domel napisał:

coś się tam bawię

Znalazłeś jakiś qd, o którym możesz z czystym sumieniem powiedzieć, że jest w stanie zauważalnie poprawić wygląd świeżego skorygowanego lakieru? 

 

Jestem ciekaw Twoich przemyśleń i obserwacji na przestrzeni lat i stosu produktów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
42 minuty temu, ghost napisał:

Znalazłeś jakiś qd, o którym możesz z czystym sumieniem powiedzieć, że jest w stanie zauważalnie poprawić wygląd świeżego skorygowanego lakieru? 

 

Jestem ciekaw Twoich przemyśleń i obserwacji na przestrzeni lat i stosu produktów

Musiałbym rachunek sumienia zrobić.

Bardziej QW celują w to okno.

Siądę kiedy w piwnicy i przejrzę sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2020 o 13:55, Zimpex napisał:

Witam, jaki qd polecacie do pielęgnacji po myciu? Na aucie leży powłoka ArtDeShine BX. 

Graphen BX to powłoka hybrydowa kwarcowo-grafenowa i można na nią kłaść co się chce byle by nie było w składzie za dużo carnauby (wtedy według szkoły powłoki ceramiczne mogą się zapchać owym woskiem) nic się nie pogryzie nawet przy grafenie 5 letnim. Chodzi o to aby nie używać produktów, które mają gorsze właściwości od powłoki grafenowej i wtedy to qd przejmie właściwości powłoki i np jak powłoka miała nie tworzyć waterspotów i połozymy qd ktory ma do tego skłonności, to na długość trwania qd-ka bedziemy miec waterspoty, gorsze domywanie, większe łapanie kurzu itp itd.

@ghost Jest dokładnie jak mówisz chodzi o nie przyjmowania właściwości produktów które są słabsze od owej powłoki, nie po to kładziemy powłokę aby mieć później właściwości np SSW (nie ujmując nic ssw) 🙂
@therioon Ale co ty chcesz kłaść nano graphene coat czyli powłokę 5 letnią na jakąś inną powłokę ceramiczną ? Bo tak wnioskuje z twojego posta, nie ma to kompletnie sensu to jak byś kładł gyeon-a mohsa na aque, jak chcesz "cząstke' grafenu na powłoce ceramicznej to kładziemy maintance lub BX jako swoisty top coat. A no i od kiedy CC water gold (CCWG) to jest kanapka grafenowo-kwarcowa ? 😄


Wracając do twojego pytania @Zimpex jeżeli jesteś z Łodzi to jest wysokie prawdopodobieństwo że kładłeś te powlokę u mnie w Aleksandrowie Łódzkim, możliwe też że się mylę 😄, ale jako osoba używająca produktów ADS polece ci kilka produktów fajnie siadających QD na KAŻDE powłoki.
- Prostaff CC water gold jako największy podbijacz hydrofobowości
- Artdeshine Graphene detailer jako oczyszczenie powierzchni, odetkanie powloki i lekkie podbicie jej właściwości (dobrze sciąga też waterspoty)
- Meguiar's quick detailer z serii gold lub ultimate jako quick lekko czyszczący i lekko podbijajacy taki pomeidzy Artdeshine a prostaff.

- Mozna smiało użyć produktów konkurencyjnych firm jak np aqua booster, reload czy inne cure-y nic się nie stanie
Nie polecam kłaść np takich produktów jak morning dew, ssw czyli swoistych quick detailerów z charakterem quick waxu, które według mnie mają słabą właściwosc samooczysczenia


Osobiście na Artdeshine BX kładłem u siebie Presto z polishangel i nie widze aby cokolwiek się zapchało 🙂 mimo ze nie powinniśmy nakładać carnauby na powłoki. Wydaje mi się że ta teza, jest barziej do nie aplikacji wosków, które mimo carnauby mają swoiste rozpuszczalniki i to one mogły by uszkodzic/zapchać powłokę.

@Strus dzieki za info 🙂

  • Lubię to 4
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem nowego QD-eka do mojej kolekcji. Obecnie moimi ulubionymi są:

- GF Show Detailer - super przyciemnienie, maskowanie, niska cena, ale ciężka aplikacja

- Prostaff Water Gold CC - świetne lustro, genialne kropelkowanie, bardzo łatwa aplikacja, bardzo wysoka cena.

Myślę nad czymś pomiędzy. Macie może jakieś sugestie? Szukam czegoś co konkretnie podbija wygląd, łatwiejsza aplikacja od Show Detailera i niższa cena niż za Prostaffa. 

Myślałem może o CarPro Elixir, dobry pomysł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gozdziu23 dzięki za obszerna wiedzę na ten temat

 Poprawiłem posta może teraz jest bardziej precyzyjnie

Nie chce kłaść na razie Bx bo mam jeszcze działająca powłokę

Moja kanapka to qd z grafenem i dodatek ccwg , tak dla testów trochę je zmieszałem i używam , wiem ze może być to eksperyment który nie ma sensu

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/14/2020 at 8:07 PM, Gozdziu23 said:

Wracając do twojego pytania @Zimpex jeżeli jesteś z Łodzi to jest wysokie prawdopodobieństwo że kładłeś te powlokę u mnie w Aleksandrowie Łódzkim, możliwe też że się mylę 😄, ale jako osoba używająca produktów ADS polece ci kilka produktów fajnie siadających QD na KAŻDE powłoki.
- Prostaff CC water gold jako największy podbijacz hydrofobowości
- Artdeshine Graphene detailer jako oczyszczenie powierzchni, odetkanie powloki i lekkie podbicie jej właściwości (dobrze sciąga też waterspoty)
- Meguiar's quick detailer z serii gold lub ultimate jako quick lekko czyszczący i lekko podbijajacy taki pomeidzy Artdeshine a prostaff.

- Mozna smiało użyć produktów konkurencyjnych firm jak np aqua booster, reload czy inne cure-y nic się nie stanie
Nie polecam kłaść np takich produktów jak morning dew, ssw czyli swoistych quick detailerów z charakterem quick waxu, które według mnie mają słabą właściwosc samooczysczenia

 

Czyli na takie Kisho Si-701 + Si-901 + FX Protect Vision Coating nie polecasz ADBL SSW ale można Prostaff CC Water Gold?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, roger7 napisał:

Czyli na takie Kisho Si-701 + Si-901 + FX Protect Vision Coating nie polecasz ADBL SSW ale można Prostaff CC Water Gold?

Można wszystko, kluczem jest poznanie właściwości samej powłoki i podbicie jej czymś co uzupełnia braki powłoki, na pewno nie aplikować produktu który ma gorsze właściwości od niej samej, bo jaki to sens 🙂
Z kisho nie pomoge, w życiu nie miałem tego rękach, ale water gold jest uniwersalny, nigdy gorzej nie zrobi po prostu rewelacyjny produkt 🙂

W dniu 15.05.2020 o 06:37, therioon napisał:

Gozdziu23 dzięki za obszerna wiedzę na ten temat

 Poprawiłem posta może teraz jest bardziej precyzyjnie

Nie chce kłaść na razie Bx bo mam jeszcze działająca powłokę

Moja kanapka to qd z grafenem i dodatek ccwg , tak dla testów trochę je zmieszałem i używam , wiem ze może być to eksperyment który nie ma sensu emoji12.png

Jak będziesz chciał kłasc BX dokup dedykowany grunt levelling, o wiele lepsze hydro będzie (sory za offtop)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/15/2020 at 11:34 PM, Gozdziu23 said:

Można wszystko, kluczem jest poznanie właściwości samej powłoki i podbicie jej czymś co uzupełnia braki powłoki, na pewno nie aplikować produktu który ma gorsze właściwości od niej samej, bo jaki to sens 🙂
Z kisho nie pomoge, w życiu nie miałem tego rękach, ale water gold jest uniwersalny, nigdy gorzej nie zrobi po prostu rewelacyjny produkt 🙂

Rozumiem, że nie ma problemu, żeby kłaść water gold na mokry lakier w czasie osuszania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, roger7 napisał:

A ktoś stosował OPTIMUM Opti-Seal, daje równie dobre efekty ja CC Water Gold?

Nie daje aż takiej szklistości, jak Prostaff CC WG, ale jest prosty w aplikacji i ogólny efekt jest całkiem fajny - jedynie należy unikać aplikacji w słońcu, na rozgrzany lakier. Można też wykorzystywać go jako pomoc przy osuszaniu lakieru po myciu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.