Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie "do kolekcji" kupiłem Turtlewaxa ICE, u nas, sory za caps, TURTLE WAX ICE WOSK SYNTETYCZNY HYDROFOBOWY 500ML

Pierwsze użycie. Świetny trigger ale kapie. Zapach bardzo intensywny, szarego mydła? Na powietrzu poiwnno być ok, w garażu zbyt intensywny, dla mnie nieprzyjemny i duszący.

Nakładanie bezstresowe, łatwiejsze niż elixira. Nie tak łatwe jak golda. Na jedną sensowną fibrę da się na pewno oblecieć auto.

Śliskość. Nie podjeżdża do ech2o czy elixira. Lepiej niż water gold. Ogólnie bardzo fajnie - śliskość jest, przy docieraniu to czuć.

Look. Tu mam z nim problem. Przy tych dwóch wspaniałych detailerach to łatwo nie ma. Na pewno dodaje od siebie. Na pierwsze oko to ciepławy plastik HD, nie ma szklistości golda, nie przyciemnia jak elixir i też nie maskuje w ten sposób. Niemniej śwaitła super grają na elementach, na których położyłem i miałem wrażenie, że coś się ciekawego dzieje. HD - odbicia lamp wydawały się "w lepszej rozdzielczości". Podobne wrażenie miałem z koch protector - też bomba polimerowa.  Może się go nawąchałem i miałem zwidy 😉 Popatrzę w innym świetle. Te mocno polimerowe towary mają chyba jeszcze jedną cechę - one sieciują po dotarciu i przy kolejnym podejściu do auta jest zdziwko. To zobaczymy.

Za tą kasę, przy spodziewanej trwałości, hmmm.

 

Edit: no to mamy pierwsze realne obserwacje. Wygląd o dziwo bardziej woskowy. Na pewno nie jest to shine jak w goldzie. Auto wygląda bardzo fajnie ale wiem że może lepiej. Fakt że dzisiaj jest pochmurno to nie ma takiego kontastu.

W dzień trochę padało i to co zauważyłem to na części dachu która była zrobiona eliksirem było więcej wody niż po turtle.

Ja ten produkt już lubię I choć nie będzie to mój pierwszy wybór to na pewno będę do niego sięgał 🙂

 

Edit2: po tygodniu deszczu dodatkwe obserwacje. Produkt dobrze zrzuca wodę. Mam zrobiony kawałek dachu i był suchy, obok po elixirze na lakierze siedziała woda. Jak na pogodę to auto zachowało się zadziwiająco czyste. Jakoś przemawia do mnie ten spokojny look. Coś jest w tym jak siedzi na uni.

IMG_20191007_165803.jpg

IMG_20191007_165749.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strus napisał:

To albo masz jakiegoś innego Elixira niż ja albo jakiegoś innego WG 🙂

WG jest śliski ale elixir jest bardziej śliski 🙂 nie mów, że u Ciebie jest inaczej (?). Używałem obu na kilku autach, również obok siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem do tej pory przyjemności korzystania z WG, ale niedawno zaopatrzyłem się w Elixira i muszę przyznać, że efekt śliskości jest naprawdę bardzo dobry.

Wbrew części opinii na forum, nie napotkałem się również z żadnymi problemami podczas docierania i to przy aplikacji na jedną puszystą fibrę (robiłem po 1-2 strzały mgiełką na element).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, baka napisał:

Czy jest cos lepszego od BSD Sonaxa na rynku pod względem trwałości, łatwości aplikacji, śliskości ?

pod względem trwałości - no tutaj jest ciężko bo BSD jest naprawdę niezniszczalnym wręcz QD. nigdy dokładnie nie badam trwałości produktów więc nie wypowiem się w 100% na ten temat. na temat trwałości BSD dodam tylko, że on nawet na felgach siedzi znakomicie, gdy inne QD, nawet te z kwarcem, się poddają

łatwość aplikacji - no tutaj to już będzie dużo produktów lepszych pod tym względem bo BSD bywa uciążliwy, szczególnie jeśli damy go za dużo. łatwiej się aplikują QD z Poorboysa, ADBL, Funky Witch, Finish Kare, Goodstuff Gloss Detailer no i oczywiście najbanalniejszy QD jaki spotkałem, czyli Prostaff Water Gold

śliskość - no tutaj też będzie na pęczki produktów lepszych pod tym względem, bo BSD przynajmniej wg mnie jest dosyć tępy w dotyku po aplikacji. wszystkie wymienione wyżej będą dawały bardziej śliską powierzchnię, ale pobije je na głowę CarPro Elixir (którego nie umieściłem przy punkcie o łatwości aplikacji, bo niektórym smuży na ciemnych lakierach przy za dużej ilości).

ogólnie to BSD jest super fajnym produktem jeśli chodzi o stosunek ceny/jakość. chętnie do niego wracam raz na jakiś czas. ale bierz i inne rzeczy, testuj i porównuj 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2019 o 01:31, asaledr napisał:

Wie ktoś który QD na rynku ma obecnie w składzie najwięcej naturalnej Carnauby? 

Ze znanych mi to Polishangel Presto Detail Spray. W tym QD widać gołym okiem pływające kawałki carnauba 🤩.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, baka napisał:

Czy jest cos lepszego od BSD Sonaxa na rynku pod względem trwałości, łatwości aplikacji, śliskości ?

Czy lepszy pod względem trwałości - sprawa dyskusyjna, ale pod kątem pozostałych oczekiwań lepszy jest Turtle Wax Ice Syntetyczny Wosk Hydrofobowy. Pod względem trwałości zbliżony jest też Carplan No 1 Super Gloss. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior ja kiedyś go kupiłem, posiadam auto w mono granacie i się połasiłem. Poza śliskością nie było tam nic szczególnego. Do wyglądu wniósł tyle co nic i po pierwszej aplikacji poleciał na forumową giełdę. Kupując ten produkt myślałem, że będzie coś więcej niż np. p40 albo finale, a tu nic. Daleko mu nawet do morning dew.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, maciek-drummer napisał:

@menior ja kiedyś go kupiłem, posiadam auto w mono granacie i się połasiłem. Poza śliskością nie było tam nic szczególnego. Do wyglądu wniósł tyle co nic i po pierwszej aplikacji poleciał na forumową giełdę. Kupując ten produkt myślałem, że będzie coś więcej niż np. p40 albo finale, a tu nic. Daleko mu nawet do morning dew.

Bo chcialem zastapic nim Quick Wax'a (tego w bordowej butelce) ktory byl moim ulubionym QD ze wzdgledu wlasnie na taki fajny,mokry,cieply efekt glebi koloru i spodziewalem sie ze ten Gold class bedzie podobny 🤔 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.