Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

@maciek-drummer no tak,ale mowimy jednak o innych produktach i ciekawi mnie czy to kwestia jak mowisz gustu czy ten Gold class az tak odbiega od Quick waxa,nie usmiecha mi sie wydawac 6 dyszek by sie tylko przekonac 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos stosowal i moze cos powiedziec na temat Quicka od Megsa Meguair's Gold Class premium quick wax? 
Miałem z serii Gold class i quick waxa i qd. Na czarnym lakierze, z quick waxa byłem całkiem zadowolony (w sumie moj pierwszy detalier/siuwax jakiego używałem parę lat temu). Widziałem trochę pogłębiony kolor względem nie stosowania niczego. Całkiem dobrze go wspominam. Może sentyment do pierwszych zabaw z takimi preparatami. Potem kupiłem QD z tej serii i jak dla mnie totalnie nic nie wnosi do wyglądu. Ot tylko do przetarcia.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ostatnio wpadł mi w oko w miarę nowy produkt P&S Bead Maker, cieżko cokolwiek znaleźć o nim na naszym podwórku, natomiast za oceanem same achy i ochy. Ktoś już testował, ma jakieś porównanie, czy ten gloss jest faktycznie taki nieziemski, jak ma sie do słynnego glossu Prostaff'a CC Water Gold?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, presik napisał:

Panowie, ostatnio wpadł mi w oko w miarę nowy produkt P&S Bead Maker, cieżko cokolwiek znaleźć o nim na naszym podwórku, natomiast za oceanem same achy i ochy. Ktoś już testował, ma jakieś porównanie, czy ten gloss jest faktycznie taki nieziemski, jak ma sie do słynnego glossu Prostaff'a CC Water Gold?

No właśnie w tym roku skupiłem się na woskach niż na QD'kach. Aplikowałem go tylko kilka razy - chyba coś tu o nim pisałem, jakieś szkoło i głębie robi - ale mi dupy nie urwał. Zostawiam go sobie na sezon 2020.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych filmików nie znalazłem, ale w innych Forensic Detailing zachwyca się nie miłosiernie, Pan TheOrganizer mówi nawet, że to game changer 😛 Może warto porównać te podbijacze glossu...narazie zostaje przy Prostaff'a CC Water Gold, zobacze jak się temat z Bead Makerem rozwinie, w sumie to jak jeszcze kupie z dwa QDki to mi życia zabraknie na aplikacje (po każdym myciu, raz w tygodniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, presik napisał:

Pan TheOrganizer mówi nawet, że to game changer

Aaa brałbym to z dużym dystansem. Oni dostają po 40k za odcinek więc gadają pozytywnie tak samo jak nasi "influencerzy". Pan w tym tygodniu dostał lekkiego kuksańca od "społeczności" bo zrobił "test" nowych Turtli czyli "starego" ICE'a z nowym "Hybrid coś tam..." Tylko ze ten drugi w jego prezentacji padł po użyciu deironizera a na opakowaniu wyraźnie pisze odczekać 24h od aplikacji do mycia a on robił od razu i ludzie zaczęli wypisywać po cholerę takie testy.

Obiecuję ze w przyłszym sezonie potestuję go mocno przez kilka miechów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, presik napisał:

Pan TheOrganizer mówi nawet, że to game changer

Powinien być zakaz przytaczania tego niekompetentnego osobnika bez wiedzy, który zareklamuje wszystko za co mu zapałacą, a nie umie przeczytać nawet instrukcji użycia produktu, co dopiero fachowo test zrobić

 

Swoją drogą jest niezły ubaw jak masowo znikają posty wytykające mu rażące błędy

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Prostaff; auto (2011) po one step + fusso + WG CC 🙂  (zdjęcie zrobione tydzień temu). sam jestem ciekawy co "na wiosnę będzie" 😉 (kolorowe odbłyski na szybie to cień z zadaszenia - poliwęglan - zdjęcie "prosto z telefonu").

ps gw.jpg

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
32 minuty temu, Domel napisał:

Rzeczywiście dodaje gloss'u 😄  Tac System: Shinee Wax

Spodziewałeś się rozbłysku jak podczas wybuchu w Hiroszimie? Na Twoim wyliganym MK1 nic więcej raczej się nie wyciągnie 😄

Jak ze śliskością? :-o

Daj później znać jak kropelkowanie i zrzut wody 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 minut temu, psemo napisał:

Spodziewałeś się rozbłysku jak podczas wybuchu w Hiroszimie? Na Twoim wyliganym MK1 nic więcej raczej się nie wyciągnie 😄

Jak ze śliskością? :-o

Daj później znać jak kropelkowanie i zrzut wody 😉

Hahaha ale zawsze 2 GU na plusie jest :P Oczywiscie to tylko zajawka - sprwdze sobie ten produkt na innych lakierach ;) Mój rzeczywiście i tak jest juz zbyt podbity ;)

U mnie na lakierze śliskość raczej słaba.

A wszystkie inne parametry obczaimy z czasem ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Domel napisał:

Rzeczywiście dodaje gloss'u 😄  Tac System: Shinee Wax

Jak się zastanowić to robi wrażenie. Wzrost 1-3 GU przy startowej wartości trzycyfrowej to bardzo dużo bym powiedział.

Na forensic channel odcinku z pomiarami glossmeterem koleś opisywał, że powyżej pewnej granicy ciężko coś ugrać.

Ubaw był jak w jednym w odcinków Apex testował Turtla, chyba seal & shine i przy starcie z niższych wartosci, po zastosowaniu GU jeszcze spadło 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost @Domel 

@ghost @ghost sorki że wołam kilka razy ale coś się popsuło.to dodam tylko że bardzo chętnie byśmy zobaczyli taki test dla wszystkiego co masz na półce 🙂 bardzo chętnie carpro elixir oraz water gold.

Widziałem wynik Apexa po turtulu a na dobitkę forensic przetestował protector wax. Oba jeśli chodzi o gloss to wypadły słabo. Mi sie look a przede wszystkim utrzymanie czystości po Turku bardzo podoba. Faktycznie odbicia są słabsze natomiast na czerwonym unii robi się trochę efekt candy. Protektor znowu jak na plastikowy gloss serio daję radę. Mam wrażenie że mu się nie usieciował bo wygląda godzinę-dwie po aplikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
16 minut temu, ghost napisał:

@Domel Dałbyś radę zrobić taki sam test przed/po z Elixirem?

Coś mi świta, że pomiary Elixira już tu robiłem i on przyciemnia mocno - czyli zbija gloss do 80GU. Ale jak tylko wyjdę zdrowotnie na prostą (2-3tyg) i będzie jeszcze pogoda to sprawdzę.

36 minut temu, analyzator napisał:

elixir

 

45 minut temu, ghost napisał:

Elixirem

Znalazłem:

 

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2019 o 11:03, Domel napisał:

Rzeczywiście dodaje gloss'u 😄  Tac System: Shinee Wax

Zrobiłeś fajne porównanie, to śmiało mógłbyś założyć nowy dedykowany temat Shinee. I przenieść posty.

 

Dokładne testy produktów też zrobię na wiosnę jak skończę moje laboratorium 🙂

 

Dziś pierwszy raz wrzuciłem ten spray na miesięczny wosk.

Pierwsze wnioski. 

Na idealnie zadbanym lakierze nie widać przyciemnienia, ale robi to co zapowiadali, podkręcił połysk 🙂 Już go lubię!

Aplikacja na czarnym, bezproblemowa, kolejny plus.

Przy 8 stopniach wydajność dobra, jeden strzał na fibrę i wystarcza na cały panel. 

 

Śliskość podkręca, ale w małym stopniu, nie tak mocno jak np. NGPSv3 (aplikowałem oszczędnie, nie na bogato).

 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Eidos71 napisał:

@ghost - bez zdjęć się nie liczy...

Słusznie, czekam na pewien sprzęt, jak dojdzie to będzie więcej niż tylko zdjęcia 🙂

48 minut temu, Gardor napisał:

Panowie a do mnie dotarł wczoraj Tac System Aqua Waterless od @CAR CRAZY. Mam nadzieje że znajdę czas i go sprawdzę 😄 

Wypas 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szukam QD/spraywax/quickwax na akcje, typu spot/zlot/wyjazd weekendowy, który podbije mi look w jak najbardziej możliwy sposób na ciemnym lakierze (ciemno brązowy - mocca). Szukam produktu, który będzie można stosować na woski lub powłoki i będzie się aplikował w prosty sposób bez niepotrzebnych mazów i docierań. Obecnie co mam i stosowałem z takich produktów to Tenzi Detailer Quartz Spray i ADBL SSW.

Po przeczytaniu części tego tematu i testów zauważyłem, że Prostaff Water Gold robi taką robotę, jednak nie wiem jak z aplikacją na woskach i powłokach. 😉 Czy polecicie go w moim przypadku, czy jednak coś innego macie w zanadrzu? 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.