Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

@Lukaso Ja dziś po umyciu szyb poleciałem SSW na wszystkie szyby . Bo już nie było czasu na AGP i NW. Działać działa spoko;D 

Dokładnie o to mi chodziło! I właśnie z wymienionych w niego lub ccwatergold bym celował. A powiedz jeszcze jak wycieraczki na nim się zachowują? Nie skaczą czy piszczą? Pod światło smug nie widać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Do białego perłowego lakieru Mazdy polecacie politurę Poorboy'a White Diamond? ;) Lakier bardzo zadbany, koliste swirle praktycznie niewidoczne. Zależy mi na tym by uzyskać wet looka i tak jeździć. Wstępnie będzie glinka i lubrykant/qd Carchema bo taki mam pod ręką. Dzięki!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupiłem ech2o próbkę i zrobiłem ~1:15. Nie wiem czemu ten szuwax nie jest bardziej popularny. Śliskość po aplikacji na poziomie elixira albo lepiej - mistrzostwo świata. Zero problemów - jedna fibra. Look. Pod spodem był dsw, wgold, ostatnie mycie elixirek. Jak odchodziłem od auta to wyglądało świetnie - jak po elixirze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ech2o próbkę i zrobiłem ~1:15. Nie wiem czemu ten szuwax nie jest bardziej popularny. Śliskość po aplikacji na poziomie elixira albo lepiej - mistrzostwo świata. Zero problemów - jedna fibra. Look. Pod spodem był dsw, wgold, ostatnie mycie elixirek. Jak odchodziłem od auta to wyglądało świetnie - jak po elixirze.

Bo carpro nie reklamuje sie wsrod odbiorcow i duza czesc osob nie zna ich oferty produktowej nawet, a technologicznie to jedna najlepszych firm i mimo wysokiej ceny jednostkowo jest ekonomiczna przy uzyciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, analyzator napisał:

Nie wiem czemu ten szuwax nie jest bardziej popularny.

Jak to nie jest..? Jeden z najpopularniejszych/najbardziej znanych produktów tej marki i jeden z najbardziej popularnych i znanych produktów wielozadaniowych. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator Ech2o znane znane 😉 produkt jest mega 😉 nawet nie zaburza działania powłok według mojego wewnętrznego małego testu 🙂 

a jako ciekawostka CarPro na swoim profilu zamieściło takie coś:

CarPro Ech2O 1:20 na oponie 😄 

69172839_1084563241737888_6295138539319328768_o.jpg.af1e3199fa6cd876f1f31a28ff2d0a0a.jpg

 
Nawet do odświeżenia skór jako QD 🙂 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przymierzałem się do colli520 i jestem zadowolony, takie prawdziwe QD.

Na Tigrze zebrałem nim kurz z 2tyg, bez zrobienia bałaganu (lane obficie), a najlepsze jest to, że po sobie zostawia tylko delikatny ciepły połysk i nie ingeruje w wosk/powłokę... dlatego ma dużo przeciwników 😂

 

 

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas22, może źle to ująłem... dla mnie ważne, że nie przejmuje hydro i wygląu.

Oczywiście, jeżeli ktoś lubi sikać po każdym myciu, też nie widzę w tym nic dziwnego/nietypowego

W strych czasach też zarzucałem qd na woski i po paru latach odpuściłem, cieszę oko woskiem który położyłem, jak się kończył zarzucałem kolejny.

 

 

Dla mnie QD służy do innych sytuacji... lecisz na zlocik i trzeba zdjąć kurz, kończy się wosk i nie mam czasu na zarzucenie itp.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w to lato nie miałem żadnego fajnego wosku, Petes mi się skończył na aucie teścia jakoś w maju, Nattysa kładłem już z 10 razy, jeszcze trochę go jest, ale no ile można. I położyłem sobie BH DSW jako bazę, która miałą trzymać się te miesiące lata i na to kładłem QDki, tak dla zabawy i przyjemności, w letni wieczór po myciu raz na tydzień lub dwa jak będzie czas.

I tak podsumowując to: Przeprosiłem się z QD1, przyciemnienie i kropelkowanie na plus, aplikacja tak trochę trudniejsza, ale to jest prawdziwy tytan wsród qd. Trzyma się długo, piękne hydro, można polecieć felgi i szyby. Na szybkie PPZ, które wymaga zdjęcia kurzu z rana po wieczornym myciu i dodania lekkiego blasku - Quick Magic od DM albo Botox od Funky. Fajne produkty od lokalnych producentów, banalna aplikacja, lekkie podbicie. Nic więcej nie trzeba na szybkie akcje, w kilka minut auto ogarnięte. Ale zakochałem się w SHOW, tu trzeba się napracować (mi najlepiej idzie aplikacja małym mikrofibrowym aplikatorem i dotarcie puszystą stroną grubszej mikrofibry) ale efekt na czarnym metalicznym i perle jest super. Krycie, podbicie głębi, zapach, praca z tym produktem jest na poziomie produktów od Funky Witch, które są chyba najbardziej przyjazne użytkownikowi z tych, które mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rygryss napisał:

@Tomas22, może źle to ująłem... dla mnie ważne, że nie przejmuje hydro i wygląu.

Szczerze to uważam to za pierdołki 😉

Też u siebie sprawdzam teraz trwałość wosku ale aż ręce swędzą by po myciu coś tak psiknac 🤪

Nawet nie wiem co o tym myśleć bo chorobsko mnie wykańcza. Zawsze mnie zaskakuje zniesmaczenie ludzi ze QD coś dodaje (hydro, look itp) Tak jakby woskowac auto i powiedzieć że do dupy bo się świeci 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

Automotive Care Quick Detailer Lemon - chłopaki są nawet na forum @AutomotiveCare.pl to powiedzą coś więcej.

Wylałem go już około 200ml z 500ml więc coś tam już mogę powiedzieć 😉

#zapach mocno intensywny cytrusowy - dla nie których może być za mocno - stwierdzam po fakcie, że jestem jeden dzień po mocnej anginie - aplikowałem go na lakier dziś i moje gardło i nos odczuwało lekkie podrażnienie - ale tak jak mówie jestem jeszcze na etapie kurowania 😉

#nic mi nie wiadomo o trwałość - mało mnie to interesuje w zasadzie bo dla mnie QDki to produkty do odświeżania lakieru (po myciu, od kurzu, lekkim deszczyku) i ten QD idealnie się sprawdza w tym zastosowaniu.

#kropelki - sprawdzę za kilka godzin po utwardzeniu.

#konsystencja mocno wodnista - przypomina mi mocno Botox tylko, że żółty 😉

#aplikacja banalnie łatwa nawet w słońcu, szybkie odparowanie, brak mazów - identycznie jak Botox.

#efekt (bez żadnych HDRów czy innych ulepszaczy) - nabłyszcza, odświeża, ciepły look.

2019-09-14-10-01-58.jpg


2019-09-14-10-02-01.jpg


2019-09-14-10-02-06.jpg


2019-09-14-10-02-09.jpg


2019-09-14-10-05-12.jpg


2019-09-14-10-05-15.jpg

Szukacie klasycznego, taniego:

ładnie pachnącego, funkcjonalnego QD na szybkie akcje - ten się nadaje idealnie 🙂

Spoiler

obraz.png

 

#domeldetailinglaboratory #domeltestuje #domeltest #domelowezakupy #domelglossmeter #qdtest #qstest #domelowyquickdetailer

 

 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.