Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
6 minut temu, Sinus napisał:

Ale efekty są takie same przy aplikacji na suchy i mokry lakier?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Nie, ale pytałeś o aplikację a nie o efekt 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił ktoś na testy Infinity Wax Synergy QD ceramic? Jeśli tak to gdzie można coś o nim obejrzeć lub poczytać. Oczywiście chodzi mi o źródła poza producentem, jakieś testy prywatne.

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost dawaj pomiary 😁

Ale prostolinijnie podzieliles QD. Fakt faktem według mnie jedyny słuszny podzial 😉

Shinee faktycznie spray, wipe, forget ? 

@ghost dawaj pomiary 😁

Ale prostolinijnie podzieliles QD. Fakt faktem według mnie jedyny słuszny podzial 😉

Shinee faktycznie spray, wipe, forget ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomas22 napisał:

dawaj pomiary 😁

 

Shinee faktycznie spray, wipe, forget ? 

Pomiary będą opublikowane na kanale IG gdy lepiej poznam produkt. Staram się podchodzić do tematu najbardziej profesjonalnie jak to możliwe, więc mam nadzieję, że wybaczysz mi czas oczekiwania 🙂

Niby to QW, ale aplikuje się łatwiej niż większość QD. Skoro na czarnym nie miałem żadnych problemów z aplikacją to musi być łatwy 😉

Nie sztuką jest zrobić produkt, który nic nie wnosi do wyglądu, odparuje i nie ma po nim śladu. Dobry detailer potrafi wnieść coś do wyglądu i ten taki jest, a w niskich temperaturach 8-15'C nie miałem najmniejszych problemów z mazami.

 

Mam nadzieję, że z kurzem i odpychaniem brudu nie będzie tragedii

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dzisiaj wyciągnąłem przykurzony good stuff show detailer. Już zapomniałem jaki to jest kozak jeśli chodzi o look. Na czerwonym uni daje to ciepelko i oleistość.

Jakie znacie inne produkty na carnaubie i tym typem looku? Coś co rozwali na łopatki i jest końcem swiata. Bezpośrednie porównanie do luxury glossa?

Mam już dużo syntetyków a towaru bardziej naturalnego to show i równiez świetny tenzi carnauba spray. Na lato chyba wracam to naturki, wrzucę angelwax i po miesiącu-dwoch zacznę przykrywać. Nie ma sensu walić ciągle kozakami co trzymają po dwa miechy w zimie skoro myje co tydzień lub dwa. Walczymy o max look.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@InspektorKot o gdzieś się u sąsiada wala stary MD. Faktycznie był kozak i dorzucał ciepełko nawet na srebrenego metalika  🙂

@menior to jak nie masz jeszcze showa to "przy okazji" mała bula w promkach 20zł - no brainer.

Z syntetyków, które dają efekt nie-szkła i nie-plastiku, chociaż też inaczej niż karnabka, to carpro elixir i turtle wax ice. Oba też najwyższy poziom śliskości spokojnie się ścigają z showem.

Eh, gonienie króliczka 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, menior napisał:

@analyzator mi taki cieplutki efekt dawal Meguair's Quik Wax,bardzo go lubie choc coraz trudniej znalezc i sam szukam godnego nastepcy 

Gold Class zarówno QW jak i QD biją go na głowę.

Jeśli chodzi o naturala to polecam jeszcze Polishangel Presto . Połysk miazga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuciłem jakiś czas temu końcówkę starego SG MD. Rozwarstwił się i nawet wymieszanie już mu nie  pomogło. Miałem do niego mega sentyment. To jeden z moich pierwszych "lepszych" kosmetyków do auta. Gdyby nie chęć porządków to stałby dalej gdzieś w kącie 🙂  Na srebrnym, bez korekty dawal naprawdę przyjemny dla oka look. Widać było, że coś jest na lakierze. Tylko ten kurz latem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator  show juz czeka na testy,jak tez Poorboys qd+ 😉

@Berd  i wlasnie tymi chcialem go zastapic ale te Qd-ki z seri Gold class jakos nie ciesza sie dobra opinia,nawet tu pytalem i ktos stwierdzil ze MD juz daje lepszego kopa(a tego 3 butelki przerobilem) wiec sobie go odpuscilem,stosowales obydwa? Bo nie wiem czemu ale ten Quik wax najbardziej mnie urzekl narazie z tych z carnauba w porownaniu np.z MD czy Finale 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem Show-a na czarnym UNI. Efekt mega, bardzo podobny do tego co daje FW Paradise Gloss. Natomiast aplikacja w obecnej temperaturze nie jest tak szybka jak bym chciał. Trzeba się trochę postarać by nie zostały widoczne mazy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znajdę coś lepszego  na biały lakier BMW (biel alpejska) niż Prostaff CC Water Gold, co dałoby efekt szkła, lustra..? Szukać tylko wśród tych z dodatkiem krzemu ? 
Trwałość nie jest priorytetem.. Cena za Water Gold trochę wysoka, by brać w ciemno.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.