Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

  • Master

@maciek-drummer powiem tak - bywa różnie. Do lekkich QD stosuję najczęściej 'klasyczną' metodę czyli mgiełka na lakier i fibrą wytarcie. Z kolei te cięższe, które zresztą często nie dają mgiełki  (np. BSD) psikam na fibrę i przecieram.  Ale przyznam, że nie jest to żadna regułą i zależy od tego jak mi się w danej chwili spodoba ;-) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maciek-drummer napisał:

Panowie jestem tu nie od dziś i może to głupie pytanie, ale Wam zadam.

Jak Wam się lepiej nakłada Quick Detailery, na lakier bezpośrednio czy może na fibrę i dopiero na element? 

Tak pytam z ciekawości 😉

qd lub produkty bezproblemowe na lakier klasycznie

- zaleta szybkość

 

ciężkie qd/spray sealanty na mikrofibrę i krzyżowo jak powłoki a potem dotarcie

- ta metoda jest bardziej czasochłonna, ale dokładniejsza i zużywa się mniej produktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Autobrite albo Gyeon czy lepiej dołożyć się do czegoś lepszego?

 

Maciek rozumiem, że wszystkie 203 strony to czysta wiedza bez zbędnych postów jak mój czy twój? Gdyby to nie było forum DYSKUSYJNE to rozumiem, ale to nie jest poradnik, gdzie na pierwszej stronie masz odpowiedź. Sytuacja na rynku zmienia się, cały czas dochodzą nowe produkty, albo nowi ludzie z innym doświadczeniem więc nie rozumiem Twojego zażenowania. Mam nadzieję, że moderacja usunie te wpisy, albo inni użytkownicy nie będą musieli czytać tych wypocin.

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kivlov napisał:

Panowie jaki QD daje wam najlepszy efekt przyciemnienia i blasku koloru?

Używałem ADBL oraz RRC, ale może warto zainwestować w coś lepszego?

- a zauważyłeś po zastosowaniu „jakąś” różnice między qd ADBL  od Rrc ? 🤭😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, blady666 napisał:

- a zauważyłeś po zastosowaniu „jakąś” różnice między qd ADBL  od Rrc ? 🤭😂

ADBL łatwiej mi się rozprowadzał i pachniał nieziemsko, ale przyciemnienie zapewne było podobne. Teraz nałożyłem wosk w płynie dodatkowo CHG i to zrobiło mega robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak twoim zdaniem przyciemnienie było na tym samym poziomie / podobne adbl vs Rrc ,  a adbl z qd Że tak powiem jest dosyć wysoko w rankingu , to ciężko będzie ci to przebić:...

Podejrzewam że jeszcze trochę czasu / praktyki / przerobienia produktów by zacząć dostrzegać i doszukiwać się różnic między produktami ...by móc obiektywnie ocenić 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2019 o 14:50, blady666 napisał:

Coś na szybko

którego qd kupić który nie będzie podjadał wosku , nie wniesie nic do wyglądu , i nie przejmie kropelkowania dedykowanego położonego wosku ? 

yyy....to po co ci QD ? zazwyczaj QD podbijają look i kropelkowanie i takie jest jego zadanie. namachać sie na próżno troche bezsensu. Równie dobrze możesz prysnąć wodą demineralizowaną i przetrzeć fibrą. Skoro nie chcesz aby QD coś wniósł a jedynie przetrzeć ot tak po myciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używał z was Autobrite Top Gloss Shine? Wczoraj sobie zamówiłem, ale z opisu wynika, że może służyć jako wosk i różne sposoby nakładania. Na forum nic nie mogę znaleźć.

Koszt za 500ml 54zł.

Opis:

Autobrite Top Gloss Shine - Pierwszy na rynku preparat, dzięki któremu uzyskasz wspaniały połysk lakieru bez żadnego wysiłku. Najpierw umyj dokładnie auto, spłucz i wysusz, następnie wybierz jedną z 3 dostępnych form aplikacji:

Pianownica:

Wlej 200ml produktu, dopełnij do końca czystą wodą, dobrze wstrząśnij, aby wymieszać roztwór, następnie spianuj zwyczajnie auto, odczekaj 5-10 min i wytrzyj je do sucha wysokiej jakości ręcznikiem z mikrofibry.

Wiadro:

Zastosuj produkt Top Gloss Shine jako szampon. Dodaj 100ml produktu na 10l wiadro wody i zwyczajnie myj pojazd rękawicą, następnie spłucz i ciesz się piorunującym efektem.

Ręcznie:

Spryskaj lakier, następnie dotrzyj wysokiej jakości ręcznikiem z mikrofibry

Pojemność: 500ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tydzień przed nałożeniem powłoki zdjąłem wszystko co było na aucie roztworem APC RedDevil i pianą Tenzi Truck, potem przetarłem IPA 1:1 i na gołe auto położyłem QD TuningKinz. Powiem Wam, że na czarnym świetny efekt, w ciągu tygodnia zrobiłem 600km i 2x myjkę zaliczyłem z aktywną pianą i było widać, że kropelkuje. Tym samym mogę polecić ten QD ze wzgl. na świetny look (przyciemnia) i dobre zabezpieczenie jak na taki produkt. Wosk zawarty w tym QD robi robotę, tylko na czarnym trzeba się przyłożyć do docierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.