Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, menior napisał:

jaka trwaloscia sie cechuje samodzielnie nalozony troche zapomniany DG951

DG Aquawax nie jest tak trwały, jak twierdzi producent. Miałem dotychczas dwie butelki tego QD (ostatnią skończyłem chyba 1,5-2 lata temu), ale nigdy nie traktowałem go jako samodzielne zabezpieczenie lakieru. To typowy quick detailer - łatwy w aplikacji, podbija trochę połysk. "Na czuja" mogę określić, że jego trwałość wynosiła w sezonie detailingowym, na "daily car" ok. 1,5-2 tygodni (czyli mniej więcej od mycia do mycia) - po tym czasie wzrokowo wygląd lakieru i stan bazowego zabezpieczenia wracały do stanu sprzed aplikacji tego QD. Nie dłużej wytrzyma pewnie zaaplikowany solo. Jest to jednak ocena subiektywna i niedokładna, z uwagi na to, że już od 1,5-2 lat nie posiadam tego QD na stanie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak bardzo chwala wszyscy Finish Kare 425.

 

Mnie zle sie zaprezentował.

W instrukci jest spryskać lakier, przetrzeć i wypolerować.

To znaczy rozsmarowac szmatką czyli zetrzeć, wytrzeć, usunąć środek?

Po naniedieniu można jakimś padem rozprowadzić i ... czekać aż przeschnie czy polerować mokry?

 

W tym mam problem. Wolę Porboys'aDiamond.../ Black... bo normalnie nanosimy emulsję i po wyschnięciu polerka

 

Avten Finish to jak płyn do szyb. Poradzcie bo zsniechałem prób i nawodkowałem w zamian auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, drufi napisał:

@MaArek77 Czy Ty oczekiwałeś po QDeku takiego efektu jak po ww. gleazach?

No cóż chyba tak.  Niewiedza ...

kolega może mnie oświeci to już nie popełnię błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 15.09.2019 o 15:14, menior napisał:

Ktos wie jaka trwaloscia sie cechuje samodzielnie nalozony troche zapomniany DG951 ? 

Nie przez wszystkich zapomniany 😉 Ja stosuję go namiętnie. Dla mnie jeden z lepszych siuwaxów w płynie.

Samodzielnie nałożony sprawdza się średnio. Położony na osłabiony wosk daje niezłego kopa.

Charakterystyczne cechy: łatwy w aplikacji - PPZ, świetny połysk, ładne kropelkowanie, mega śliskość - lakier w dotyku jest taki "aksamitny" jak po "woreczkowym" wosku.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MaArek77 napisał:

Tak bardzo chwala wszyscy Finish Kare 425.

 

Mnie zle sie zaprezentował.

W instrukci jest spryskać lakier, przetrzeć i wypolerować.

To znaczy rozsmarowac szmatką czyli zetrzeć, wytrzeć, usunąć środek?

Po naniedieniu można jakimś padem rozprowadzić i ... czekać aż przeschnie czy polerować mokry?

 

W tym mam problem. Wolę Porboys'aDiamond.../ Black... bo normalnie nanosimy emulsję i po wyschnięciu polerka

 

Avten Finish to jak płyn do szyb. Poradzcie bo zsniechałem prób i nawodkowałem w zamian auto

Ja rozumiem, że nie każdy od razu posiada wiedzę tajemną.

Ale takie posty są szkodliwe dla osób czytających.

Przychodzi początkujący, i zaczyna powielać w nieskończoność głupoty. Np. Tygodniowo stos osób nie potrafi odróżnić cleanera od ipy.

Dlatego warto by było jednak najpierw dowiedzieć się, czym różni się politura(glaze) od QD.

 

Na youtube masz tysiące filmów z używania quickdetailerów różnych firm.

Obejrzyj sobie odcinek, zobaczysz przykłady jak tego używać i ułożyć sobie w głowie po co to w ogóle jest.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, analyzator napisał:

dobre to to? taki ssw tylko śliski? 🙂 look/trwałość?

Przez nieco ponad 2 miesiące wytrwał położony "sprawdzająco" na przednich drzwiach i dachu "daily car" - potem usunąłem go, gdyż wskoczyła na samochód powłoka, więc realnej trwałości nie sprawdziłem. Lakier po aplikacji staje się śliski, ale nie w jakiś spektakularny sposób. Look.... Również nic spektakularnego - na w miarę zadbanym lakierze podbija połysk, ale nie w jakiś super sposób. Wg mnie to kolejny (po BSD, SSW i niedostępnym u nas WoWo's Crystal Sealant) płynny sealant, który - dzięki przeładowaniu polimerami - oferuje świetną trwałość i (w miarę - dot. WoWo's) prostą aplikację za niską cenę. Ale nie określiłbym tego sealantu jako rewolucyjny 😉 Teraz sprawdzam jeszcze czwarty taki produkt - CarPlan No1 Super Gloss.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, analyzator napisał:

Czyli będzie kolejny raczej na osłonięte części karoserii

Albo na okres zimowy dla osób, które mają możliwość myć ręcznie auto zimą i (korzystając z ogrzewanego garażu) w miarę szybko zaaplikować kolejną warstwę płynnego, trwałego syntetyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, analyzator napisał:

look nic specjalnego to pewnie skończę z watergoldem czy elixirem na topa

Elixir i Water Gold dają o wiele lepszy połysk. TW Ice WSH oferuje trwałość zabezpieczenia w niskiej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dobrze rozumiem, że QDekami można osiągnąć dwa efekty, jeden to efekt lustra jak u Ciebie @jedrek1980, ale są też QDeki które bardziej robią taki też efekt ziarna i błyszczenia tego lakieru, przyciemnienia czy jak to ująć. Prostaff CC jest efektem lustra, a są też QDeki od wyciągania ziarna i wetlooku czy jestem w błędzie i to tylko zależy od tego jaki jest lakier na samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle myślisz. To co przyciemnia automatycznie tłumi ziarno i jest gorzej widoczne. Fakt QDki można podzielić jak i inne środki na te które mocno przyciemniają i dają efekt mokrego lakieru albo plastikowy look czyli szkło/połysk. Jak dany środek mocno przyciemnia automatycznie lakier traci na połysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.