Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam zakup któregoś z niżej wymienionych QD

artdeshine nano gloss paint sealant

carpro elixir

soft99 - fukupika

Jakiego efektu wizualnego, kropelkowania, trwałości mogę się spodziewać na srebrnym lakierze ?

Na lakierze mam położony soft99 fusso do jasnych lakierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADS NGPS to dobry  spray sealant.  Bajecznie wygląda na czarnym i jasnym graficie. Brzydko na żółtym. Po prostu. Daje mocne przyciemnienie,  które powoduje,że żółć traci swój urok. Oczywiście błysk daje  świetny, no ale przyciemniona żółć  wygląda gorzej,niż normalna. Właścicielce - córce - podoba się bardzo, mi trochę mniej.  Na żółty, jasny kolor wolę Optimum Instant Detailer w proporcji 1:3, przed imprezami 1:2. daje dużą jasność i dużą ,czystą szklistość. Pisze o żółtym bo to są podobne problemy jak na białym,srebrnym.  Produkt ADS świetny,ale licz się z tym,że mocno przyciemni Ci lakier. na srebrny dałbym jednak Optimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tomek1419 napisał:

Pytanie do tych, którzy mają oba w swoim arsenale. Co kupić?  FW Botox czy GS Glossa? 

Botoxa nie znam. A GS Gloss możesz brać jest kozak. U mnie został na stałe w arsenale, po premierze.

Banalna aplikacja, fajne szkiełko. Fajnie siada też na szybach. Psiknij, przetrzyj, zapomnij i w drogę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tomek1419 napisał:

Pytanie do tych, którzy mają oba w swoim arsenale. Co kupić?  FW Botox czy GS Glossa? 

Glossa jeszcze nie mam ale Botox jak dla mnie przekozak w przyciemnianiu i śliskosci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukeu @Eidos71
Robiłem już 2 "roztwory"
Pierwszy to woda + samo 
CARPRO ECH2O
Drugi to woda + CARPRO ECH2O + RELOAD

Sam Eliksir, który jest w sprzedaży w 500ml butli będzie lepszy i bardziej przyciemna lakier bo tak pisaliście stronę wcześniej niż takie dwie mieszanki?
Swoje "mieszanki" nie będą tak dobre jak Eliksir? 
I ta 50ml próbka Eliksira jest to zrobienia roztworu czy tego się nie rozcieńcza już?
Pytam bo chce kupić Elixira 500ml i chce się upewnić, że ten gotowy produkt będzie lepszy niż robienie samemu RELOAD + ECH2O
Jeśli tego 50ml się nie rozcieńcza z wodą to tego 500 też nie pewnie?
Pozdrawiam.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lukeu napisał:

@Dejmian Elixir jest gotowy. Mix (Reload,echo,woda) przeciemnia ciut gorzej. Zobacz mój test w temacie o Elixirze

Jest tyle tematów o elixirze a szukając po Twoim profilu też ciężko.. chyba, że masz na myśli ten mix co zrobiłeś pare stron temu w temacie "jaki QD"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 Musisz ignorować takie pytania, bo trend z FB, na którym ludzie czują potrzebę pisania odpowiedzi na dziesiąte pytanie tego samego dnia pt. „jaki szampon” wchodzi na forum. Ja rozumiem, że na początku ciężko się przekopać przez wszystko, ale czy nie można wpisać w wyszukiwarkę „Elixir” lub przeczytać opisu produktu na stronie? 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam to pytanie akurat nie denerwuje. Odpowiedziałem żartobliwie tym gifem hah. Ale są pytania na forum co mnie irytują i zazwyczaj ignoruje. Sam kiedyś zaczynałem. Tez trzeba być trochę wyrozumiałym i mówić o swoich błędach i złych wyborach 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który qd wybrać jako substytut niewiedzialnej wycieraczki na przedni szybę żeby nie zostawiał smug, w miarę odprowadzał wodę i wycieraczki nie skrzypiały/przeskakiwaly,
Mam w arsenale:
-Botox
-Elixir
-SSW
-Tavo Black Strong
-BSD
-CC Water gold

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko - generalnie na szybę powinien trafić dedykowany preparat do szyb. Jeśli jednak chcesz koniecznie zaoszczędzić i poprawić hydrofobowość szyby QD-ekiem, to tylko i wyłącznie taki, który oparty jest tylko na składnikach syntetycznych, bez dodatku olejków/wosków naturalnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bapko napisał:

Który qd wybrać jako substytut niewiedzialnej wycieraczki na przedni szybę żeby nie zostawiał smug, w miarę odprowadzał wodę i wycieraczki nie skrzypiały/przeskakiwaly,
Mam w arsenale:
-Botox
-Elixir
-SSW
-Tavo Black Strong
-BSD
-CC Water gold

IPA 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.