Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

Każde fabrycznie nowe auto , jeśli się przyglądniemy pod odpowiednim kątem i świetle, ma lekkie zmatowienie lakieru i delikatny "maczek".

Wiele osób z forum ma duże doświadczenie i tu moje pytanie. 

Czy to zmatowienie schodzi już np: za pomocą sonax perfect finish +  pad one step,  czy po bardziej ściennych  pastach, twardszych padach? (lakier vw). 

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, ziku napisał(a):

Czy to zmatowienie schodzi już np: za pomocą sonax perfect finish +  pad one step,  czy po bardziej ściennych  pastach, twardszych padach? (lakier vw). 

zalezy jaki lakier, jeden wystarczy finish a drugi bedzie potrzebował coś posredniego 🙂 tutaj jest bardzo duzo zmiennych i niestety nie da sie jednoznacznie odpowiedziec 🙂 robiłem juz nie jedno nowe auto i zwykle potrzebowały troche wiecej niz tylko liźniecie finishem, 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grechut Nie robiłem bezpośrednich porównań ciepły vs zimny Excede. Mam tylko porównanie takie, że zimny Excede 1:10 ma moim zdaniem większą moc czyszczenia niż Bonnet. No ale Bonnet też używa się zimny, no chyba że ktoś gotowy roztwór sobie podgrzewa przed użyciem w co wątpię 😉 Poza tym Excede można zawsze rozrobić w mocniejszym stężeniu np 1:5, gdy 1:10 rady nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, keza napisał(a):

@luk45z to nie wątpij, bo ja na przykład podgrzewam Bonnet, żeby był skuteczniejszy😁

Z ciekawości, w jaki sposób go podgrzewasz? Przelewasz do garnuszka i na palnik, mikrofala, kąpiel butelki w ciepłej wodzie czy jeszcze jakiś inny patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, keza napisał(a):

Ja korzystam z tej metody😉 Wlewam do wiaderka wodę gorącą i zabieram ze sobą do garażu. Po użyciu odkładam z powrotem do wiaderka

Ja ostatnio wszystkie potrzebne do czyszczenia płyny położyłem dzień wcześniej na grzejniku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, analyzator said:

Szukam Sonax BSD limited edition tonka vanilla / sondertidion. Widzieliście gdzieś to?

Info od dystrybutora jest takie, że nie będzie do PL oficjalnego importu. Gdzieś pisałem o tym na forum.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudiBlask - moim zdaniem warte, jeśli nie odstrasza Cię obecna cena. Kupiłem chyba na początku ubiegłego roku (lub pod koniec 2021), aplikowałem na razie chyba dwukrotnie (przynajmniej tak pamiętam). Aplikacja prosta i przyjemna, daje wyraźny, szklisty połysk i zauważalnie przyciemnia lakier. Deklarowaną trwałość producenta można - moim zdaniem - włożyć między bajki. Na pewno raz aplikowałem na lakier jałowy i raz potraktowałem ten produkt jako booster na nieco ponad roczną powłokę. W tym pierwszym przypadku GCSC trzymał się dobrze przez nieco ponad pół roku na daily car - z tego, co pamiętam chyba po 7, czy 8 miesiącach efekt hydrofobowości zaczął wyraźnie kuleć (pomimo podjętych prób chemicznego odtykania zabezpieczenia niewiele to dało). W drugim przypadku po prostu, po prawie dwóch latach, usunąłem powłokę - tutaj nie jestem w stanie obiektywnie określić stanu GCSC, gdyż zabezpieczenie nadal miało się dobrze, ale denerwowało mnie kilka rysek na lakierze (i chciałem po prostu odświeżyć lakier). Produkt jest wydajny, więc mimo wysokiej ceny (ja płaciłem chyba niecałe 200 PLN, lub delikatnie ponad 200) koszt aplikacji na jedno auto nie poraża. 

 

  • Dziękuję 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CarlosBlack

Ja wiem, że nie do prania ale ma możliwość pracy na mokro i jakbym np. Nielsen nap low foam który wymaga wypłukania woda to bym spróbował sobie patentu 😛.

Chodzi o ssawke do odkurzacza piorącego np. LiNK

 

Znalazłem coś takiego ale słabe ma opinie Link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.