Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Nie polecę produktu ale szedlbym w jakąś pastę onestepową. Bo ci się też przyda potem i da wykończenie. Najwyżej do tych rys będziesz podchodził kilka razy. Bezpieczniejsze niż cut na rotacji 😉 z fotek to rysy wyglądają poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrian89 szampon to optimum no rinse. Nie ma nic napisanego odnośnie mycia waterless.

Akurat ONR nie jest przewidywany jako waterless - w tej sytuacji użyłbym 1:16 (producent podaje takie dla QD). Są ekonomiczniejsze szampony rinseless


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem auto i po wytarciu szyb wycieraczkami gdy jest zimno zostają takie plamy, smugi jak na zdjęciu. Gdy auto się rozgrzewa to się normuje. Chciałbym to zniwelować. Zastanawiam się czy coś pomoże np soft Compound roll bądź może jakieś mleczko do polerowania szyb, jak tak to jakie ? 

 

Screenshot_2022-10-15-17-58-35-938_com.miui.gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Radu5 Ciężko to ująć na zdjęciu,  powiedz za tem czy problem jest na szybie od wewnątrz, czy też zewnątrz?  Jeśli od środka to zwyczajne dobrze ją umyj i ewentualnie odtłuścić.  Jeśli z zewnątrz to Compound lub Adbl glass polish.  Chyba że chcesz/możesz zadziałać maszynowo...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Radu5 Zatem rozwiązanie Ci już pisałem.  Zastanowiłbym się na Twoim miejscu nad NW (niewidzialna wycieraczka) po tym zabiegu.  Zamiast tafli wody będziesz miał piękne krople (ułatwiają mycie), które podczas szybszej jazdy przeczą prawom fizyki i uciekają na dach 😁

Ponad to moim zdaniem w zimę szyba mniej zamarza z NW 😉

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po myciu do ogarnięcia szyb z zewnątrz używam k2 nuta pro, bardzo fajnie też hydrofobowo działa. Dobra to chyba soft Compound zakupie i ogarnę szybke. Tylko chyba lepiej byłoby Compound z ? Czy roll on ? Dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel207kjNie jestem pewien na 100 % ale rozpuszczalnik epoksydowy chyba się do tego nada ale najpierw sprawdź działanie na niewidocznym miejscu. 

@penkus5 dzięki wielkie kiedyś trafiłem na tą pastę i za nic nie mogłem sobie przypomnieć co to było aż do dziś. Wielkie dzięki już zamawiam i testuje. Na pewno wrzucę jakiejś przebitki bo jest co naprawiać na mojej szybie. 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.