Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie na szybko, auto po polerce, wymyte eraser'em ale chcę umyć porządnie przed lsp (finalnie znowu eraser siądzie). Co z tej piątki i ew jakie stężenie? O Megs myślałem w drugiej kolejności CT.

IMG_20221010_152302.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, CarlosBlack napisał:

Pytanie na szybko, auto po polerce, wymyte eraser'em ale chcę umyć porządnie przed lsp (finalnie znowu eraser siądzie). Co z tej piątki i ew jakie stężenie? O Megs myślałem w drugiej kolejności CT.

 

Resety oba sprawdzą się idealnie 😄

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator

Wczoraj smarowałem Matt Dashem wnętrze Audi. Tradycyjnie na początku zyebal się trigger ( psiknął raz i już dalej nic - podobno standard w tych butelkach ).

Wziąłem więc na szybko zmieniłem trigger na jakiś taki z Tenziego ( od IPY ). Wyglądało to komicznie ale chyba tu tkwił szkopuł. Wiem, że ten ich trigger podawał bardzo małą ilość produktu i może dlatego po dwóch ruchach smarowało się na sucho. Tutaj na pewno było dawane więcej towaru ale znowu dużo dłużej mogłem pracować nim. Aplikator fibrowy nie wysychał po dwóch ruchach, tylko był cały czas wilgotny. Ba nawet raz zaaplikowałem 2 strzały i przejechałem cały boczek w drzwiach.

O ile problem zbyt szybkiego wysychania załatwiłem, tak znowu zaczeły mi się mazy robić na drewnie ( boczek + konsola środkowa ). Masakra, zostawiłem tradycyjnie do odparowania na chwilę ( może 5min ) i porobiły się straszne mazy na drewnie. O ile na plastiku spokojnie byłem w stanie dotrzeć nadmiar, o tyle na drewnie to jest jakiś dramat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być powodem bardziej szybkiego wysychania na lakierze ADBL AIO Soft? 

Leciałem na maszynie DA na 3 biegu na gąbce czerwonej z nata (tzw. twardy finish) i pasta strasznie zasychała na krańcach obszaru polerowania. Musiałem pomagać sobie lekko wilgotna fibrą żeby w niektórych miejscach ją zetrzeć. Pierwszy raz się z takim czymś spotykam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@7777777 inna gąbka. Czerwony nat na miękkim fordzie robił mi to samo z pastami koch chemie. Ew. mniejsze obroty, krótze wypracowanie. Pada zaimpregnuj jakimś QD/waterless. Na forum dostałem tipa żeby sprawdzić z padami supershine i zupełnie inna praca.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aucie leży LSP "X" (chyba to mało istotne)

Auto garażowane pod chmurką, zbiera się lekki kurz/brud. 

Czy jechać na myjnię opłukać demiralką, na to jakiś qd i wytarcie do sucha?

Czy może bez opłukania jakiś qd i zetrzeć ten kurz? 

Nie chcę zrobić kuku, bo ostatnio był łan stepik. Na aucie nie ma guano czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aucie leży LSP "X" (chyba to mało istotne)
Auto garażowane pod chmurką, zbiera się lekki kurz/brud. 
Czy jechać na myjnię opłukać demiralką, na to jakiś qd i wytarcie do sucha?
Czy może bez opłukania jakiś qd i zetrzeć ten kurz? 
Nie chcę zrobić kuku, bo ostatnio był łan stepik. Na aucie nie ma guano czy coś w tym stylu.

Niektóre QD wg. producenta można używać do starcia kurzu ale jest to całkowicie nieekonomiczne bo trzeba dobrze dać towaru, żeby nie jechać na sucho bo wtedy będzie bubu. Najlepiej jakiś rinseless w proporcji na waterless i nie żałować towaru, a jeszcze lepiej jak nie chcesz całej procedury rinseless z wiadrem, gąbką itp. to zrobić ze 2l rinselessa wrzucić garść mf, trochę do opryskiwacza i tak przetrzeć auto do czysta. Wtedy QD jak najbardziej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.