Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, PressionLife napisał:

Super dzięki teraz mogę spokojnie rozrabiać. Zamiast specjalnego aplikatora do dressingu opon myślicie, że zwykła gąbka do naczyń da radę ?

Da radę. Każdą gąbką w sumie da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MMCzysci napisał:

Generalnie tak, oprócz piany aktywnej - tę z ciepłą z kranu. Jeżeli zużyjesz roztwór szybko, być może nie ma to takiego znaczenia, natomiast jeżeli ma "stać", lepiej użyć demineralizowanej, żeby się "nie zepsuł".

Wyryte w skale z S20 FE 5G
 

Mi ecH2o z demi dostało pleśni 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@penkus5 @analyzator O to dobra nowina 😄 

 

Zabieram się do czyszczenia auta na dwa wiadra, będzie to moje pierwsze mycie. Auto nigdy nie było myte w ten sposób, zawsze płukane na myjkach bezdotykowych.

Czy ta kolejność działań jest dobra ? :

1. Piana aktywna (ADBL Yeti)

2. Płukanie

3. Apc + pędzelkowanie wnęk, emblematów, grilla etc.

4. Felgi, opony, nadkola (SG EF Wheel Cleaner, ADBL Vampire Liquid,, ADBL Tar and Glue Remover, SG Pure Black Tire Cleaner)

5. Płukanie

6. Mycie na dwa wiadra (FX Protect Nano Shampoo)

7. Dokładne płukanie

8. Suszenie ręcznikami

9. QD + dressing opon. (Sonax Brillant Shine Detailer, SG Back2Black Polymer Tire Dressing)

Wiem, że powinienem użyć ADBl Vampite Liquid i Tar and Glure Remover na lakier ale nie wiem w którym momencie mycia to zrobić, żeby produkt nie spłynął jak lakier będzie mokry. Po którym podpunkcie powinienem dorzucić użycie tych dwóch produktów, żeby to miało ręce i nogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2022 o 16:15, grechut napisał:

Ciekawe nie widziałem. Testowałeś może? Jak z trwałością?

U mnie ta np. carpro się na dwie części rozleciał. Tą co się trzyma oraz ta co się aplikuje. Mocno mnie zraziło 😕

A to dziwne. Ja mam już ponad rok i jest cały. Używany do nakładania ADBL Black Water, który potrafi po pierwszym użyciu rozwalić atomizer.

Mam też tego od Fireball. Jest mniejszy od CP, dla mnie osobiście mniej poręczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, majkel207kj napisał:

Ostatnio w ramach zabawy na lakier biała perła wrzuciłem  white diamond od PB który mi się walał i na to SSW, i wydaje mi się że SSW zauważalnie stępił i rozjaśnił white diamond, miał ktoś coś podobnego?

To są cechy ssw. Lakier jest po nim tępy. Look jest wyraźny, plastikowy, krótkotrwały w przeciwieństwie do hydro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2022 o 17:29, Bitek napisał:

@dejmian93 Najpewniej będzie jak odezwiesz się do producenta 🙂
LINK

Napisałem do nich, dostałem odpowiedź że dwa z nich mają SiO2 i różnią się wielkościa (chociaż z tego co widzę oba mają po 40g) natomiast Black Wax to wosk bez SiO2 i jest innym woskiem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myjecie  silniki elektryczne?

woda z karchera, parownica czy delikatnie z atomizerem i pędzelkami? 
 

na yt pewien użytkownik bez problemu zalewa cały silnik wodą z karchera , ale jakoś nie mogę się przekonać czy to aby na pewno bezpieczny sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.