Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@CarlosBlack

to ile Tobie schodzi z cleanerem? Może mógłbym to robić szybciej, ale zawsze starałem się minimalizować ryzyko, czyścić pady, zmieniać je często, wymywać, sprawdzić potem wszystko pod lampą i poprawić gdzie coś nie wyszło 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średniej wielkości auto ok 2 godziny, padów nie czyszczę a wymieniam, korzystam z dużej i małej DA, nie oszczędzam się z MF. Każdy ma swoją technikę i robi jak mu wygodnie, ważne żeby efekt był zgodny z oczekiwaniami 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zeea napisał:

Znacie może jakieś strony, blogi itp. miejsca gdzie można poczytać o detailingu lub podobnej tematyce? Początki, terazniejszosc, nowości jakieś, cokolwiek. Siedze w robocie i z miłą chęcią bym coś poczytał. Po polsku lub ang. 🖐️

https://www.detailingworld.co.uk/forums/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
14 godzin temu, zeea napisał:

Znacie może jakieś strony, blogi itp. miejsca gdzie można poczytać o detailingu lub podobnej tematyce? Początki, terazniejszosc, nowości jakieś, cokolwiek. Siedze w robocie i z miłą chęcią bym coś poczytał. Po polsku lub ang. 🖐️

https://kosmetykaaut.pl/ 😛

  • Lubię to 3
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, grechut napisał:

Jakieś zabezpieczenie deski + plastików wewnętrznych? Nie chodzi mi o PB NL czy FW Gentelman. Raczej coś trwalszego 🙂

Jak lubisz czerń całkowitą, to zdecydowanie Gtechniq Matte Dash. Pięknie siada na wszystkim 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 11.09.2022 o 21:44, audicoupe napisał:

Lampy corsa D twarde czy miękkie 600-800 wystarczy czy niżej? 

wiesz że to pytanie jest bez sensu 😅 wszystko zależy w jakim stanie są lampy i jaki efekt chcesz uzyskac 🙂 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Kolega postanowił nawoskować swoja służbową A6'kę z 2021r.
Zdecydował się na Foso Coat i w tym temacie nie ma dyskusji.

Moje pytanie jest takie, czy potrzebuje cleaner z właściwościami ściernymi, czy "czysty" wystarczy?
Jaki byście polecili z dodatkiem ścierniwa?
Micro Liquid Compound pomijam, bo będzie on używał DA do aplikacji.
Mi na wiosnę po takiej aplikacji został na lakierze biały pył i musiałem IPA przemyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2022 o 12:26, Mumins napisał:

Miałem na myśli przyciemnienie całkowite 😉 Jak lubisz mat, to nic lepszego nie znajdziesz - nazwa mówi sama za siebie. 

Kupiłem tego C6. Zobaczymy co to będzie. Mam jeszcze PB Natural Look ale nie pasuje mi do wnętrza Audi jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Saczi napisał:

Panowie, Kolega postanowił nawoskować swoja służbową A6'kę z 2021r.
Zdecydował się na Foso Coat i w tym temacie nie ma dyskusji.

Moje pytanie jest takie, czy potrzebuje cleaner z właściwościami ściernymi, czy "czysty" wystarczy?
Jaki byście polecili z dodatkiem ścierniwa?
Micro Liquid Compound pomijam, bo będzie on używał DA do aplikacji.
Mi na wiosnę po takiej aplikacji został na lakierze biały pył i musiałem IPA przemyć.

Dodo Lime Prime, Poorboy's Pro Polish 2 - to tak na szybko z delikatnie ściernych cleanerów. Czysty też spokojnie da radę. 

A może po prostu pastą finiszową? Po wszystkim wystarczy odtłuścić i już. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.