Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, grechut napisał:

Pany, coś na prawdę dobrego do aplikowania dressingu na opony?

wspomniany wyżej pędzel do makijażu 10868879543 druga opcja aplikator od CarPro

https://sklep.motogo.pl/carpro-tire-applicator-aplikator-do-opon?cd=15371320275&ad=&kd=&gclid=Cj0KCQjwmouZBhDSARIsALYcouoC5hOh_8AMM-2KgdajHARXnjLdJii37EgXvQ0sBuwLVtAVo1VmrWoaApjREALw_wcB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, peciu napisał:

Mam tego i nie jestem zadowolony. Chyba zainwetsuje w tego od WS bądź FXProtecta. Też gdzieś mi śmignał i ludzie go chwalili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu filmiku pewnego youtubera, żeby usunąć rysę na lakierze, po wypełnieniu jej, że to równo doszlifować papierem wodnym ale nie za bardzo żeby nie uszkodzić lakieru to całą rysę dookoła okleiłem taśmą bezbarwną, robiłem to z przerwą kilkudniową wolnym czasem i teraz mam problem z oderwaniem taśmy, rwie ona się na malutkie kawałki, bardzo ciężko ją podważyć, żeby zacząć odrywać, jest jakiś patent żeby to szybko sprawnie zrobił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Bitek napisał:

Sprawdź te profilowane od Fireball.

12139305175

@grechut

Ciekawe nie widziałem. Testowałeś może? Jak z trwałością?

U mnie ta np. carpro się na dwie części rozleciał. Tą co się trzyma oraz ta co się aplikuje. Mocno mnie zraziło 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, penkus5 napisał:

@majkel207kj podgrzej suszarką do włosów,  polewaj ciepłą wodą jeśli nie masz prądu w pobliżu... to rozpuści klej i powinno łatwo odejść. Najtańsze rozwiązanie 😉

Niestety nie pomaga, może odchodzi minimalnie mniej ale dalej ciężko i zaraz się rwie, próbowałem też przykładać szmatkę nasączoną zmywaczem silkonowym i też nie pomaga, może ktoś coś jeszcze doradzi bo w takim tempie to kilkanaście godzin mi zajmie usunięcie tego, ewentualnie czym podważać tą taśmę żeby znowu zacząć po zerwaniu, czymś co podważy ale ni uszkodzi lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Streat napisał:

wiesz że to pytanie jest bez sensu 😅 wszystko zależy w jakim stanie są lampy i jaki efekt chcesz uzyskac 🙂 

I tu bym polemizował bo np na takiej Vectra C lift papier  wodny 800 nie daje rady usunąć fabrycznej warstwy, lampy z typowym nalotem  na wysokości maski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, analyzator napisał:

@majkel207kj

Spróbuj czymś ala wd40. Zostaw na dłużej. Co to za taśma?

zwykła taśma bezbarwna, szeroka, taka do kartonów, nie wiem czy stara czy tragicznej jakości, że się od razu rwie przy odklejaniu

 

kolego Rafal9304 taki krążek zastosowany na taśmę nie uszkodzi lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, peciu napisał:

Zobacz ten, jak za te pieniądze to całkiem spoko i nie brudzi rąk. https://sklep.motogo.pl/work-stuff-clean-hands-tire-applikator-aplikator-do-opon-p5055

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, fenomen4detailing napisał:

Zobacz ten, jak za te pieniądze to całkiem spoko i nie brudzi rąk. https://sklep.motogo.pl/work-stuff-clean-hands-tire-applikator-aplikator-do-opon-p5055

Chyba się skuszę na ten pędzelek do makijazu. Widziałem na yt, że fajnie to działa 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tymi pędzelkami do makijażu bardzo fajnie się pracuje ale są jednak zbyt delikatne - po prostu szybko się rozpadają. A dokładnie pracując w moim przypadku jakimiś gęściejszymi dresingami muszę je mocniej dociskać do opony i zaczynają tracić włosie. W jednym nawet całe włosie się odkleiło i wypadło z rączki, oczywiście wkleiłem go od nowa ale tak się u mnie dzieje. Z wodnistymi dresingami jest znacznie lepiej jeżeli chodzi o ich wytrzymałość bo jednak nie muszę tak dociskać pędzelka do opony bo dresing siada łatwiej i mniej wtedy sam pędzel pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@penkus5No to może mnie się trafiły jakieś felerne. Ale nie przeszkadza mnie to w niczym - to jest narzędzie i niech się zużywa. Cena nie jest jakaś wielka więc biorę to pod uwagę. I dodatkowo tak jak napisałem - bardzo fajnie mi się nimi pracuje więc nie jest to dla mnie przeszkodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakieś firmy w których można zamówić folie na lampy wycięte już do konkretnego modelu auta? 
tak aby nie musieć robić samemu z formatki. 
 

 Z tego co widziałem w programie 101 napraw miał właśnie takie gotowce na przednie lampy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakieś firmy w których można zamówić folie na lampy wycięte już do konkretnego modelu auta? 
tak aby nie musieć robić samemu z formatki. 
 
 Z tego co widziałem w programie 101 napraw miał właśnie takie gotowce na przednie lampy.
pozdrawiam
Na pewno przez Detailing Academy da się to zrobić.

Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 16.09.2022 o 11:46, Pimps napisał:

@penkus5No to może mnie się trafiły jakieś felerne. Ale nie przeszkadza mnie to w niczym - to jest narzędzie i niech się zużywa. Cena nie jest jakaś wielka więc biorę to pod uwagę. I dodatkowo tak jak napisałem - bardzo fajnie mi się nimi pracuje więc nie jest to dla mnie przeszkodą.

wszystko zalezy jaki dressing, przykładowo takie CP pearl nie niszczy tego pedzelka w przeciwienstawie do DM czy Aua gdzie tam rozpuszczalniki mocno niszcza pedzelek 🙂 także tutaj moze byc problem z rozpadaniem sie go 🙂 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perlem dużą przyjemność. Samo się rozlewa po oponie. Trzeba tylko rozrzucić wstępnie towar bo od startu dużo podaje. Z gęstymi też sobie radzi ale o ile podaje mniej to brakuje tego bezwysilkowego ślizgania.

U mnie lata jedna sztuka jakie kilkanaście aplikacji. Dwa razy wymyta APC. Zupełnie nic się nie dzieje. Dressingi adbl ciasteczka, K2, Perl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak, oprócz piany aktywnej - tę z ciepłą z kranu. Jeżeli zużyjesz roztwór szybko, być może nie ma to takiego znaczenia, natomiast jeżeli ma "stać", lepiej użyć demineralizowanej, żeby się "nie zepsuł".

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, MMCzysci napisał:

Generalnie tak, oprócz piany aktywnej - tę z ciepłą z kranu. Jeżeli zużyjesz roztwór szybko, być może nie ma to takiego znaczenia, natomiast jeżeli ma "stać", lepiej użyć demineralizowanej, żeby się "nie zepsuł".

Wyryte w skale z S20 FE 5G
 

Super dzięki teraz mogę spokojnie rozrabiać. Zamiast specjalnego aplikatora do dressingu opon myślicie, że zwykła gąbka do naczyń da radę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.