Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Ogarnąłem felgi, teraz chcę na szybko ogarnąć śruby do tych felg. Mam 3 pomysły:
- zalać je wheel cleanerem i zostawić na trochę
- to samo ale z APC
- słyszałem kiedyś, że ocet lub kwasek cytrynowy, zostawić na noc i śruby jak nowe.

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saczi na mokry lakier możesz też zarzucić Carpro Elixir. Co do BSD to na pewno możesz rozcieńczyć 1:1 z wodą demi, będziesz mieć więcej produktu z taką samą skutecznością a będzie się lepiej docierać. Fajny jest też miks BSD z Ech2O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Saczi napisał:

Dzięki panowie za propozycje.

A co sądzicie o bsd? Jego można rozcieńczać wodą, więc jak znalazł do "osuszania". No i nie kosztuje worka cebulionow ...

Bierz na wodzie sobie też radzi i masz cena do jakości mistrz. Ostatnio Nowiki BSD na mokro też sprawdzali i chwalili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@millary1984 na dużych balonach używam aplikatora FX Protect , ale najbardziej do gustu przypadły mi aplikatory Fireball , pakowane po 5 sztuk za około 25 zł. Zmywakiem kuchennym też da radę , tylko on wchłania sporo materiału 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@millary1984 ADBL One Shot są trochę małe ale robią robotę. Korzystałem z dedykowanych "gąbek" CP i Fireball - są super. "pędzlowałem" również ale to czasem (w zależności od opony) jest mało wygodne. w końcu kiedyś zamawiając "one shot'y" u jednego z partnerów forum okazało się, że ich nie mają na stanie ale mają "takie duże gąbki które można sobie samemu pociąć". i to siadło. były jak "one shot" tylko jakieś 10x większe. można wyciąć co kto lubi 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@millary1984 Tak po prawdzie to możesz nakładać praktycznie wszystkim 😁

Po prostu na niektóre "patenty" szkoda specyfiku,  patrz żeby Ci za dużo nie schodziło i ot cała filozofia. 

No i aby wygodnie dojść w każdy zakamarek. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem polerkę Hamron z dwoma padami czerwonymi nat. Chciałbym na wiosnę odświeżyć lakier. Myślałem o Meguiars UC + te czerwone naty, ewentualnie dokupienie może żółtych. Ale kilka postów wyżej polecaliscie inne pasty, ten UC jest słaby? Latem dorwałem UC i na gąbce Tricolor nawet coś tam usuwał na moim lakierze i efekt końcowy był fajny, więc pomyślałem że UC + maszynka = efekt jeszcze lepszy. To będzie moja pierwsza taka "zabawa" więc doradźcie co zakupić żeby nie narobić bałaganu tylko odświeżyć look. Tego Sonaxa 04-06, 3d one?
Lakier VW (pełnoletni Golf IV). Część lakierowana, część w oryginale.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj to pewnie ciężko cokolwiek doradzić, bo lakier lakierowi nie równy. Czytałem tu na forum, że podobno zdarza się że nawet lakiery oryginalne na takich samych samochodach mają różne twardości, pewnie to zależy od producenta lakieru. Ja chyba kupię polecanego Sonaxa 04-06 i spróbuję na padzie czerwonym NAT albo kupię pad do One Stepu, ewentualnie 3D Car Care One Hybrid Compound & Polish. Początkowo też myślałem o UC ale skoro są lepsze pasty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, nowis napisał:

Jaki środek najbardziej przyciemnia kokpit? Gdzieś czytałem, na forum ale nie potrafię tego teraz znaleźć. Używam obecnie adbl interior wow.

Bardzo dużo zależy od samego plastiku, ale w moim przypadku największe przyciemnienie zazwyczaj dawał Gtechniq Matte Dash. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czester napisał:

Hej! Czy ktoś z forum korzystał z past Cartec i mógłby opowiedzieć co nieco o swoich doświadczeniach?

Jestem amatorem, który nie ma dużej ilości doświadczenia i tylko na maszynach DA, ale mam Cartec chyba wersję 5000 i po wcześniejszej pracy z Sonaxem EX 04-06, 3D One, czy Koch H8 według mnie Cartec bardzo szybko się grudkował i praca była nieprzyjemna niezależnie od prędkości maszyny czy użytego pada: średni, twardy, NAT, Detailing Mafia, ADBL. Nie miałem cierpliwości szukać idealnej kombinacji tylko odstawiłem i zmieniłem na Sonax EX 04-06. Może kiedyś ją jeszcze wykorzystam, ale to mając trochę więcej czasu. Może ona jest stworzona do pracy na rotacji, nie wiem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.