Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,  potrzebuję pomocy.  Z racji Waszego większego niż moje doświadczenia,  może polecicie mi jakiś sprawdzony inhibitor korozji? 

Chcę pomalować zaciski, plus kilka innych punktów ogarnąć,  no i byłoby mi to bardzo  przydatne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam bo mam schizy 😄 Czyściłem dziś koła do auta mojej siostry i po zastosowaniu Prickborta na wewnętrzne części felg i jego spłukaniu byłem zmuszony odłożyć resztę na jutrzejsze popołudnie, no i pytanie - czy jak tam jakieś ilości tego Prickborta zetknęły się z zewnętrznymi częściami opon (tymi, na których koła leżały w momencie używania Prickborta), to czy hipotetycznie mogło im się cokolwiek stać? Spłukane było uczciwie, jak to u mnie - zawsze poprawiam jak już jest spłukane. Kół tak nie zostawiłem, tylko je zabrałem i oparłem o ścianę pod wiatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może potwierdzić, że pady zvizzera zawszę przychodzą bez żadnego opakowania ? Już na dzień dobry, są całe oblepione i brudne od reszty zamówienia w kartonie. 

Dodatkowo są tak twarde, że po wciśnięciu palca nawet po 15 minutach nie wracają do swojego kształtu. Zvizzer All-rounder .

 

 

IMG_1608.jpg

IMG_1607.jpg

IMG_1605.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panther black metalik Ford mondeo mk4 czy u Was również rysuje się od samego patrzenia? Zbieram zestaw do polerki, jednak przy teście żółty nat + ex0406 zostaje sporo hologramów. Na wykończenie koch aniholo + czerwony slash od nata da sobie z tym radę? 
Robiłem takiego S-Maxa i bardzo dobrze pracowało mi się na tym lakierze 3D One, 3D ACA 500+520 na różnych gąbkach polishowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo się nie znam.
No zalozmy, że tego ADSa do felg kupię. I teraz tak:
1) Garaż mam w miarę ciepły, ale bez rewelacji. Da to radę położyć i następnego dnia założyć koła?
2) Aplikacja - krotko mówiąc, jak? Jakieś błędy katastrofalne w skutkach?
3) Jak on się przechowuje? Dam radę wykorzystać resztę na wiosnę?

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MMCzysci napisał:

1) Garaż mam w miarę ciepły, ale bez rewelacji. Da to radę położyć i następnego dnia założyć koła?

Ile masz stopni (zalecane +10), ja w takim okresie nakładałem w domu i felgi trzymałem przynajmniej 12 godzin (zalecane między 12 - 24H bez kontaktu z wodą), przed założeniem możesz profilaktycznie psiknąć CP reload.

10 minut temu, MMCzysci napisał:

2) Aplikacja - krotko mówiąc, jak? Jakieś błędy katastrofalne w skutkach?

Dla mnie bardzo przyjazna aplikacja, nakładasz, odczekujesz 2 - 3 min i docierasz. Zalecana druga warstwa po 2-3 godzinach. Do odtłuszczenia panel wipe np: Gyeon Prep lup CP Eraser. O całej dekontaminacji już raczej nie będę pisał, bo to wiesz. Możesz pojechać cleanerem lub finiszem felgi😉.  Raczej ciężko coś popsuć.

22 minuty temu, MMCzysci napisał:

3) Jak on się przechowuje? Dam radę wykorzystać resztę na wiosnę?

U mnie leży od wiosny końcówka w buteleczce zabezpieczona nakrętka folią i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci z temperaturą nie doradzę - robiłem w 18-19*c

Trwałość - mam jeszcze z mililitr w butlece otwartej ~1.5 roku temu i wciąż okej. W lecie używałem.

Aplikacja - suedem mistrz. Zależnie od wzoru felgi ale dociąłbym aplikator żeby było poręczniej. Docieranie u mnie niemal niekonieczne. Po 2 minutach. Z tej butelki zrobisz i 3 komplety felg.

Możesz poszukać w tematach założonych przeze mnie - jest przygotowanie felg i aplikacja ADSa.

Żeby nie było że chwalę produktna pusto - zagłosowałem pieniędzmi 😉 własnie odebrałem nową butlekę.

20211130_173107.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 minut temu, Rafal9304 napisał:

Zima nadchodzi, jaka delikatna szczotka do odśnieżania auta ? Vikan ?

https://streamable.com/g3f79k

https://streamable.com/q59eaa

Z naturalnego włosia 😉

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Rafal9304 napisał:

Jakiś link można ? Albo namiar gdzie kupić ? 🙂

Wpisz w Google "szczotka do odśnieżania z naturalnego włosia" i poszukaj odpowiedniej dla siebie. 

Ogólnie naturalne włosie jest miękkie i bezpieczne dla lakieru, więc pozostaje kwestia rozmiaru który będzie Ci pasował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafal9304 napisał:

Zima nadchodzi, jaka delikatna szczotka do odśnieżania auta ? Vikan ?

Jak masz uje**** auto, to nie istotne, czy vikan czy szczotka z naturalnego włosia . 
na lakierze leży brud, kurz, który jest pokryty śniegiem i to on robi spustoszenie 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, D@ViD napisał:

lakierze leży brud, kurz, który jest pokryty śniegiem i to on robi spustoszenie

Brud i snieg to jeszcze pikuś najgorzej jak pod śniegiem jest trochę lodu... Wtedy to mamy ciekawie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, alexander.p napisał:

Pany, a dobre te zwizzery? 

 

Ja powiem, że używałem kiedyś NATa ale przy okazji wpadł mi w łapki ZviZZer. Od tamtej pory nie chce nic innego 😛 Fajne pady, łatwo się czyszczą, są wytrzymałe. Dla mnie same plusy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Streat napisał:

Brud i snieg to jeszcze pikuś najgorzej jak pod śniegiem jest trochę lodu... Wtedy to mamy ciekawie 

Dlatego ja nigdy nie odśnieżam auta do "gołej blachy" tylko zostawiam delikatną warstwę śniegu/lodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, grechut napisał:

Ja powiem, że używałem kiedyś NATa ale przy okazji wpadł mi w łapki ZviZZer. Od tamtej pory nie chce nic innego 😛 Fajne pady, łatwo się czyszczą, są wytrzymałe. Dla mnie same plusy.

Zwykle? Chyba podobne do allrounder.

A jak thermo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.